pettte
20.07.11,14:27
Chcem si zaobstarať podomietkovú batériu do sprchovacieho kúta. Keď pozerám katalógy nájdem tam dva základné typy. Vaňovú a sprchovú. Rád by som poznal rozdiel. Veď je úplne jedno, či pustím vodu z batérie do vane, či do pevnej sprchovacej ružice. Tam kam zapojím výstup tam potečie. Či?
Pohyblivá ružica je jasná v oboch prípadoch.
Nella_2
20.07.11,12:48
Chcem si zaobstarať podomietkovú batériu do sprchovacieho kúta. Keď pozerám katalógy nájdem tam dva základné typy. Vaňovú a sprchovú. Rád by som poznal rozdiel. Veď je úplne jedno, či pustím vodu z batérie do vane, či do pevnej sprchovacej ružice. Tam kam zapojím výstup tam potečie. Či?
Pohyblivá ružica je jasná v oboch prípadoch.
Podľa mňa tie sprchové majú len pripojenie na sprchu, nemajú výtokovú rúru na vodu.
Chobot
20.07.11,13:02
Chcem si zaobstarať podomietkovú batériu do sprchovacieho kúta. Keď pozerám katalógy nájdem tam dva základné typy. Vaňovú a sprchovú. Rád by som poznal rozdiel. Veď je úplne jedno, či pustím vodu z batérie do vane, či do pevnej sprchovacej ružice. Tam kam zapojím výstup tam potečie. Či?
Pohyblivá ružica je jasná v oboch prípadoch.

Tak ako píše Nella. Pettte, však si pozri, ako vyzerá sprchová a ako vaňová. Sprchová nemá výpusť do vane, voda smeruje rovno do sprchovej hadice. U vaňovej si môžeš prepnúť vodu buď do výpuste, alebo do sprchovej hadice. Ale ak chceš, kľudne môžeš použiť v sprchovom kúte aj vaňovú batériu. To, že sa volá "vaňová" neznamená, že mimo vane ju nemôžeš použiť.
TomasHC
20.07.11,17:00
Podomietková vyjde rapídne viac, lebo okrem batérie treba aj tú podomietkovú časť!
pettte
20.07.11,18:17
Podľa mňa tie sprchové majú len pripojenie na sprchu, nemajú výtokovú rúru na vodu.
Nella ďakujem, ale je tu jeden problém. Tá batéria je vlastne kus železa kdesi uprostred steny s ktorého trčí klasická páka na reguláciu vody a "čudlík" na zapínanie a vypínanie pohyblivej sprchy. Výtok do vane je samostatná oddelená súčiastka, ktorá sa primontuje tesne nad vaňu, ba ak je vaňa vybavená prítokovým tunelom, tak ani to nemusí byť. Lenže moja otázka je v čom je ten kus železa iný keď sa volá "vaňová"!!!
pettte
20.07.11,18:20
Tak ako píše Nella. Pettte, však si pozri, ako vyzerá sprchová a ako vaňová. Sprchová nemá výpusť do vane, voda smeruje rovno do sprchovej hadice. U vaňovej si môžeš prepnúť vodu buď do výpuste, alebo do sprchovej hadice. Ale ak chceš, kľudne môžeš použiť v sprchovom kúte aj vaňovú batériu. To, že sa volá "vaňová" neznamená, že mimo vane ju nemôžeš použiť.
Dík Chobot, ale problém je v tom že ani jedna nemá žiadny výtok. Má to 4 otvory (teplá dnu, studená dnu, namiešaná do vane, namiešaná do pohyblivej sprchy. Vpredu je klasická páka a "čudlík" na prepínanie do pohyblivej sprchy. Lenže moja otázka je v čom je ten kus železa iný keď sa volá "vaňová"!!!
misoft
20.07.11,18:30
http://www.kupelne-shop.sk/images/7784.jpg
= sprchová - vývod len na sprchovú ružicu
http://www.webyshopping.sk/obchod_homedir/data/1146/obrazky/resized_11200%20Caesar%20kad.jpg
= vaňová - vývod na výpust (s prepínačom na doplnenú odnímateľnú sprchu) - tiež nazývané vaňová sprchová batéria
TomasHC
21.07.11,05:07
Zrejme myslíš takéto niečo:

http://www.grohe.sk/lib/0/catalogue_p1/farbbild200/33305001.gif

Vaňová je o tom, že má aj "čudlík" na prepínanie zmiešanej vody do vane/sprchy. Sprchová ten čudlík nemá, a má len jeden výstup - do sprchy.
radEg
21.07.11,05:11
Heh. PODOMIETKOVA !

Podomietkové teleso sprchové má dva vstupy a jeden výstup. Podomietkové teleso vaňové má dva vstupy a dva výstupy.

Ja som do sprchového kúta chcel aj hlavovú aj ručnú spršku preto som použil vaňové podomietkové teleso.
radEg
21.07.11,05:12
Tak si bol rýchlejší :o)
pettte
21.07.11,05:14
Heh. PODOMIETKOVA !

Podomietkové teleso sprchové má dva vstupy a jeden výstup. Podomietkové teleso vaňové má dva vstupy a dva výstupy.

Ja som do sprchového kúta chcel aj hlavovú aj ručnú spršku preto som použil vaňové podomietkové teleso.
No!!! Super. Všetko jasné... díky!
pettte
21.07.11,05:16
Misoft sorry! Myslíš že tieto batéri skovám pod omietku?
mendo933
21.07.11,05:28
Dík Chobot, ale problém je v tom že ani jedna nemá žiadny výtok. Má to 4 otvory (teplá dnu, studená dnu, namiešaná do vane, namiešaná do pohyblivej sprchy. Vpredu je klasická páka a "čudlík" na prepínanie do pohyblivej sprchy. Lenže moja otázka je v čom je ten kus železa iný keď sa volá "vaňová"!!!

podomietkova vanova bateria sa napusta cez vanovy odtokovy, prepadovy sifon s napustanim, ktory je namontaovany na vani. Cize k celej tej "parade " treba este pripocitat 150euri
Za cenu priemerneho podomietkoveho systemu sa da kupit spickova termostaticka bateria
alltracboy
21.07.11,08:34
ja mam vanovu grohe tu drahsiu s vymienatelnym vnutrom. Daju sa kuit aj lacnejsie, ale pokial sa pokazia tak treba to cele vysekat. ta drahsia sa vymeni kartusa a netreba rozbit stenu. Vanovu vypust budem mat na rucnu sprchu s hadicou a sprchovu vypust budem mat na hornu pevnu sprchu.
pettte
21.07.11,13:03
ja mam vanovu grohe tu drahsiu s vymienatelnym vnutrom. Daju sa kuit aj lacnejsie, ale pokial sa pokazia tak treba to cele vysekat. ta drahsia sa vymeni kartusa a netreba rozbit stenu. Vanovu vypust budem mat na rucnu sprchu s hadicou a sprchovu vypust budem mat na hornu pevnu sprchu.
Hmm to ma nenapadlo, čiže po pustení pôjde najprv hadica a až keď prehodíš "čudlík" tak potečia pevná sprcha. To som riešil, že ako namiešať prijateľnú vodu a neoblievať sa pri tom studenou či horúcou vodou. Dóóósť dobrý typ. Díky...
radEg
22.07.11,04:49
A preto sa ti nestane sa že sa popáliš alebo ochladíš priamo prúdom tečúcej vody na hlavu.