Benko
20.07.11,13:25
Ahojte, prosím vás, jednoosobová sro, spoločník je konateľom a zmenil trvalý pobyt. Sídlo spoločnosti sa nemenilo. Musí urobiť zmenu do obchodného registra?
Ďakujem
pivko
20.07.11,11:38
Ahojte, prosím vás, jednoosobová sro, spoločník je konateľom a zmenil trvalý pobyt. Sídlo spoločnosti sa nemenilo. Musí urobiť zmenu do obchodného registra?
Ďakujem
Nedupľuj tému, nedávno som to tu rieśil. Nahlás zmenu na ŽÚ , zaškrtni možnosť aby to oznámili DÚ. A za 66 Eur:mad::mee: to oznám ORSK.
Economic
20.07.11,11:55
Nedupľuj tému, nedávno som to tu rieśil. Nahlás zmenu na ŽÚ , zaškrtni možnosť aby to oznámili DÚ. A za 66 Eur:mad::mee: to oznám ORSK.


Zabudol si ho upozorniť že to nemusí byť 66.- Eur, ale súdny poplatok môže byť aj vo výške 33.- Eur !
Benko
21.07.11,06:40
Ďakujem obom. K tomu súdnemu poplatku mám otázku, našla som že ak to ide elektronicky, je súdny poplatok 33 €. Tzn, že si niekoho musím nájsť kto má oprávnenia, papiere už mám hotové, to mu prepošlem a on to pošle elektronicky na OR. Dobre tomu rozumiem?
A ešte otázka, za koľko to ten niekto prepošle na OR. Predpokladám, že je to platená služba.
Ďakujem
mr2
07.11.11,10:52
ahoj Benko a nevies poslat ako ma vyzerat ten papier? lebo aj mna to caka teda teraz to vybavujem, z akeho mesta si? ak vies poslat na biely123 zavinac yahoo bodka com a ak si z Ke, tak ja ti to mozno vybavim za 33 podanie
Economic
07.11.11,13:18
ahoj Benko a nevies poslat ako ma vyzerat ten papier? lebo aj mna to caka teda teraz to vybavujem, z akeho mesta si? ak vies poslat na biely123 zavinac yahoo bodka com a ak si z Ke, tak ja ti to mozno vybavim za 33 podanie

Človek, ktorý to elektronicky pošle, musí mať od konateľa spoločnosti plnú moc. /napríklad za 50.- Eur zmena vrátane súdneho poplatku /
mr2
14.11.11,08:45
zdravim Vás, takze na tu zmenu je to toto tlačivo?
http://www.justice.gov.sk/kop/or/r1/vyhl25/vyhl25p08.pdf

musi byt podpisane u notara alebo staci to podat elektronicky? treba prilozit aj kopiu OP?


dakujem za rady
Economic
14.11.11,08:49
zdravim Vás, takze na tu zmenu je to toto tlačivo?
http://www.justice.gov.sk/kop/or/r1/vyhl25/vyhl25p08.pdf

musi byt podpisane u notara alebo staci to podat elektronicky? treba prilozit aj kopiu OP?


dakujem za rady

áno ale použi ho nie zo zákona, ale zo stránka www.orsr.sk
mr2
14.11.11,08:51
no to je zo stranky orsr.sk odkaz :) kurnik zase notar tento "stat" zije na poplatkoch...
KEJKA
14.11.11,08:55
na matrike to bude lacnejšie............
Economic
14.11.11,16:49
zdravim Vás, takze na tu zmenu je to toto tlačivo?
http://www.justice.gov.sk/kop/or/r1/vyhl25/vyhl25p08.pdf

musi byt podpisane u notara alebo staci to podat elektronicky? treba prilozit aj kopiu OP?


dakujem za rady

Ak budeš podávať elektronicky Návrh Ty, tak podpíšeš Tvojim ZEP-om. Ak v papierovej forme, musíš podpis na návrhu overiť a na matrike je to lacnejšie než u notára ako píše KEJKA.

Pri tom elektronickom podaní platíš len 50 % súdneho poplatku, ale to už vieš.
mr2
15.11.11,07:32
no ale ja nemam ZEP, ale kamarat ma, cize musim dat overit u notara, ok dakujem
Economic
15.11.11,08:20
no ale ja nemam ZEP, ale kamarat ma, cize musim dat overit u notara, ok dakujem

Splnomocníš kamaráta na podanie.
mr2
16.11.11,08:15
nema niekto to tlacivo vo worde?
avalik
16.11.11,08:23
nema niekto to tlacivo vo worde? neviem co za EXOT robi na orsr administratora ale preco to dal do pdf suboru ktory sa neda editovat? to mam vytlacit a rucne dopisat udaje? za vsetko beru nehorazne peniaze ale sluzby na urovni roku 93... :(

http://www.justice.gov.sk/kop/or/or.htm
formular c. 8 - prva ikona je dokument vo worde :)
mr2
16.11.11,08:25
:eek: .. to presne ako ked doma nieco hladam a NIEJE to tam a ked sa na to pozrie niekto iny tak to hned najde :))))) dakujem! :))))
avalik
16.11.11,08:26
:)
Economic
16.11.11,11:06
Čím väčšia ikonka, tým menej ju vidieť. :)
mr2
25.11.11,10:56
teraz som asiel este toto:
https://www.poradca.sk/SubPages/OtvorDokument/Clanok.aspx?idclanok=42796

cize musim este napisat nieco ako "rozhodnutie jediného spoločníka o vykonaní zmien"? a toto tiez podpisat overit u notara a naskenovat?
Economic
25.11.11,15:05
teraz som asiel este toto:
https://www.poradca.sk/SubPages/OtvorDokument/Clanok.aspx?idclanok=42796

cize musim este napisat nieco ako "rozhodnutie jediného spoločníka o vykonaní zmien"? a toto tiez podpisat overit u notara a naskenovat?

Tebou nájdený článok rieši zmenu sídla.
Ty si od začiatku riešil zmenu trvalého pobytu.
Na zmenu pobytu Ti netreba rozhodnutie, len Vyhlásenie.
mr2
27.11.11,17:45
este potrebujem poradit.. co mam vyplnit

stranu kde je: spolocnik pravnicka osoba alebo spolocnik fyzicka osoba? ja co som?

a co mam dat do kolonky: zalozne pravo na obchodny podiel spolocnika?

som z toho jelen.. dakujem za rady...
avalik
27.11.11,17:59
este potrebujem poradit.. co mam vyplnit

stranu kde je: spolocnik pravnicka osoba alebo spolocnik fyzicka osoba? ja co som?

a co mam dat do kolonky: zalozne pravo na obchodny podiel spolocnika?

som z toho jelen.. dakujem za rady...

ty ako osoba si fyzicka osoba

(2) Právnickými osobami sú:
a) združenia fyzických alebo právnických osôb,

b) účelové združenia majetku,
c) jednotky územnej samosprávy,

d) iné subjekty, o ktorých to ustanovuje zákon.



zalozne pravo sa dava zapisovat napr. na pokyn exekutora - to predpokladam neriesis
Economic
27.11.11,18:02
[QUOTE=mr2;1904150]este potrebujem poradit.. co mam vyplnit

stranu kde je: spolocnik pravnicka osoba alebo spolocnik fyzicka osoba? ja co som?

a co mam dat do kolonky: zalozne pravo na obchodny podiel spolocnika?

Ak si menil pobyt ako konateľ a ako spoločník. Do výmazu dáš Tvoje údaje s pôvodným bydliskom. Záložné neriešiš.
Do zápisu dáš všetky údaje s novým pobytom. Opäť záložné neriešiš.
mr2
27.11.11,18:08
ok dakujem , moja sro je teraz zalozena len menim adresu ako konatel pobyt ta musim vypisovat, nie ziadne exekucie,

vyplnil som teda:

Statutarny organ konatel konatelia
Spolocnici fyzicka osoba

ostatne ako dozorna rada clenovia, prokurista - to niesom vsak?

a mam este jednu sro kde sme 3ja konatelia, vsetko vlastne podobne vyplnim ako pri mojej jednoosobovke? a treba nejake extra dokumenty ako zo zasadnutia a podobne alebo sa to poda len overene notarom ako moja jednoosobovka?
mr2
27.11.11,21:29
ok takze dam potvrdit u notara

1. splnomocnenie na kamarata co ma ZEP
2. vyplneny dokument na zmenu udajov v orsr

este nieco mi treba? fotokopiu noveho OP netreba? nejaky sprievodny list?

a este taka otazka: dam to tlacit do kopicentra? ci to niesu citlive udaje? aby to niekto nezneuzil tak neviem.. (nemam tlaciaren akurat a kupovat kvoli jednej tlaci sa mi neoplati)
avalik
27.11.11,21:37
zo stranky orsr
4. Prílohy prikladané v prípade, ak sa mení priezvisko spoločníka napr. v dôsledku vydaja. Na podobné prípady vyhláška č. 25/2004 Z. z. pamätá v § 4 ods. 4, v ktorom sa ustanovuje, že ak sa navrhuje zapísať údaj, ktorý nevyplýva z inej prílohy, k návrhu na zápis sa priloží čestné vyhlásenie navrhovateľa, v ktorom je takýto údaj uvedený.

V konkrétnom prípade by sa prikladalo čestné vyhlásenie štatutárov, z ktorého by vyplývalo zmenené priezvisko.
Nová právna úprava smerovala k zjednodušeniu celého postupu v tom zmysle, že v prípade zmien najmä v osobných údajoch napr. nevyžaduje priamo predkladanie osobných dokladov, z ktorých príslušné zmeny priamo vyplývajú, ako sú sobášny list alebo občiansky preukaz (prípadne ich kópie), ale umožňuje tieto doklady „citlivé“ z hľadiska ochrany osobných údajov nahradiť čestným vyhlásením s rovnakým obsahom, za ktorého obsahovú správnosť ponesie v zmysle novokoncipovanej konštrukcie zodpovednosti navrhovateľ.
Economic
28.11.11,05:48
ok takze dam potvrdit u notara

1. splnomocnenie na kamarata co ma ZEP
2. vyplneny dokument na zmenu udajov v orsr

este nieco mi treba? fotokopiu noveho OP netreba? nejaky sprievodny list?

a este taka otazka: dam to tlacit do kopicentra? ci to niesu citlive udaje? aby to niekto nezneuzil tak neviem.. (nemam tlaciaren akurat a kupovat kvoli jednej tlaci sa mi neoplati)

Plná moc, Návrh a a to spomínané Vyhlásenie ako uviedla 1Dara.
mr2
28.11.11,07:30
ok takze staci to takto? cislo OP teda netreba?




VEC: Čestné vyhlásenie o zmene trvalého pobytu konateľa a spoločníka


Dolu podpísaný Bc.Vladimír Močiar, nar. 1.9.1939, rodné číslo: 390901/8844 trvale bytom Penzión Elektra, Smilnícka 69, Zbojníci pri dunaji, 012 04, Slovenská republika týmto čestne prehlásujem že som ako konatel a spoločník firmy JA a TY a firmy PENUS, menil trvalý pobyt z pôvodnej adresy: Syfilisová 69, Stará oná, 034 12, Slovenská republika na novú adresu: Penzión Elektra, Smilnícka 69, Zbojníci pri dunaji, 012 04, Slovenská republika.




V Zbojníci pri dunaji dňa 23.11.2011 podpis



a ako zoznam príloh dam
1. čestné vyhlásenie
2. splnomocnenie pre elektronické podanie
počet strán príloh: 2

ok? :)
Economic
28.11.11,07:35
ok takze staci to takto? cislo OP teda netreba?




VEC: Čestné vyhlásenie o zmene trvalého pobytu konateľa a spoločníka


Dolu podpísaný Bc.Vladimír Močiar, nar. 1.9.1939, rodné číslo: 390901/8844 trvale bytom Penzión Elektra, Smilnícka 69, Zbojníci pri dunaji, 012 04, Slovenská republika týmto čestne prehlásujem že som ako konatel a spoločník firmy JA a TY a firmy PENUS, menil trvalý pobyt z pôvodnej adresy: Syfilisová 69, Stará oná, 034 12, Slovenská republika na novú adresu: Penzión Elektra, Smilnícka 69, Zbojníci pri dunaji, 012 04, Slovenská republika.




V Zbojníci pri dunaji dňa 23.11.2011 podpis



a ako zoznam príloh dam
1. čestné vyhlásenie
2. splnomocnenie pre elektronické podanie
počet strán príloh: 2

ok? :)

Môže byť. Je to O.K.
avalik
28.11.11,07:41
ja by som dala nadpis len

Čestné vyhlásenie

a dalej ako pises :)
Economic
28.11.11,07:55
ja by som dala nadpis len

Čestné vyhlásenie

a dalej ako pises :)

Keď už sme u názvu, ja by som tam citovala § podľa ktorého sa vyhlásenie robí. Aj keď môj osobný názor je, že názov nie je tak dôležitý ako samotná podstata vyhlásenia.
mr2
28.11.11,07:56
a ktory je to paragraf?
Economic
28.11.11,08:08
a ktory je to paragraf?

§ 4 ods. 4 zákona 25/2004 Už Ti to 1Dara napísala !
avalik
28.11.11,08:09
nemyslim si, ze na cestnom vyhlaseni sa maju citovat paragrafy

tu prislusna vyhlaska hovori: "(5) Ak sa navrhuje zapísať údaj, ktorý nevyplýva z inej prílohy, k návrhu podľa § 2 sa priloží čestné vyhlásenie navrhovateľa, v ktorom je tento údaj uvedený. Podpis navrhovateľa musí byť úradne osvedčený."

cize do vyhlasenia len napisat (ci uz s nadpisom cestne vyhlasenie alebo bez nadpisu)

1. identifikaciu osoby, ktora toto cestne vyhlasenie robi
2. cestne vyhladenie
3. skutocnost, ktoru vyhlasuje - v tomto pripade zmenu trvaleho bydliska
4. miesto, datum a podpis - uradne overeny (matrika/notar)


Pisat slova ako VEC: ... a o com je cestne vyhlasenie nema vyznam. Vec a strucne pomenovanie sa pise v pisomnej korespondencii. Cestne vyhlasenie je ale listina.
mr2
28.11.11,08:10
ok, uz mam nadpis

VEC: Čestné vyhlásenie podľa § 4 ods. 4 zákona 25/2004

tak snáď mam všetko, dakujem Vám...
avalik
28.11.11,08:11
odsek 5 ... odpovede orsr nie su aktualizovane ... a je to vyhlaska nie zakon
mr2
28.11.11,08:12
jezis tak ako to ma byt?

VEC: Čestné vyhlásenie podľa § 4 ods. 5 vyhlášky 25/2004 ???
avalik
28.11.11,08:13
ok, uz mam nadpis

VEC: Čestné vyhlásenie podľa § 4 ods. 4 zákona 25/2004

tak snáď mam všetko, dakujem Vám...

naco pises vec???????????

ved pozri ako sa pisu cestne prehlasenia napr. tu: http://portal.gov.sk/Portal/sk/dokument.axd?id=838
Economic
28.11.11,08:15
Moje odpovede pramenia z dlhoročnej praxe. Je mi to jedno čo tam bude v záhlaví napísané. Dôležité je, aby mu to neodmietli.
avalik
28.11.11,08:15
nepis zbytocne veci, ktore po tebe nikto nechce :)
vyhlaska nehovori, ze mas napisat odkaz podla ktoreho robis vyhlasenie
mr2
28.11.11,08:17
ok tak poobede to idem tlacit, mam dat teda

CESTNE VYHLASENIE

alebo

CESTE VYHLASENIE podľa § 4 ods. 5 vyhlášky 25/2004

:)))
avalik
28.11.11,08:17
uvadzanim zbytocnych veci sa skor dostane k moznosti odmietnutia zapisu
avalik
28.11.11,08:23
Čestné vyhlásenie

Dolu podpísaný Bc.Vladimír Močiar, nar. 1.9.1939, rodné číslo: 390901/8844 trvale bytom Penzión Elektra, Smilnícka 69, Zbojníci pri dunaji, 012 04, Slovenská republika, konatel a spoločník firmy JA a TY, týmto čestne vyhlasujem, že som zmenil trvalý pobyt z pôvodnej adresy: Syfilisová 69, Stará oná, 034 12, Slovenská republika na novú adresu: Penzión Elektra, Smilnícka 69, Zbojníci pri dunaji, 012 04, Slovenská republika.


V Zbojníci pri dunaji dňa 23.11.2011 podpis


------------------
zmenila som slovosled a "prehlasujem" na "vyhlasujem" + "menil" na "zmenil"


pozor, na kazdu firmu musis mat samostatne cestne vyhlasenie
mr2
28.11.11,08:29
zmenila som slovosled a "prehlasujem" na "vyhlasujem" + "menil" na "zmenil" - tie slovicka som tiez zmenil uz :) slovosled upravil, jasne ze 2x treba kurnik ako keby jeden papier s 2ma srockami nemohol byt, 2x poplatok overenia.. no co uz...
avalik
28.11.11,08:41
ved na matrike to nie je take drahe :)

overenie podpisu u notara 1,99 € a na matrike 0,5 €
Economic
29.11.11,06:21
nepis zbytocne veci, ktore po tebe nikto nechce :)
vyhlaska nehovori, ze mas napisat odkaz podla ktoreho robis vyhlasenie

Pri svojich početných podaniach do obchodného registra a následne pri svojich odpovediach vychádzam z dlhoročnej praxe. V minulosti sa mi stalo, že mi odmietli zapísať niečo, čo bolo v Odmietnutí citované napríklad : Vaše podanie nespĺňa podmienky podľa zákona číslo § číslo.... K návrhu nebola priložená príloha v zmysle § takého článku takého zákona takého. Vaše podanie doplníte doložením Vyhlásenia v zmysle § takého, článku takého zákona takého. Pokiaľ mi to OR takto vypíše, tak potom prílohou eventuálnych Námietok je vždy jednoznačné Vyhlásenie podľa § takého zákona takého.

Takže to nie je o tom čo hovorí vyhláška a či píšem zbytočné veci, ktoré nik nechce. To sú návody priamo z Odmietnutia vykonať zápis.

Z takýchto podaní si beriem vždy do budúcna ponaučenie a moje nové prílohy, ktoré dokladám majú odvolávku preto na potrebný paragraf, článok a číslo zákona.
Aj na základe takýchto mojich skúseností potom píšem. Odvolávku na §, článok alebo zákon v listine, ktorá sa prikladá ako príloha k Návrhu na zápis zmien do OR určite nepovažujem za zbytočné vec, ale skôr za pomôcku. Veľa ľudí sa koľkokrát pýta, na základe akého §-u je práve to a to tak...
avalik
29.11.11,09:29
Pri svojich početných podaniach do obchodného registra a následne pri svojich odpovediach vychádzam z dlhoročnej praxe. V minulosti sa mi stalo, že mi odmietli zapísať niečo, čo bolo v Odmietnutí citované napríklad : Vaše podanie nespĺňa podmienky podľa zákona číslo § číslo.... K návrhu nebola priložená príloha v zmysle § takého článku takého zákona takého. Vaše podanie doplníte doložením Vyhlásenia v zmysle § takého, článku takého zákona takého. Pokiaľ mi to OR takto vypíše, tak potom prílohou eventuálnych Námietok je vždy jednoznačné Vyhlásenie podľa § takého zákona takého.

Takže to nie je o tom čo hovorí vyhláška a či píšem zbytočné veci, ktoré nik nechce. To sú návody priamo z Odmietnutia vykonať zápis.

Z takýchto podaní si beriem vždy do budúcna ponaučenie a moje nové prílohy, ktoré dokladám majú odvolávku preto na potrebný paragraf, článok a číslo zákona.
Aj na základe takýchto mojich skúseností potom píšem. Odvolávku na §, článok alebo zákon v listine, ktorá sa prikladá ako príloha k Návrhu na zápis zmien do OR určite nepovažujem za zbytočné vec, ale skôr za pomôcku. Veľa ľudí sa koľkokrát pýta, na základe akého §-u je práve to a to tak...

ja zase z dlhorocnej praxe statneho zamestnanca viem, ze "v jednoduchosti je krasa" :)

ked niekde chcu cestne vyhlasenie ... tak cestne vyhlasim, co sa po mne vyzaduje a odovzdam to - uradnik skontroluje a je to ok ... v tvojom pripade si toto vyhlasenie k navrhu neprilozila, ako pises vyssie, a tak ti poslali odmietnutie. cize nie z dovodu, ze nebolo vo vyhlaseni citovane podla akeho paragrafu, ale z dovodu ze pozadovane vyhlasenie nebolo dorucene .... a to su dve sakra rozdielne veci

takze ak nebola prilozena priloha reg. sud odkazal na normu podla, ktorej to vyzaduje aj s poukazanim na prislusny paragraf - ved statny organ moze robit len to, co mu zakon umoznuje



no a ze sa ta ludia pytaju na zaklade akeho paragrafu? - ved jasne, ty poskytujes sluzby a zakaznik ma pravo pytat sa a ty by si mu mala spravne odpovedat - to nie je dovod na vypisovanie parafrafu do cestneho vyhlasenia
Economic
29.11.11,11:09
Škoda že sa tvojho pravidla "V jednoduchosti je krása" práve tí štátni zamestnanci /prepáč za výraz mnoho krát totálni buzeranti/ nedržia v praxi. Už veľa ľudí tu kritizovalo práve štátnych úradníkov a ja sama s nimi mám veľmi bohaté skúsenosti, keď ešte musím úradníka presvedčovať kedy ide nad rámec zákona a čo vyžaduje zákon odo mňa a čo on má kontrolovať. A ver mi, veľa krát tak robia. Jedna nemenovaná úradníčka nemenovaného živnostenského úradu ani neovládala, že jeden veľmi dôležitý zákon bol zrušený a ona odo mňa požadovala zrušenie živností u firmy, ktorá má SBS a presviedčala ma, že daná spoločnosť môže robiť iba SBS. Toto síce platilo, ale minimálne 3 roky spätne. No v roku 2011 už bohužiaľ nie.

Prečo by Vyhlásenie, ktoré sa robí v súlade s konkrétnym §-om konkrétneho zákona nemohlo mať konkrétny § v hlavičke svojho názvu / nepíšem že musí mať / . Dostávam do rúk denne veľa podkladov spracovaných advokátmi, právnikmi, notármi a §-y vo vyhláseniach tam sú. Netvrdím, že musia, ale môžu byť. Na škodu to nie je.

Prečo potom buzerujú aj na DÚ pri plnej moci, že mi tam chýba nejaký konkrétny § ? Odvolávajú sa, že mám použiť vzor PM, ktorý je uverejnený na ich stránke a ten zvláštne, že neobsahuje žiadny paragraf a ja keď vybavujem veci pre klienta som nútená si dať zavolať nadriadeného, ktorého prácne musím presviedčať že § nič nemení na podstate plnej moci a k úkonu, ku ktorému je robená ? Prečo aj tu neplatí že v jednoduchosti je krása ? Však aj mne by sa to lepšie robilo, keby to bolo aj také krásne všetko jednoduché ?

A už len posledný poznatok a viac sa k tejto téme už nevyjadrujem. Pri prevode OP, oneskorenej premene meny z Sk na Euro, zmene trvalého pobytu konateľa a spoločníka a iných ďalších zmenách, ktoré často robím v rámci jedného podania do OR sa stáva, že k Návrhu na zápis zmien okrem iných príloh ako prílohy dokladám aj troje Vyhlásenia. Mám za to, že aj pre sudcu, ktorý vo veci rozhoduje je jednoduchšie keď vidí v záhlaví Vyhlásenia napísaný §, ktorého sa dané vyhlásenie týka.
mr2
30.11.11,09:12
ok este som nasiel toto (k mojej druhej s.r.o. kde sme 3ja spolocnici a konatelia..

Kópie OP netreba, tlačivo č. 8 stačí 1x, nezabudnúť vyplniť str.3 aj stranu č.6 a všetky riadky zápis-výmaz, podpisy konateľov na str.17 a stačí jeden overiť na matrike, zápis z VZ 2x(1x pre Zbierku listín), úplné znenie spoloč.zmluvy 2x nič sa neoveruje a 66,-Eur kolok.ČViže podpisy overované len na 2 dokumentoch a stačí matrika

http://www.porada.sk/archive/index.php/t-131104.html

cize tam musim spravit valne zhromazdenie a toto podpisat aj u notara vsetci traja a takto to podat? a to uplne znenie spolocenskej zmluvy to len staru zmluvu nascanujem?
Economic
30.11.11,14:10
ok este som nasiel toto (k mojej druhej s.r.o. kde sme 3ja spolocnici a konatelia..

Kópie OP netreba, tlačivo č. 8 stačí 1x, nezabudnúť vyplniť str.3 aj stranu č.6 a všetky riadky zápis-výmaz, podpisy konateľov na str.17 a stačí jeden overiť na matrike, zápis z VZ 2x(1x pre Zbierku listín), úplné znenie spoloč.zmluvy 2x nič sa neoveruje a 66,-Eur kolok.ČViže podpisy overované len na 2 dokumentoch a stačí matrika

http://www.porada.sk/archive/index.php/t-131104.html

cize tam musim spravit valne zhromazdenie a toto podpisat aj u notara vsetci traja a takto to podat? a to uplne znenie spolocenskej zmluvy to len staru zmluvu nascanujem?

Zmeny bydliska konateľa alebo spoločníka nepodliehajú schvaľovaniu VZ, ale schválenie úplného znenia SZ áno. Čiže urobila by som v tomto veľmi stručnú Zápisnicu, kde by sa schválilo úplné znenie s aktuálnymi zmenami. Úplné znenie SZ a Vyhlásenie sa prikladá teda k návrhu. Návrh tak ako píšeš. Podpíše a overí 1 konateľ podpis.
mr2
04.12.11,07:59
tak dalsi update: este k zapisnici z VZ treba aj listinu pritomnych.. to ako vyzera:

LISTINA PRITOMNYCH dna ..... cas... pre zasadnutie vz

pritomni: 1. meno podpis
2. meno podpis
3. meno podpis

V Banovicach nad Debrabou dna ......


staci tak? to neni normalne, neurochirurgia sa mi zda lahsia ako podat jednu zmenu adresy konatela... :)
Economic
04.12.11,08:07
tak dalsi update: este k zapisnici z VZ treba aj listinu pritomnych.. to ako vyzera:

LISTINA PRITOMNYCH dna ..... cas... pre zasadnutie vz

pritomni: 1. meno podpis
2. meno podpis
3. meno podpis

V Banovicach nad Debrabou dna ......


staci tak? to neni normalne, neurochirurgia sa mi zda lahsia ako podat jednu zmenu adresy konatela... :)


Stačí tak. Ja ju robievam v úvode Zápisnice, ale samozrejme môžeš to mať aj takto na ďalšom papieri. Na začiatku riadku napíšem meno a ku koncu riadku vybodkujem. Tam dá svoj podpis.

Dokument pomenuj Prezenčná listina
mr2
04.12.11,08:10
no ved presne aj ja mam na zaciatku ze mena tri tak tam dam len k tomu podpisy alebo to musim mat nazvane extra ze listina pritomnych? sa mi zda blbost takto to komplikovat..

k tej jednoosobovej : tam staci to moje tlacivo na zmenu udajov (notar), cestne prehlasenie (notar) a splnomocnienie na podanie ZEP (notar)? lebo sa mi zda ze este aj spolocensku zmluvu (nemusi byt notar) a rozhodnutie jedneho spolocnika (musi byt notar) musim pripojit..?
Economic
04.12.11,08:14
no ved presne aj ja mam na zaciatku ze mena tri tak tam dam len k tomu podpisy alebo to musim mat nazvane extra ze listina pritomnych? sa mi zda blbost takto to komplikovat..

k tej jednoosobovej : tam staci to moje tlacivo na zmenu udajov (notar), cestne prehlasenie (notar) a splnomocnienie na podanie ZEP (notar)? lebo sa mi zda ze este aj spolocensku zmluvu (nemusi byt notar) a rozhodnutie jedneho spolocnika (musi byt notar) musim pripojit..?

PM nemusí byť overená, rozhodnutie JS ak sa mení len bydlisko sa nemusí robiť. Úplné znenie stačí podpísať,nemusí sa overovať. Vyhlásenie overiť.
mr2
04.12.11,08:18
no a este je tam problem uz mam overenu u notara navrh na podanie zmeny a tam musim dopisat ze prikladam aj spolocensku zmluvu a upravit pocet stran priloh, co teraz s tym? dopisem perom a pocet stran preskrtnem, dam novy a vedla dam podpis alebo to znova musim k notarovi?
Economic
04.12.11,08:21
Premaž bielítkom a oprav tak, aby to ladilo so skutočným počtom príloh.
mr2
04.12.11,08:24
normalne bielitko a potom cierna fixa alebo? to bude vidno ze to nieje original, to nevadi?
Economic
04.12.11,08:39
To nevadí. Však to opravuje človek, ktorý to podáva.... nie niekto cudzí. Ja tak občas musím urobiť, keď sa vlúdi chybička a dokument je už overený. A keď klienta nechcem už niekam preháňať. Dôležité je, aby to bolo správne. Môžeš to aj perom, alebo tenkou fixkou.