michaaal
19.07.11,21:10
Dobry den,
rozhodol som sa pre satelitny prijem s kartou Skylink. Chcem to zapojit na dvoch TV. Chcel by som sa popytat na co si mam dat pozor, na ake parametre, ci uz paraboli, konvertora, prijmaca, atd. (neviem este co vsetko tam je...).
Zaroven sa chcem spytat ako to je s kartou Skylink, ked chcem mat 2 TV? Musim si kupit aj 2 karty, alebo sa to da aj nejako inak poriesit?

Dakujem
arizona
19.07.11,19:24
michaaal
20.07.11,17:31
OK, diky, uz som si to prebehol.

Este sa chcem konkretne spytat - predajca mi ponuka sat. komplet na 2 TV:
- parabola Famaval 80FE
- twin monoblock
- 2x Satelita 2000 HD ECO
- 1ks karta Skylink

Co poviete na Satelita 2000 HD ECO ? Mne tam vrta hlavou to rozlisenie max 1080i (nie je to na tuto dobu skoda? ved uz je caste 1080p, nie?)
A dalsia vec - citacka Conax - udajne tam neberie kodovania Iderto, ci?

Viete mi poradit ci je to dobra zostava? popr. klady/zapory.

Velmi pekne dakujem
lubko6394
21.07.11,05:05
Kto vysiela 1080p ?

Konieckoncov sa hýbeš na spodku cien pre HD, takže závisí na Tvojich požiadavkách, mne by tam chýbalo nahrávanie a druhý tuner.
Kódovanie - to by Ti mal garantovať predajca, na nete nevidím, že by bol ten prijímač schválený Skylinkom, ale teraz by fungovať mal, ked ho ktosi predáva s kartou a zdielaním asi cez RS 232. Konieckoncov Skylink sa predáva a akú stratégiu bude mať nový majiteľ netuším. A na tú parabolu by som si priplatil na AL - je to pár éčiek a neriešiš hrdzu ani za 10 rokov.
Viper
21.07.11,05:56
S cistym Irdetom maju problemy aj niektore moduly a prijimace certifikovane Skylinkom.

ale najlepsie spravis ked sa spytas tu: http://www.ab-forum.info
Je tam kopec ludi co s tym maju skusenosti.
michaaal
21.07.11,05:59
Nevisiela nikto este 1080p? Je pravda, ze nemam prehlad, ale 1080p je fullHD, nie? A teda ked mam doma fullHD TV, tak chcem aby aj signal bol fullHD.

Ano, mas pravdu, chcem sa zmestit do max. 300E. Nahravanie je mozne (aspon co som sa docital) a druhy tuner netreba (nepotrebujem pozerat a zaroven nahravat).
Predajca mi garantuje Skylink, avsak sa bojim toho, ze ked vsetko prejde na Irdeto kodovanie, tak ze ci to ten moj prijmac bude vediet?

Mozes mi prosim ta popisat to zdielanie? Ako to bude fungovat? Lebo predajca mi povedal, ze z paraboli musim potiahnut koaxial do obidvoch TV a zaroven musim nejakym datovym kablom prepojit este samotne prijmace. Tymto sa akoze zabezpeci nezavisle sledovanie na 2 TV? (ako som spomenul - budem mat len jednu Skylink kartu).

Diky
lubko6394
21.07.11,06:29
Nevisiela nikto este 1080p? Je pravda, ze nemam prehlad, ale 1080p je fullHD, nie? A teda ked mam doma fullHD TV, tak chcem aby aj signal bol fullHD. Chcieť môžeš, ale kupuješ si Skylink a ten v HD vysiela pár kanálov platených a v HD ide zo základu len CT HD a Nova HD a ostatní operátori neponúkajú o nič viac. Dôležité je, že Ti Box prepočíta SD na HD, alebo priamo zobrazí. Sú síce už prijímače aj s 1080p, ale to je zatiaľ iná cenová kategória.

Ano, mas pravdu, chcem sa zmestit do max. 300E. Nahravanie je mozne (aspon co som sa docital) a druhy tuner netreba (nepotrebujem pozerat a zaroven nahravat).
Predajca mi garantuje Skylink, avsak sa bojim toho, ze ked vsetko prejde na Irdeto kodovanie, tak ze ci to ten moj prijmac bude vediet?
Nie som veštec, možno na to bude soft, alebo si budeš musieť kúpiť originál modul a kartu dáš do neho, ale potom nepôjde zdielanie a bude treba ešte jeden modul s kartou. A to môže nastať len vtedy ak Skylink bude vymieňať karty. Takže ak si nevymeníš kartu, tak by základné programy mali ísť stále.
Mozes mi prosim ta popisat to zdielanie? Ako to bude fungovat? Lebo predajca mi povedal, ze z paraboli musim potiahnut koaxial do obidvoch TV a zaroven musim nejakym datovym kablom prepojit este samotne prijmace. Tymto sa akoze zabezpeci nezavisle sledovanie na 2 TV? (ako som spomenul - budem mat len jednu Skylink kartu). Netreba nič popisovať. To je ten datový kábel, ktorý zabezpečí informácie z karty aj do druhého prijímača - a to Ti nastaví predajca. Len si vyber takého, ktorého nájdeš aj o 2 roky aby Ti pomohol ked by prišlo k zmenám.

Diky

Stačí ?
KoxXxo
21.07.11,06:45
Ak máš pevnú cenu, skús kúpiť jeden drahší a druhý lacnejší, možno nepotrebuješ na obidvoch miestach rovnaké funkcie prímača.
michaaal
21.07.11,06:52
Stačí ?

Jasne, dobre si to popisal. Diky
Cize ked sa chcem zmestit do sumy 300E, tak je to dobry komplet, nie?
Viper
21.07.11,07:07
Problem s 1080p neni so zobrazenim ale s vysielanim.Viete si predstavit ten datovy tok?Ved 1080i ma okolo 7-10Mbyt/s aj viac.
Takze tak skoro by som to nevidel, ze sa bude vysielat v 1080p.
michaaal
21.07.11,07:45
aha, ok, to som v podstate chcel pocut. Cize momentalne je 1080i top, nie?


edit:
Este som sa dopocul, ze Satelita 2000HD ECO nepodporuje "oscam". No a ak som spravne pochopil, tak to znamena ze nepojde zdielat ta karta od Skylinku. Avsak predajca mi ponuka Skylink kartu - jednu!

nieco tu nesedi... ;)
lubko6394
21.07.11,11:20
aha, ok, to som v podstate chcel pocut. Cize momentalne je 1080i top, nie?


edit:
Este som sa dopocul, ze Satelita 2000HD ECO nepodporuje "oscam". No a ak som spravne pochopil, tak to znamena ze nepojde zdielat ta karta od Skylinku. Avsak predajca mi ponuka Skylink kartu - jednu!

nieco tu nesedi... ;)

Ale sedí. Oscam je len jeden zo softov. Sú aj iné. Ked Ti to predajca garantuje, tak máš garanciu od neho. Problém by bol, keby si si tam Ty sám menil softvér, potom by si reklamoval ťažko. A načo by si tam chcel Oscam, ked Ti tam predajca dá čosi iné čo má vyskúšané a vie, že mu to funguje - však len debil by predal niečo čo nebude fungovať a záruka je dva roky. Samozrejme, že Skylink nie je rád, že sa zdiela, robí proti tomu kroky, lenže tie by sa Teba nemali týkať pretože ak by si mal problém Ty tak by ho mal aj každý s dvojtunerovým prijímačom.
michaaal
21.07.11,11:31
diky za rady

este sa spytam, aku karty Skylink je lepsie kupit? standard, ci standardHD?
Ci ta moja satelita 200HD precita len standard?
lubko6394
21.07.11,11:42
diky za rady

este sa spytam, aku karty Skylink je lepsie kupit? standard, ci standardHD?
Ci ta moja satelita 200HD precita len standard?

Čo ja viem ? Ja mám staré karty. Na českú som si jednorazovo doplatil za Novu HD a prémiové programy si zatiaľ u nich nepredplácam, mám aj UPC. Tých HD programov čo teraz ponúkajú je za tie peniaze čo pýtajú málo a ešte väčšina nie je lokalizovaná do S alebo Č jazyka. Takže ak sa chcem pozrieť na HD obraz a nič z toho nerozumieť tak mi stačia tie FREE na Astre 19,2. Ak Ti to nespraví finančný problém, siahni radšej na to HD, lebo ak sa zmení ponuka a Ty by si chcel HD balík a musel si pre to meniť kartu, tak by si mohol mať problém so zdielaním.
michaaal
21.07.11,17:56
- este som si vsimol, ze prijmac nepodporuje (teda snad som to dobre pochopil) MPEG-4. Je to problem?
lubko6394
21.07.11,20:28
- este som si vsimol, ze prijmac nepodporuje (teda snad som to dobre pochopil) MPEG-4. Je to problem?

Nechápem. Asi by nemohol byť HD ked by nedokázal MPEG-4. Ale dnes je asi možné všetko. Zdroj informácie ?
Viper
21.07.11,20:45
michaaal: Na stranke je uvedene
podpora MPEG-2, MPEG-4, MPEG-4 AVC/H.264
Oscam - dokaze toho vela, napriklad ti posle na vystup data v CCcam,newcamd atd.Ak ti teda niekde bezi oscam(v routri,linux satelit,PC) tak tu Satelitu 2000 k nemu pripojis.
Oscam ti na IRDETO nepomoze - zatial to nefunguje.Ide len ICE karta.
Niekde som nieco videl ze ten satelit podporuje zdielanie po sieti takze by ti malo zdielanie ist.Ale najlepsie by to mal vediet predajca :)

Rozdiel medzi standard a HD kartou Skylinku je aktivovana HD ponuka na 2 mesiace zadarmo.Inac su tie karty identicke,len su tam aktivovane ine premiove balicky.Viac info mas na www.skylink.sk
Ak aj kupis standard a budes chciet casom HD programy tak si zaplatis a oni ti aktivuju na dialku - kartu menit nemusis.

Ale najvacsi problem pri zdielani je IRDETO.Takze ked uz kupovat nechaj si to predviest ze to ide skor ako kupis.
michaaal
22.07.11,04:17
Ja som parametre nasiel tu:
http://www.knsat.eu/satelita/493-satelita-2000-hd-economy.html
(no nic o MPEG-4 som sa tam nedocital...)

Vcera mi to predajca potvrdil - zdielanie funguje na zaklade prepojenia prijmacov cross kablom.

To predvedenie si myslel napr. tak, ze nech to vyskusa zapojit na dvoch TV, pricom pouzije ciste Irdeto karty (cize Skylink standard HD)?
Alebo ako sa to da vyskusat este?

Diky
lubko6394
22.07.11,04:36
Ja som parametre nasiel tu:
http://www.knsat.eu/satelita/493-satelita-2000-hd-economy.html
(no nic o MPEG-4 som sa tam nedocital...)

Vcera mi to predajca potvrdil - zdielanie funguje na zaklade prepojenia prijmacov cross kablom.

To predvedenie si myslel napr. tak, ze nech to vyskusa zapojit na dvoch TV, pricom pouzije ciste Irdeto karty (cize Skylink standard HD)?
Alebo ako sa to da vyskusat este?

Diky

Mám taký pocit, že čisté Irdeto ešte nie sú a na zdielanie sú použiteľné ICE ( ak to umožní prijímač ). Takže ked Ti to predvedie na 2 TV tak by to malo ísť pokiaľ nevymeníš kartu za novú= čisté Irdeto.
michaaal
22.07.11,04:50
Mám taký pocit, že čisté Irdeto ešte nie sú a na zdielanie sú použiteľné ICE ( ak to umožní prijímač ). Takže ked Ti to predvedie na 2 TV tak by to malo ísť pokiaľ nevymeníš kartu za novú= čisté Irdeto.

No tak ja nemam dovod vymenit v buducnu kartu (ved je to v podstate jedno, nie?). Skor, ci nemudeme v priebehu niekolkych mesiacoch dotlaceny Skylinkom?
ci?
lubko6394
22.07.11,05:32
No tak ja nemam dovod vymenit v buducnu kartu (ved je to v podstate jedno, nie?). Skor, ci nemudeme v priebehu niekolkych mesiacoch dotlaceny Skylinkom?
ci?

Ani ja, mám staré CW, ale je tam tuším blokácia, že si nemôžem predplatiť niektoré programy. Čo bude po 2012 teraz neriešim, čo ked to vyrieši mayský kalendár ?
michaaal
22.07.11,06:14
preco prave po 2012?

novi majitelia, ci ma skoncit CW?
lubko6394
22.07.11,06:22
preco prave po 2012?

novi majitelia, ci ma skoncit CW?

koniec podpory CW. Čo a ako bude nevieme. A skončí aj mayský kalendár, takže po Armagedone žiadne karty potrebovať nebudeme.
Viper
22.07.11,07:10
ICE karty boli prechodne a teraz Skylink ponuka uz len IRDETO.Mozno ak mam niekto na predajni ICE tak ti posunie,ale neviem ci sa este daju aktivovat.Predajca by to mal vediet.

Vyskusanie som myslel nech ti ukaze ako s tym prijimacom funguje irdeto karta - ci nemrzne,chodia na nu zapisy a podobne.
Ale ako som pisal ludia z ab-fora ti poradia lepsie - je tam aj dost predajcov co sa tym zivia.Budu mat info z prvej ruky :)
michaaal
22.07.11,07:46
ICE karty boli prechodne a teraz Skylink ponuka uz len IRDETO.Mozno ak mam niekto na predajni ICE tak ti posunie,ale neviem ci sa este daju aktivovat.Predajca by to mal vediet.

Vyskusanie som myslel nech ti ukaze ako s tym prijimacom funguje irdeto karta - ci nemrzne,chodia na nu zapisy a podobne.
Ale ako som pisal ludia z ab-fora ti poradia lepsie - je tam aj dost predajcov co sa tym zivia.Budu mat info z prvej ruky :)

Ak sa nemylim, tak skylink ponuka standard (CW+Irdeto) a standardHD (ciste Irdeto).
Cize ak mu pojde zdielanie pri standardHD, tak by to malo byt ok, nie?

PS: na ab-fore mu mod uzavrel vlakno - z dovodu, ze takych vlakien je vela. Avsak, ja som sa pytal konkretne na Satelita 2000HD, tak nechapem...
lubko6394
22.07.11,08:18
Ak sa nemylim, tak skylink ponuka standard (CW+Irdeto) a standardHD (ciste Irdeto).
Cize ak mu pojde zdielanie pri standardHD, tak by to malo byt ok, nie?

PS: na ab-fore mu mod uzavrel vlakno - z dovodu, ze takych vlakien je vela. Avsak, ja som sa pytal konkretne na Satelita 2000HD, tak nechapem...

Rieš to s predajcom. Ak to má ošetrené a dáva záruku tak o čo ide ?

K tomu AB-fóru - je viacmenej určené pre tých, ktorí sa s tým rýpu v rámci práce alebo ako hobby. Je to výmena informácií čo sa komu a ako podarilo nainštalovať, preinštalovať a podobne. Význam by to pre Teba malo, ked by si si to chcel spraviť Ty sám doma, ale vzhľadom na otázky čo kladieš tak to nehrozí. Ja tam leziem tiež, ale nič nepreinštalovávam, lebo pokazí sa ľahko a potom ako z toho von ?
michaaal
22.07.11,08:24
Rieš to s predajcom. Ak to má ošetrené a dáva záruku tak o čo ide ?

K tomu AB-fóru - je viacmenej určené pre tých, ktorí sa s tým rýpu v rámci práce alebo ako hobby. Je to výmena informácií čo sa komu a ako podarilo nainštalovať, preinštalovať a podobne. Význam by to pre Teba malo, ked by si si to chcel spraviť Ty sám doma, ale vzhľadom na otázky čo kladieš tak to nehrozí. Ja tam leziem tiež, ale nič nepreinštalovávam, lebo pokazí sa ľahko a potom ako z toho von ?

Jasne, to chapem, nevyznam sa v tom, tak preto mam take (zakladne) otazky. Avsak pytam sa preto, lebo ak by to nebolo zlozite, tak by som si to vyskusal zapojit aj sam. V podstate sa to lysi len tym, ze je medzi prijmacmi este cross kabel a teda spravne nastavit client-server...

Asi teda zoberiem ten set, no urcite sa este popytam na to ciste Irdeto zdielanie.
PS: lenze ak by som si to montoval sam, tak tiez mi da zaruku? :D
lubko6394
22.07.11,08:46
Jasne, to chapem, nevyznam sa v tom, tak preto mam take (zakladne) otazky. Avsak pytam sa preto, lebo ak by to nebolo zlozite, tak by som si to vyskusal zapojit aj sam. V podstate sa to lysi len tym, ze je medzi prijmacmi este cross kabel a teda spravne nastavit client-server...

Asi teda zoberiem ten set, no urcite sa este popytam na to ciste Irdeto zdielanie.
PS: lenze ak by som si to montoval sam, tak tiez mi da zaruku? :D

No, ak si už niekedy satelit montoval, tak možno, lenže nastaviť parabolu s prijímačom, ktorý ešte nepoznáš je risk. Mne tie IP Boxy ukazujú kvalitu príjmu tak blbo, že podľa nich určite parabolu dobre nenastavím a dalšie prijímače čo kúpili známi detto. Takže používam môj starý vyradený Humax na CT24 a dá sa.
A to ako pletieš client-server nesvedčí o tom, že by sa Ti to podarilo.
To zdielanie ide datovým káblom cez RS 232 a ten je možno prekrížený, ale určite to nie je sieťový kábel ako u PC. Problém Ti môže spraviť stena cez ktorú ten kábel pôjde - to tam spravíš dieru aby prešla aj koncovka, alebo ho rozletuješ ? Moja rada: nechaj to spraviť predajcovi, ten Ti naúčtuje možno hodinu, ale budeš mať 100% záruku. Inak riskuješ, že Ti naúčtuje neoprávnenú reklamáciu aj s úrokmi ak spravíš nejakú chybu Ty.
Viper
22.07.11,08:54
A to ako pletieš client-server nesvedčí o tom, že by sa Ti to podarilo.
To zdielanie ide datovým káblom cez RS 232 a ten je možno prekrížený, ale určite to nie je sieťový kábel ako u PC.

Podla popisu to zdiela cez RJ45 konektor- tj PC siet.
lubko6394
22.07.11,09:09
Podla popisu to zdiela cez RJ45 konektor- tj PC siet.

Tak to nepíše. Píše akýsi kábel. A jednoduchšie je to RS.
Viper
22.07.11,09:23
Jenoduchsie, ako jednoduchsie.Podla mna je najlepsie to zdielat cez LAN.
lubko6394
22.07.11,09:42
Jenoduchsie, ako jednoduchsie.Podla mna je najlepsie to zdielat cez LAN.

Však nevieš aký soft predajca použil, konieckoncov užívateľovi je to jedno.
Viper
22.07.11,10:02
Co s tym ma SW? FW v novsich satelitoch hadam len nastavis kade ma posielat data, nie?
Tieto stroje velmi nepoznam, kedze sa skor zaoberam dreamboxami.
PaloPa
28.05.12,07:20
Oscam - dokaze toho vela, napriklad ti posle na vystup data v CCcam,newcamd atd.Ak ti teda niekde bezi oscam(v routri,linux satelit,PC) tak tu Satelitu 2000 k nemu pripojis. Oscam ti na IRDETO nepomoze - zatial to nefunguje.Ide len ICE karta. ...

Súhlas, absolvoval som to teraz cez víkend ("Výmena" z CryptoWorks je karta typu Irdeto-ICE).

Prelúskal som kopu informácií po fórach (hlavne http://www.ab-forum.info (http://www.ab-forum.info/)) - hrozný "časožrút" :)
a ak niekomu pomôže skúsenosť pre prijímač Amiko SHD-8900 Alien (http://www.digizone.cz/clanky/amiko-shd-8900-alienpvr-full-hdtv-linuxovy/) (cenovo dostupný FullHD 1080p), tu je link
na jednoduché "how-to":

SKYLINK karta "Výmena" na STB Amiko SHD-8900 Alien (http://pc-prog.eu/phpBB3/viewtopic.php?f=7&t=649)


Palo
Stefan2005
28.05.12,09:13
...ak niekomu pomôže skúsenosť pre prijímač Amiko SHD-8900 Alien (http://www.digizone.cz/clanky/amiko-shd-8900-alienpvr-full-hdtv-linuxovy/) ...Palo

Palo, prečítal som si návod v linku, dve otázky:

1) dá sa bez problémov pripojiť USB WiFi adaptér, t.j. nepotrebuješ k pripojeniu na net sieťový kábel ? Ak áno, môžeš uviesť, aký USB WiFi s ním spolupracuje ?

2) za koľko sekúnd sa nabootuje (t.j. od zapnutie sat. prístroja po zobrazenie obrazu)? Lebo DreamBox zakaždým bootoval cca 2 minúty, tak som ho nahradil Openbox S9 HDPVR (cca 20 sekúnd bootovania)...

3) nezahrieva sa prístroj ? (Openbox je oproti Dreamboxu chladnička)
PaloPa
28.05.12,09:37
Palo, prečítal som si návod v linku, dve otázky:

1) dá sa bez problémov pripojiť USB WiFi adaptér, t.j. nepotrebuješ k pripojeniu na net sieťový kábel ? Ak áno, môžeš uviesť, aký USB WiFi s ním spolupracuje ?

2) za koľko sekúnd sa nabootuje (t.j. od zapnutie sat. prístroja po zobrazenie obrazu)? Lebo DreamBox zakaždým bootoval cca 2 minúty, tak som ho nahradil Openbox S9 HDPVR (cca 20 sekúnd bootovania)...

3) nezahrieva sa prístroj ? (Openbox je oproti Dreamboxu chladnička)

ad 1| BELKIN N Wireless USB adapter (http://www.atcomp.sk/zbozi/belkin-n-wireless-usb-adapter/detail.aspx?p=z:145915) - kupoval som už dávnejšie (2010), je už medzi neaktuálnym tovarom, ale je spoľahlivý. Kupoval som ho hlavne kvôli kompatibilite s WD TV Live prehrávač (http://www.atcomp.sk/zbozi/wd-tv-live-prehravac-wdbgxt0000nbk-usb-lan-wifi/detail.aspx?p=z:240694) - pre update firmware (keď ti všetky komerčné ...ízy a ...ky lezú s ich reklamami krkom:) )

ad 2| No mydlil som ho teraz x-krát (boot aj z úplného vypnutia, aj ovládačom), baj oko tak pol minúty, ale skúsim, upresním.

ad 3| Zatiaľ ho mám len krátko, nefičal v plnej prevádzke (ale decká určite zabehnú :cool:), starý kúril ako dvojplatnička. Snažím sa nechávať priestor pod, aj za, uvidím.
Stefan2005
28.05.12,09:53
BELKIN N Wireless USB adapter (http://www.atcomp.sk/zbozi/belkin-n-wireless-usb-adapter/detail.aspx?p=z:145915) ...

som prekvapený, lebo u produktu sa uvádza:

Operating Systems Supported: Windows 2000, Windows XP, Windows Vista

a Amiko fičí na Linuxe, nie ? Máš ním plnohodnotný prístup na Internet, alebo len na aktualizáciu firmware ?
PaloPa
28.05.12,10:02
som prekvapený, lebo u produktu sa uvádza:

Operating Systems Supported: Windows 2000, Windows XP, Windows Vista

a Amiko fičí na Linuxe, nie ? Máš ním plnohodnotný prístup na Internet, alebo len na aktualizáciu firmware ?

Myslím že full prístup. Okrem downloadu firmware, som skúšal YouTube (lepšia odozva ako mám cez WD TV Live), Picasa a ostatné čo sú tam k dispozícii, FaQ a príručku k SPARKu tiež ťahá online (aj keď tlačená je k dispozícii, aj v SK), pre ľubovoľný plugin som si mohol nadefinovať http i ftp protokol, viac som zatiaľ nelustroval.
michaaal
31.05.12,10:23
No, ak si už niekedy satelit montoval, tak možno, lenže nastaviť parabolu s prijímačom, ktorý ešte nepoznáš je risk. Mne tie IP Boxy ukazujú kvalitu príjmu tak blbo, že podľa nich určite parabolu dobre nenastavím a dalšie prijímače čo kúpili známi detto. Takže používam môj starý vyradený Humax na CT24 a dá sa.
A to ako pletieš client-server nesvedčí o tom, že by sa Ti to podarilo.
To zdielanie ide datovým káblom cez RS 232 a ten je možno prekrížený, ale určite to nie je sieťový kábel ako u PC. Problém Ti môže spraviť stena cez ktorú ten kábel pôjde - to tam spravíš dieru aby prešla aj koncovka, alebo ho rozletuješ ? Moja rada: nechaj to spraviť predajcovi, ten Ti naúčtuje možno hodinu, ale budeš mať 100% záruku. Inak riskuješ, že Ti naúčtuje neoprávnenú reklamáciu aj s úrokmi ak spravíš nejakú chybu Ty.

No ani som neodpisal ako to dopadlo...
Uz cca 1 rok mam spominany set a mozem povedat ze je az na par (cca 3-4x za rok) nutnych restartov je bezproblemovy.
Sam som si dokonca vsetko namontoval a spojazdnil (samozrejme firmver bol uz nahraty od vyrobcu). Nastavenie paraboly bolo samozrejme piplackou, no mozem povedat ze obraz je kvalitka (a to som videl obraz u vela znamych co maju skylink a TV z mojej kategorie). Co sa tyka zdielania, tak je to riesene sietovym cross kablom (btw. nemusel som robit dieru na koncovku, ale sam som si ju nacvakol).
No ale vratim sa k zariadeniu - za tu cenu setu mam na moje poziadavky kvalitu + mozem aj nahravat (EPG).
Fero11
31.05.12,13:12
len bolo by dobre keby si citoval, pretoze ja som si to precital a ani neviem aky box si kupil ??
Mozno som to aj cital, ale je to asi 40ty prispevok, tak uz si nepamatam o aky box sa jedna
michaaal
01.06.12,04:53
len bolo by dobre keby si citoval, pretoze ja som si to precital a ani neviem aky box si kupil ??
Mozno som to aj cital, ale je to asi 40ty prispevok, tak uz si nepamatam o aky box sa jedna

ved som citoval, no a bola to odpoved na prispevok od lubko6394
btw. ide o tuto zostavu:
- parabola Famaval 80FE
- twin monoblock
- 2x Satelita 2000 HD ECO
lubko6394
01.06.12,05:36
No ani som neodpisal ako to dopadlo...
Uz cca 1 rok mam spominany set a mozem povedat ze je az na par (cca 3-4x za rok) nutnych restartov je bezproblemovy.
Sam som si dokonca vsetko namontoval a spojazdnil (samozrejme firmver bol uz nahraty od vyrobcu). Nastavenie paraboly bolo samozrejme piplackou, no mozem povedat ze obraz je kvalitka (a to som videl obraz u vela znamych co maju skylink a TV z mojej kategorie). Co sa tyka zdielania, tak je to riesene sietovym cross kablom (btw. nemusel som robit dieru na koncovku, ale sam som si ju nacvakol).
No ale vratim sa k zariadeniu - za tu cenu setu mam na moje poziadavky kvalitu + mozem aj nahravat (EPG).

No, ak si myslíš, že dobrým nastavením paraboly máš ostrejší obraz, tak sa čudujem, že Ti to funguje.
Fero11
01.06.12,05:38
aha, ale s tej citacie som aj tak nezistil o aky box sa jedna. Predpokladal som, ze to bude satelita 2000, ale nevedel som to na 100%
TomasHC
01.06.12,06:28
http://dsl.sk/article.php?article=12592 - Skylink spoplatňuje "bezplatnú" ponuku
Nirinda
15.01.13,10:19
Zdravím, chcem sa spýtať, za koľko sa dá zriadiť, alebo, koľko bežne stojí zriadenie skylinku, aké máte skúsenosti?
Máme zlý obraz na káblovej televízii a uvažujem o tejto možnosti.
Našla som chlapíka, cez skylink.sk, čo to vie urobiť cca za 220 eur,(komplet), čo sa nepozdáva mojej rodine. Údajne by to mohlo byť aj lacnejšie až o 50%.
Vyšla by svojpomocná inštalácia lacnejšie? Zvládol by to aj bežný užívateľ ?
Nerozumiem tomu celkom, ako vybrať napr. kartu, pretože som našla kartu IRDETO za 39,- aj za 75,- eur. Aký je tam rozdiel? Ktorú kartu odporúčate, prípadne, aký satelitný prijímač by ste odporučili?
Prosím dostaňte ma do obrazu.
command
15.01.13,11:12
No 220€ za jeden komplet je asi moc ak ide o prijimac z tych najlacnejších na SD prijem. Inak najlacnejšie aj s kartou by sa to dalo zohnat okolo 110€ sa mi zda ale bez montaže. Ak je clovek zrucny bez problemov nahodi satelit aj sam + nastavenie je trochu piplacka. Ta karta za tych 39€ je karta vymena to sa kupuje vtedy ak mate staru Cryptoworks kartu ktorej podpora uz konči. Normalne karty Skylink sa da zonat od 55€ vyššie.
Keď si to tak zoberete tak potrebujete :
Prijimac: SD od 35€ a viac ,HD od 50€ a viac
Kartu Skylink : cca 55€
Parabola najlepsie 80FE alebo AL: od 12€
LNB Konvertor na 1 tv od 3€
Koaxial od 0,12€/m
popripade konzolu na uchytenie na mur ak nemate moznost uchytit na nejaku zvyslu ruru.
Spolu: cca 117€ za SD a 132€ za HD

Ale to su ceny prijimacov tych najlacnejších ktore nie vzdy idu tak ako by clovek chcel.
Ice dive
15.01.13,11:15
záleží od toho koľko družíc chceš chytať... v podstate sa dá zohnať satelitný komplet s dvoma LNB konektormi a skylink kartou okolo 130 -150 € a montáž na jedno TV potom vychádza okolo 50 € (teda aspoň ja som toľko platil...) ale nejedná sa o zostavu, ktorú by si kúpil dajaký fajnšmeker... tam to ide už do vyšších cien...
inštaláciu asi sám nezvládneš, keďže treba satelit natočiť na družicu a k tomu treba prístroj za cca 100 € čo sa ti kvôli montáži jedného kompletu neoplatí kupovať (a nemáš ešte k tomu aj tie skúsenosti, aby to fungovalo dobre)... skôr je to lepšie nechať na odborníka čo ti to dobre spraví...
lubko6394
15.01.13,11:31
záleží od toho koľko družíc chceš chytať... v podstate sa dá zohnať satelitný komplet s dvoma LNB konektormi a skylink kartou okolo 130 -150 € a montáž na jedno TV potom vychádza okolo 50 € (teda aspoň ja som toľko platil...) ale nejedná sa o zostavu, ktorú by si kúpil dajaký fajnšmeker... tam to ide už do vyšších cien...
inštaláciu asi sám nezvládneš, keďže treba satelit natočiť na družicu a k tomu treba prístroj za cca 100 € čo sa ti kvôli montáži jedného kompletu neoplatí kupovať (a nemáš ešte k tomu aj tie skúsenosti, aby to fungovalo dobre)... skôr je to lepšie nechať na odborníka čo ti to dobre spraví...

Keď chce Skylink, tak po veľa družiciach netúži. Samozrejme, že za okolností, že o satelitoch nemá šajnu, tak by si to mal nechať namontovať a naladiť. S tým merákom, ale nesúhlasím. Bez problému som si nainštaloval paraboly aj nastavil, lenže mám to ako hobby a na nastavenie používam starý Humax 5500 CRCI, u ktorého viem podľa sily signálu nastaviť paraboly. Nové a aj drahšie prijímače mi to ale neumožňujú, tam je sila signálu 50% a vypadáva, Humax je stabilný od 12%, takže ak na neexotickej družici dostanem 70%, tak rezervy je dosť.
command
15.01.13,12:34
záleží od toho koľko družíc chceš chytať... v podstate sa dá zohnať satelitný komplet s dvoma LNB konektormi a skylink kartou okolo 130 -150 € a montáž na jedno TV potom vychádza okolo 50 € (teda aspoň ja som toľko platil...) ale nejedná sa o zostavu, ktorú by si kúpil dajaký fajnšmeker... tam to ide už do vyšších cien...
inštaláciu asi sám nezvládneš, keďže treba satelit natočiť na družicu a k tomu treba prístroj za cca 100 € čo sa ti kvôli montáži jedného kompletu neoplatí kupovať (a nemáš ešte k tomu aj tie skúsenosti, aby to fungovalo dobre)... skôr je to lepšie nechať na odborníka čo ti to dobre spraví...S tým pristrojom nesuhlasim vobec parabolu zvladne nastavit kazdy co i len trochu sikovnejsi clovek je x clankov ako sa steluje moje prve nastavenie trvalo asi 10 min a bez problemov len treba vediet ako. A 50€ za instalaciu asi vela u nas to je okolo 30€ ale zalezi od toho kto to instaluje.
lubko6394
15.01.13,12:45
S tým pristrojom nesuhlasim vobec parabolu zvladne nastavit kazdy co i len trochu sikovnejsi clovek je x clankov ako sa steluje moje prve nastavenie trvalo asi 10 min a bez problemov len treba vediet ako. A 50€ za instalaciu asi vela u nas to je okolo 30€ ale zalezi od toho kto to instaluje.

Zvýraznené v texte.