moonika
20.07.11,13:52
dobrý deň, prosím poradiť mi ako zaúčtovať v účtovnom programe ALFA- jednoduché účtovníctvo - dotáciu z Úradu práce. Ďakujem.
rodina1
20.07.11,12:26
dobrý deň, prosím poradiť mi ako zaúčtovať v účtovnom programe ALFA- jednoduché účtovníctvo - dotáciu z Úradu práce. Ďakujem.
Odpoveď nájdeš tu:
http://www.kros.sk/tmp/asset_cache/link/0000054874/Dot%E1cia%20z%20%FAradu%20pr%E1ce.pdf
moonika
20.07.11,12:37
milé :D ĎAKUJEM ;)
mondes
06.02.12,00:15
Zdravím Vás. Účtujem dotáciu z UP a mám nejaké otázky. Celú dotáciu som dala ako PNZD a čerpanie som účtovala cez ID ako POZD. Ale mám tu bloček za nákup vŕtačky, ktorú zaplatil VISA kartou. Účet má v mBank. Musím tú platbu kartou nejak preúčtovavať alebo si nevšímam ako odišli peniaze z účtu?
A ešte jedna otázka. Dotácia mu prišla na samostatný účet mBank, z ktorého bude platiť aj všetky výdavky, súvisiace s podnikaním. Ale mám tu aj bloček, že kupoval nejaké lopaty a nožnice, ktoré ale platil v hotovosti a neišlo to z dotácie. Ako to zaúčtujem? Normálne ako výdavok za materiál zaplatený v hotovosti? Nemôžem to dať ako výdavok z dotácie, pretože by mi nesedela banka. Dúfam, že chápete, čo potrebujem vedieť. Vďaka.
szivics
06.02.12,07:24
Zdravím Vás. Účtujem dotáciu z UP a mám nejaké otázky. Celú dotáciu som dala ako PNZD a čerpanie som účtovala cez ID ako POZD. Ale mám tu bloček za nákup vŕtačky, ktorú zaplatil VISA kartou. Účet má v mBank. Musím tú platbu kartou nejak preúčtovavať alebo si nevšímam ako odišli peniaze z účtu?
A ešte jedna otázka. Dotácia mu prišla na samostatný účet mBank, z ktorého bude platiť aj všetky výdavky, súvisiace s podnikaním. Ale mám tu aj bloček, že kupoval nejaké lopaty a nožnice, ktoré ale platil v hotovosti a neišlo to z dotácie. Ako to zaúčtujem? Normálne ako výdavok za materiál zaplatený v hotovosti? Nemôžem to dať ako výdavok z dotácie, pretože by mi nesedela banka. Dúfam, že chápete, čo potrebujem vedieť. Vďaka.

Čo sa týka platby z účtu záleží či je nahlásený na DÚ. Ak je nahlásený potom o tom účte sa účtuje ako o pohybe na BÚ. Ak účet nie je nahlásený na DÚ, potom by som účtovala ako VPD a priložila by som výpis z účtu, kedy tá platba odišla. Rozdiel je aj v tom že o nahlásenom účte účtuješ všetky položky a o nenahlásenom účte tam účtuješ len konkrétnu položku, ktorá sa týka podnikania.

čo sa týka toho nakúpeného materiálu - lopaty a nožnice to sa účtuje ako VOZD - platené v hotovosti, cez dotáciu to nemôžeš zaúčtovať (vlastne si si odpovedala) pretože by ti nesedel účet, išlo by to jedine keby si v tom istom čase rovnakú sumu vybral napr.osobná spotreba, ale to by musela byť aká náhoda :-)