laudvili
20.07.11,13:27
Bez živnostenského oprávnenia som prenajímal nehnuteľnosť a prenájom som ukončil 31.12.2010 . Viedol som kompletné jednoduché účtovníctvo a nehnuteľnosť som odpisoval a zostala zostatková hodnota. Od 3.1.2011 som nehnuteľnosť daroval dcére na podnikanie. Som nútený túto zostatkovú hodnotu zdaniť ? A prípadne do akého termínu musím podať daňové priznanie za rok 2011?
Ďakujem za odpoveď
Mila123
20.07.11,15:01
(5) Príjem z predaja nehnuteľností a hnuteľných vecí, ktoré boli zahrnuté do obchodného majetku a ktoré daňovník využíval len sčasti na podnikanie alebo na inú samostatnú zárobkovú činnosť alebo ich daňovník prenajímal len sčasti, ktorý nie je oslobodený od dane podľa § 9 ods. 1 písm. a) až d) až c), sa zahrnie do základu dane len v tom pomere, v akom daňovník tento majetok využíval na uvedené činnosti.

Vo Vašom prípade ide o darovanie, nie o predaj, žiadna daň zo ZC sa nemusí priznávať....
*agatha*
27.07.11,04:41
ahojte, chcela by som vas poprosit o radu:
zivnostnik je platitelom dph a ma v majetku polnohospodarsku budovu s pozemkom. budovu obstaral v r. 2004. moze tento zivnostnik darovat tuto budovu s pozemkom svojej dcere? co so zostatkovou cenou a DPH?
dakujem.