Pablo12
20.07.11,08:34
Ahoj ľudia,
vedel by niekto poslať, prosím vás nejaký návod alebo postup ako namotovať posuvné dvere na vstavanú skriňu a čo všetko k tomu potrebujem napr. z nacevy.

Ďakujem
Pablo12
20.07.11,06:35
Ahoj ľudia,
vedel by niekto poslať, prosím vás nejaký návod alebo postup ako namotovať posuvné dvere na vstavanú skriňu a čo všetko k tomu potrebujem napr. z nacevy.

Ďakujem
ascari
20.07.11,12:30
Pozri sa trebárs tu:

http://www.dobremag.net/category/vstavane-skrine/

Ja na tejto stránke hľadám rôzne inšpirácie...
Pablo12
20.07.11,12:34
Ďakujem, prezriem to.
Chobot
20.07.11,13:13
Ahoj ľudia,
vedel by niekto poslať, prosím vás nejaký návod alebo postup ako namotovať posuvné dvere na vstavanú skriňu a čo všetko k tomu potrebujem napr. z nacevy.

Ďakujem

Neviem, ako čo z NAcevy, ale ja som si v kumbáli robil skriňu s posuvnými dverami a materiál som kupoval od Schachermayera.

Na jedny posuvné dvere treba sadu vodiacich koliesok (v jednej sade sú 2 spodné kolieska, 2 vrchné vodiace koncovky, 2 spodné zarážky a 2 vrchné tlmiče nárazu. K tomu treba ešte kúpiť vrchnú a spodnú vodiacu koľajnicu (dĺžku si musíš vymerať, predávajú na mieru). A samozrejme platňu drevotriesky - samotné dvere. Ak budeš mať 2 krídla dverí, potrebuješ 2 sady a dvojkoľajnicu.

Existuje viacero typov posuvných mechanizmov, ale nie je to lacný špás. Mňa to vyšlo tuším na 2 ks. dverí niečo pod 4000 SKK.