Kamillo
20.07.11,15:22
Som zo stavebnej firmy, ktorá stavia nizkoenergeticke domy. V Google vyhľadávaní sme na top pozícii, teraz rozmýšľame, že investujeme, aby sme boli v top aj v katalógoch
Dostali sme (približne rovnaké) cenové ponuky a potrebujeme sa rozhodnut:

zoznam.sk - top pozicia pre kluc. slova + v kategoriach
azet.sk - top pozicia pre kluc. slova + v kategoriach
centrum.sk+atlas.sk top pozicia pre kluc. slova + v kategoriach
adresar firiem - top pozicia+videoprezentacia

Viete mi prosim odporucit, ci sa vobec do katalogov oplati investovat, a ak ano, tak do ktorych. Totiz este uvazujeme nad reklamou na Facebooku.
Vdaka
Rado Rohal
20.07.11,14:03
Dovol mi prosim opytat sa ta, co je cielom tvojej vyssie popisanej aktivity? Bolo by tiez dobre ak by si uviedol stranku o ktoru sa jedna (priznam sa, som zvedavy)
Dantess
20.07.11,14:47
Tieto katalógy už majú zlaté éry za sebou. Ja som bol aj v zozname aj v azete 1 rok v oboch na 1. top pozícii na kľúčové slovo masáže, masáže v bratislave. Denná návštevnosť: zoznam 20 -25 ľudí, azet: 40- 45 ľudí. Azet vyšiel na prvej top pozícii na ten 1 rok okolo 1500e. Zoznam 1200e. Investoval som radšej do SEO 100eur mesačne a teraz som na tie kľúčové slová 1. a chodí mi na ne denne okolo 80ľudí. Teraz už do toho nedávam nič. Kým seo je viac menej trvalé, tak azet, zoznam a tieto z teba ťahajú prachy. Ak si to rozpočítaš, tak google adwords, fb ppc aj seo sa ti viac oplatia. no najlepšie to bude kombinovať :-)
negotiant
24.07.11,18:02
Osobne preferujem marketing na google ako katalogy. Dava to viacej a cielenych klientov. Dobre poriesene SEO moze poskytovat dlhodobo aj radovo viacej klientov.
ricardoz
04.08.11,15:30
Do vsetkych uvedenych katalogov sa staci zaregistrovat free, platene pozicie su naozaj neefektivne.
oner
07.08.11,03:55
Ja som tiež toho názoru, že je lepšie investovať € do adwords, FB a hlavne SEO..
+ ani tá videoprojekcia nieje zlá... ale to video si dajte na svoju stránku..
ľudí pri návšteve Vašich stránok to upúta a určite to spraví kladný podnet pri rozhodovaní sa...
dragan.michal
07.08.11,07:50
Tieto katalógy už majú zlaté éry za sebou.

Dovolím si nesúhlasiť. Je stále veľa firiem, ktorým sa pozície v katalógoch oplatia. Nedával by som to moc všeobecne. NIektorým sa neoplatia, ale niektorým áno. TO je ako s FB. Niektorí tvrdia, že nič, že sú to zbytočne vyhodené peniaze. A potom sú tu ludia, ktorým FB prináša 60% obratu/zisku.


Osobne preferujem marketing na google ako katalogy. Dava to viacej a cielenych klientov. Dobre poriesene SEO moze poskytovat dlhodobo aj radovo viacej klientov.

To áno. Ale SEO máš dlhodobú robotu. Ale ak potrebuješ mať obrat/zákazníkov hneď tak SEO ti nepomôže. Ak sa bavíme o dlhohodobej akcii tak áno. Ale zas platí, že pre niektorých klientov zmysel nemá (nízka vyhľadávanosť slov atd) takže investícia do SEO by sa nevrátila.


Do vsetkych uvedenych katalogov sa staci zaregistrovat free, platene pozicie su naozaj neefektivne.

Viď vyššie čo som napísal Dantessovi. nedá sa to zovšeobecňovať. jednému klientovi sa neoplatia, druhému áno. A môžeme sa tu hádať koľko len chceme, ale je to tak. Čo jednému funguje/nefunguje môže druhému fungovať/nefungovať.
negotiant
09.08.11,13:39
SEO je prirodzene na dlho (aj 6 mesiacov, kým sa prejaví) a kvalitné SEO je dosť nákladná záležitosť, ale treba si zrátať či sa oplatí, tak ako predchádzajúci v príspevkoch spomínali..

Zase po aplikácii je to relatívne stabilná konkurenčná výhoda.
bromid
09.08.11,13:51
+ este by som vam odporucil video reklamu alebo propagaciu pomocou produktov talkfusion. a je to plne aj v cestine
dragan.michal
09.08.11,14:24
+ este by som vam odporucil video reklamu alebo propagaciu pomocou produktov talkfusion. a je to plne aj v cestine

a úplne najlepšie, je ked si zoberiete príklad od ludi co robia s talkfusion a budete vsetkych spamovat, ze?
bromid
09.08.11,16:40
[QUOTE=dragan.michal;1819340]a úplne najlepšie, je ked si zoberiete príklad od ludi co robia s talkfusion a budete vsetkych spamovat, ze?[/QU

ja nerobim pre talkfusion :)
msviki
30.08.11,20:19
robil som web galeriu pre to iste. Su na prvej strane pre svoju technologiu a galeria je najnavstevovanejsia podstranka zo vsetkych. Neviem ako dlho je zadavatel temy na trhu, a ako kvalitne ma nafotene hotove domy . Klient aj tak obide viac miest kym sa rozhodne. taktiez viem ze od zaciatku to robili takmer vylucne cez odporucania spokojnych klientov. Internet im sluzi "iba" ako referencia a ukazka co sa da , a ako inspiracia.