midu
15.01.06,11:43
Ako živnostník používam na podnikanie súkromné auto nezaradené v obchodnom majetku. Výdavky na používanie tohto auta si uplatňujem spolu zo stravným vo „Vyúčtovaní pracovnej cesty“. Musím okrem toho viesť aj „Knihu jázd“? Ak áno, mám v nej evidovať aj jazdy na súkromné účely?
Paula
15.01.06,10:55
Ako živnostník používam na podnikanie súkromné auto nezaradené v obchodnom majetku. Výdavky na používanie tohto auta si uplatňujem spolu zo stravným vo „Vyúčtovaní pracovnej cesty“. Musím okrem toho viesť aj „Knihu jázd“? Ak áno, mám v nej evidovať aj jazdy na súkromné účely?
V tvojom prípade je potrebné viesť evidenciu ciest uskutočnených iba v rámci podnikania.
Daska
15.01.06,10:57
Vo vyuctovani musis mat presne rozpisane kde a preco si bol a potom nemusis mat knihu jazd...
orazel
15.01.06,20:02
Môj názor: Je vhodné evidovať všetky jazdy - aj súkromné a aj služobné - a v evidencii jázd rozdeliť náklady na PHM pomerne na základe pomeru medzi služobnými a súkromnými jazdami a z celkových nákladov bude daňovouznaná len suma, ktorá prináleží služobným cestám. Je vhodné mať na preukázanie aj doklady o kúpe PHM o dokázaní skutočne vynaložených nákladov, hoci pri súkromnom vozidle sa nemajú zaúčtovať do PD.
Manual
16.01.06,07:10
Môj názor: Je vhodné evidovať všetky jazdy - aj súkromné a aj služobné - a v evidencii jázd rozdeliť náklady na PHM pomerne na základe pomeru medzi služobnými a súkromnými jazdami a z celkových nákladov bude daňovouznaná len suma, ktorá prináleží služobným cestám. Je vhodné mať na preukázanie aj doklady o kúpe PHM o dokázaní skutočne vynaložených nákladov, hoci pri súkromnom vozidle sa nemajú zaúčtovať do PD. Nesúhlasím s týmto tvedením, pretože ak používa súkromné auto pre účely podnikania, tak tam do nákladov VOD zaúčtováva paušálne náhrady a nie samotný náklad o nákupe PHM. Doklad o nákupe PHM je vhodný v tomto prípade na preukázanie ceny PHM pri výpočte paušálnych náhrad.:)
midu
20.01.06,19:18
Vďaka za rady.