monia781
20.07.11,13:49
ahojte poraďáci, vie mi niekto poradiť ako mám fakturovať prenájom vozidiel ak máme dve firmy. Jedna je FO (tá má autá v obch. majetku) a druhá je S.R.O. Na FO sme si každý mesiac uplatňovali PHM aj DPH a teraz k 30.06. by sme chceli vyfakturovať prenájom vozidiel na S.R.O. od 1.1.- 30.6.. Neviem či to vôbec môžem ked majiteľom firmy FO aj tej S.R.O. je jedná osoba. A ak môžem tak čo s tou naftou? kto si má dávať PHM do nákladov? podľa mňa ten nájomca nie? Dakujem pekne za odpovede. :confused:
monia781
21.07.11,08:28
PROSÍM VIE MI NIEKTO ODPOVEDAŤ? PROSÍÍÍM!!!!
Tweety
21.07.11,08:31
ahojte poraďáci, vie mi niekto poradiť ako mám fakturovať prenájom vozidiel ak máme dve firmy. Jedna je FO (tá má autá v obch. majetku) a druhá je S.R.O. Na FO sme si každý mesiac uplatňovali PHM aj DPH a teraz k 30.06. by sme chceli vyfakturovať prenájom vozidiel na S.R.O. od 1.1.- 30.6.. Neviem či to vôbec môžem ked majiteľom firmy FO aj tej S.R.O. je jedná osoba. A ak môžem tak čo s tou naftou? kto si má dávať PHM do nákladov? podľa mňa ten nájomca nie? Dakujem pekne za odpovede. :confused:
Ak je medzi nimi zmluva o prenájme, tak môžeš, keď nakupoval PHM, ako FO, prenájom vyfakturuj aj so spotrebou PHM. Správne by mal PHm nakupovať nájomca, sú to jeho náklady.
monia781
21.07.11,08:57
Dakujem za odpoved. Tak som si aj myslela len som si to potrebovala potvrdiť. To je tak ked si to šef zmyslí 15.7. že od začiatku roka používa autá pre s.r.o.. Ešte raz ti veľmi pekne ďakujem.
Šípková
20.06.12,07:00
Dobry den,
zakupili sme do firmy karavan za ucelom prenajimania. Konatelia sa dohodli, ze pri prenajme vzdy natankuju plnu nadrz, a ked osoba, ktora mala karavan v prenajme, bude karavan vracat, tak ho vrati tiez s plnou nadrzou. Ako uctovat taketo PHM? Dakujem
Tweety
20.06.12,07:05
Dobry den,
zakupili sme do firmy karavan za ucelom prenajimania. Konatelia sa dohodli, ze pri prenajme vzdy natankuju plnu nadrz, a ked osoba, ktora mala karavan v prenajme, bude karavan vracat, tak ho vrati tiez s plnou nadrzou. Ako uctovat taketo PHM? Dakujem
Myslíš nákup PHM vo firme do karavánu? Klasicky ako spotrebu phm.
Šípková
20.06.12,08:07
Myslíš nákup PHM vo firme do karavánu? Klasicky ako spotrebu phm.

Ano nakum PHM vo firme do karavanu. Ale tie PHM spotrebuje ten, kto si karavan pozicia a tiez nam ich vrati, takze v skutocnosti nam naklad nevznika. Akoby som potom vyuctovala cestu?
jeso
20.06.12,09:56
ale ved firma, ktorá ho prenajíma natankuje len raz - prvý krát , potom už budú tankovať len prenajímatelia na základe zmluvy to bude ich náklad ....
samozrejme toto platí za predpokladu, že firma ktorá karavan prenajíma ho používa len na prenájom pre iných a nevyužíva ho aj ona ...