Lienuska
20.07.11,11:09
Ahojte, sme s.r.o. platca dph, prišla nám faktúra od SZCO platcu dph za služby vykonávané belgicku a na tej faktúre nebola vyčíslená dph. Keď som to zisťovala, že prečo tam nie je dph, tak vraj na DU mu povedali, že ked je služba vykonávaná v EU, tak to má byť bez dph. Ja si myslím, že by to tak bolo iba vtedy, keby fakturoval belgickej spoločnosti a nie slovenskej.... Čo vy na to??

Ďakujem
kn-alka
20.07.11,09:25
Je to v poriadku, služby boli prevedené v Belgicku - v EU, nie na Slovensku.
alessi
20.07.11,09:46
Dph bude platiť slovenska firma keďže je odberateľom že? A keďže je platcom dph tak to podlieha samozdaneniu, ze?
Lienuska
20.07.11,09:53
Dph bude platiť slovenska firma keďže je odberateľom že? A keďže je platcom dph tak to podlieha samozdaneniu, ze?

s.r.o. je dodávateľ, objednávateľ je belgičan, ten platí dph. My sme si na tú prácu objednali SZCO, tak preto si myslím že by tam dph mala byť. Alebo sa mýlim??
kn-alka
20.07.11,10:04
Kde boli vykonávané práce ????? Pokiaľ viem, je jedno kým boli vykonávané, ak dodávateľ aj odberateľ je platca DPH a služby boli vykonávané v EU (nie na Slovensku) tak faktúra je bez DPH.

Opravte ma, ak sa mýlim, niekedy aj ja v tom mám zmätok. :)
alessi
20.07.11,10:11
Ja to neviem. Iba to čo som sa naučil na Porade. Chcel som sa ujasniť či som to dobre pochopil. Sorry ak som vás domýlil.
alessi
20.07.11,10:14
A az teraz po viacnásobnom prečítaní som zistil že o čo sa jedna. Prepáčte. Moja blbosť.