Indeed
20.07.11,13:31
V poslednom čase sa na Porade množia príspevky, ktoré obsahujú hrubé gramatické chyby.:mad:
Navrhujem zaviesť námatkový test sposobilosti,kde by dotyčný musel doplniť chýbajúce -i, -y , či -í, ý :rolleyes:
a len potom ,ak by napísal slová správne a gramaticky bezchybne,mohol by sem zavesiť svoj príspevok.:cool:
Čo Vy na to, milí poraďáci ?
trisestri
20.07.11,11:39
nie sme v jazykovednom ústave SAV,je to internet,kde sa píše rýchlo,mnohý z nás neabsolvovali strojopis,sú aj rozličné klávesnice a iné veci ktoré možu skreslovat pravopis.
Ćo tak najprv navrnút dodržiavanie pravidiel slovenského pravopisu mediám,ktoré by to mali mat samozrejmé a ktoré masovo ovplyvnujú verejnost./mimochodom ich redaktori sú študovaný a berú za to plat-správna štylistika a tak/
VERONIKA6
20.07.11,11:44
Taktiež si myslím, že by to nebolo správne. Každý jeden robíme chyby. Bolo by to nefér, každý nie sme slovenčinár.
Aj v Tvojom príspevku som objavila chybičku.
Viď príspevok:

Vätšinou sa starý dom búra za pomoci rýpadla UDS a suť sa nakladá na pripravené nákladné auto, to je celá technológia búrania domu.
Indeed
20.07.11,11:51
...ja som písal o používaní -i, -y

vyskytujú sa tu hrubice,ktoré kolú oči !

používanie gramatiky -i,-y patrí medzi základne kulturne prejavy civilizovaného človeka, rovnako ako výber vkusného oblečenia,či dodržiavanie hygieny

argumentovanie strojopisom, či nastavením klávesnice , neobstojí.
macula
20.07.11,11:54
V poslednom čase sa na Porade množia príspevky, ktoré obsahujú hrubé gramatické chyby.:mad:
Navrhujem zaviesť námatkový test sposobilosti,kde by dotyčný musel doplniť chýbajúce -i, -y , či -í, ý :rolleyes:
a len potom ,ak by napísal slová správne a gramaticky bezchybne,mohol by sem zavesiť svoj príspevok.:cool:
Čo Vy na to, milí poraďáci ?
A dokonca aj v tomto tvojom prispevku je chyba : ,,Navrhujem zaviesť námatkový test sposobilosti,kde by dotyčný musel doplniť chýbajúce -i, -y , či -í, ý :rolleyes:" Kedze pouzivas diakritiku, tak by tam malo byt ,,spôsobilosti ":D
Nella_2
20.07.11,11:57
...ja som písal o používaní -i, -y

vyskytujú sa tu hrubice,ktoré kolú oči !

používanie gramatiky -i,-y patrí medzi základne kulturne prejavy civilizovaného človeka, rovnako ako výber vkusného oblečenia,či dodržiavanie hygieny

argumentovanie strojopisom, či nastavením klávesnice , neobstojí.
No mne napríklad bije do očí aj to Tvoje "vätčšinou" alebo medzera pred čiarkou, či chýbajúca medzera za čiarkou. ;)
video1983
20.07.11,11:58
kto je bez viny nech prvy hodi kamenom!

Indeed mat tvoje starosti, ved ked ti to prekaza tak sem nechodievaj , co ti na to povedat, je pravda ze niekedy to bije do oci ale hadam toho cloveka nebudem sudit hned podla toho aku ma ramatiku?! takze tato tema je uplne zbytocna
Indeed
20.07.11,12:00
znovu OPAKUJEM

poukazujem len a VÝLUČNE na používanie -i, -y !

pretože sa tema zvrhla sposobom bezučelneho vzajomneho pridavania suhlasov určitým poradakom

temu UZATVARAM !