astronom32
19.07.11,22:42
dobrý večer exekútor mi siahol na výplatu a nechal mi na osobnom účte rovnú nulu. Mal nato právo? Z čoho mám žiť?
Pomôžte, resp. poradte mi - potrebujem súrne finančnú pomoc.Ďakujem vopred za každú odpoveď.
camozzi
19.07.11,21:04
Mas exekuciu a hladas investora? :eek: Waw! A co ponukas ako protihodnotu? Namiesto sebalutosti sa poobzeraj po nejakej letnej brigade.
Indeed
19.07.11,23:44
Asi budeš musieť zobrať ďalšie zamestnanie ....

Ale takto pojdeš proti duchu najnovšej novely Zákonníka práce ...

:eek:

Toto naši zakonodárcovia veru nechceli aby si sa zodral v práci ...:mee:
pepsikova
20.07.11,01:40
dobrý večer exekútor mi siahol na výplatu a nechal mi na osobnom účte rovnú nulu. Mal nato právo? Z čoho mám žiť?
Pomôžte, resp. poradte mi - potrebujem súrne finančnú pomoc.Ďakujem vopred za každú odpoveď....

..obávam sa, že trochu zavádzaš...exekútor ti može zablokovať účet a vziať z neho všetko, čo je nad zákonom stanovenú hranicu..teda,pokiaľ si tam mal peniaze, muselo ti zostať živitné minimum na žitie...a jeho nezaujíma,z čoho budeš žiť,on je tu len na vrátenie dlhu...
..a ak hľadáš investora a nechceš mať dve práce, pumpni rodičov...
Stanislav 1975
20.07.11,06:19
...

..obávam sa, že trochu zavádzaš...exekútor ti može zablokovať účet a vziať z neho všetko, čo je nad zákonom stanovenú hranicu..teda,pokiaľ si tam mal peniaze, muselo ti zostať živitné minimum na žitie...a jeho nezaujíma,z čoho budeš žiť,on je tu len na vrátenie dlhu...
..a ak hľadáš investora a nechceš mať dve práce, pumpni rodičov...

No pepsi, ty píšeš ako by to malo byť, ale v tomto exekútori dosť často porušujú zákon-mne voľakedy, "vďaka" pokute na mhd z rolu 1992, v roku 2005 tiež exe zobral kompletku z účtu- si myslíš, že mi tam nechal čo mal?:cool::cool::cool:-exekútori sú veľký špekulanti, ja osobne ich moc rád nemám...
pepsikova
20.07.11,09:00
No pepsi, ty píšeš ako by to malo byť, ale v tomto exekútori dosť často porušujú zákon-mne voľakedy, "vďaka" pokute na mhd z rolu 1992, v roku 2005 tiež exe zobral kompletku z účtu- si myslíš, že mi tam nechal čo mal?:cool::cool::cool:-exekútori sú veľký špekulanti, ja osobne ich moc rád nemám.....

..Staník, no zo zákona ti musí nechať minimum na žitie...ale často nenechá,lebo on zablokuje účet a nestará sa o to, aké peniaze a z čoho tam idú...vymáha dlh...záleží na dlžníkovi, či sa proti tomu vzbúri, alebo nie, to si však exekútori dobre uvedomujú, že je figu platné, keď oni už majú peniažky zhabané...
...a kto by už mal rád exekútorov?..
intro
20.07.11,18:04
... nerozumiem niektorým vyjadreniam .... ale začnem od ostatnej vety - asi niektoré mamičky majú rady exekútorov , ktorí zákonnou cestou donútia oteckov platiť výživné na deti .
Poznám exekútora, ktorého povinný, ktorého predtým nepoznal vôbec, pozval na svadbu vlastnej dcéry - exekútor sa tejto svadby zúčastnil a pritom bola vymožená peňažná pohľadávka pre oprávneného i trovy exekúcie . Svet nie je čiernobiely.
Tiež by som si nedovolila tvrdiť, že exekútor zobral "kompletku z účtu" - ak Exekučný poriadok rieši prostriedky na účte, ktoré nepodliehajú exekúcii a tieto ustanovenia platia tak pre exekútora ako aj pre banku .
pepsikova
20.07.11,18:15
... nerozumiem niektorým vyjadreniam .... ale začnem od ostatnej vety - asi niektoré mamičky majú rady exekútorov , ktorí zákonnou cestou donútia oteckov platiť výživné na deti .
Poznám exekútora, ktorého povinný, ktorého predtým nepoznal vôbec, pozval na svadbu vlastnej dcéry - exekútor sa tejto svadby zúčastnil a pritom bola vymožená peňažná pohľadávka pre oprávneného i trovy exekúcie . Svet nie je čiernobiely.
Tiež by som si nedovolila tvrdiť, že exekútor zobral "kompletku z účtu" - ak Exekučný poriadok rieši prostriedky na účte, ktoré nepodliehajú exekúcii a tieto ustanovenia platia tak pre exekútora ako aj pre banku ...

mimotemy..no ony mamičky zväčša ani inú cestu nemajú,len exekútora,pretože , ruku na srdce, oteckovia bývajú dosť mazaní, aby nemuseli svojim potomkom dať, čo im patrí...
...ak exekútor zisťuje v banke, či má povinný zriadený účet, zistia sa financie na ňom,no a potom sa berie všetko nad limit ŽM...suma ŽM by tam mala zostať a byť prístupná na vybratie..ibaže banka nevydá peniaze zo zablokovaného účtu...a v pohode sa zablokuje materská na účte matke dvoch detí, či tatkovi, ktorý neplatí...


...dám link pre vysvetlenie:
http://oz-dnes.sk/bezplatna-poradna/postup-exekutora/
Matt777
05.10.11,15:26
Treba sa roprávať aj s bankou! Kokrétny pracovník v banke obsluhuje účet - nie exekútor - ten pracovník tam necháva buď nulu - čo je nesprávne - alebo poslúchne zákon a nechá tam minimálne 99,58 €. Ovšem treba si o to zažiadať. Normálne pracovník banky len zablokuje účet - a keď si človek požiada - tak sa mu uvoľní tých 99 € alebo 60% životného minima.
lidusa
11.03.12,09:32
niektorí ľudia majú na všetko hneď pohotovú odpoveď...nieje to vôbec pravda,že majú nechať životné minimum,zhrabnú všetko hajzlíci bez očí,viem to podľa manžela(neplatil ZP pretože my pomohol a dal mi na operáciu očí,zrak sa mi tratil a mne ZP neposkytla ani cent,tak sa rozhodol investovať peniaze na moju operáciu očí,takže preto mal exekútora,nám nepopskytne nikto nič,ale my musíme platiť a doplácať niekomu na zadky !!!....toto nepodarené Slovensko donieslo aj do našej rodiny doslovnú chudobu,ja mám tiež dosť problémov a pracujem,keď bol manžel nezamestnaný,nedokázali sme si platiť hypotéku,no brala som si PSS pretože mne nikdy nič štát nedal,vl.rukami som si nadobudla všetko a teraz mám o všetko prísť pre pár eur,ktoré sa dajú doplatiť,lenže tento bezchrbtový štát potrebuje napr.2 násobnú mesačnú splátku no a pri našich platoch 300 eur to veru nieje únosné...možno trošku od veci,lebo aj ja by som rada zobrala nejakú pôžičku na dorovnanie,ale čerpám MD takže mne zatiaľ nikto nič neschváli...a preto vidíte,že niektorí ľudia nepochopia druhých a hneď pýtajú protihodnoty alebo poskytnú ranu od pás...takým ľuďom prajem prežiť to čo niekedy my :(
buchač
11.03.12,09:47
...nejak nejdem do detailov , čo sa týka nižšie uvedených príspevkov ...

Iné ma zaujalo , zadanie otázky -témy a pýtam sa preto ...


dobrý večer exekútor mi siahol na výplatu
Prečo ???...z akého to dôvodu ???
a nechal mi na osobnom účte rovnú nulu. Mal nato právo?
Má...
Z čoho mám žiť?
Tak to je niekedy večná dilema aj tých , čo exe na krku nemajú...
Pomôžte, resp. poradte mi - potrebujem súrne finančnú pomoc.
Každá rada drahá - no o tej pomoci je to už o niečom inom ...
Ďakujem vopred za každú odpoveď.
...
myara
11.03.12,10:06
niektorí ľudia majú na všetko hneď pohotovú odpoveď...nieje to vôbec pravda,že majú nechať životné minimum,zhrabnú všetko hajzlíci bez očí,viem to podľa manžela(neplatil ZP pretože my pomohol a dal mi na operáciu očí,zrak sa mi tratil a mne ZP neposkytla ani cent,tak sa rozhodol investovať peniaze na moju operáciu očí,takže preto mal exekútora,nám nepopskytne nikto nič,ale my musíme platiť a doplácať niekomu na zadky !!!....toto nepodarené Slovensko donieslo aj do našej rodiny doslovnú chudobu,ja mám tiež dosť problémov a pracujem,keď bol manžel nezamestnaný,nedokázali sme si platiť hypotéku,no brala som si PSS pretože mne nikdy nič štát nedal,vl.rukami som si nadobudla všetko a teraz mám o všetko prísť pre pár eur,ktoré sa dajú doplatiť,lenže tento bezchrbtový štát potrebuje napr.2 násobnú mesačnú splátku no a pri našich platoch 300 eur to veru nieje únosné...možno trošku od veci,lebo aj ja by som rada zobrala nejakú pôžičku na dorovnanie,ale čerpám MD takže mne zatiaľ nikto nič neschváli...a preto vidíte,že niektorí ľudia nepochopia druhých a hneď pýtajú protihodnoty alebo poskytnú ranu od pás...takým ľuďom prajem prežiť to čo niekedy my :(

exekutor predsa najprv posiela upovedomenie o zacati exekucie, tam ti plynie 14 dnova lehota na uhradu dlznej sumy, takze vtedy si to mala, resp. tvoj muz doplatit, a nie tu teraz nariekat, hlavne ked to bolo, ako pises PAR EUR

mimotemy inak priserne nezrozumitelny prispevok, niekedy si treba aj precitat po sebe
hubatá
11.03.12,10:11
Zabúdaš že nežijeme v socializme, exekútor je biznismen ktorý berie všetko. Ešte sa pozri či nemáš záložné právo na byt ak e v tvojom vlastníctve.