MirkaN
20.07.11,16:12
Dobry den
chcem sa spytat ci by ste mi vedeli odporucit nejaky sposob ako dat vediet obchodnikom s bizuteriou o nasom novom velkoobchode (maloobchode) s bizuteriou? Pracujem na katalogu, ktory by mal byt na internetovej stranke mozno by som ho posielala na cd. Rozmyslala som o rozoslani emailov bizutriam, ale docitala som sa, ze to neni len tak.
Dakujem za kazdu myslienku
Rado Rohal
20.07.11,14:17
Krok 1: uprava webu otestovanie call to action
Krok 2: Priprava emailu/ info a katalogový email
Krok 3: Direct eMailing
Gina Er
20.07.11,14:19
webová stránka,on-line obchod,FB....a spojiť to dokopy (nenávidím reklamné e-maily)
MirkaN
20.07.11,14:23
webstranka je v podstate hotova
na katalogu pracujem
na fb este nie som. naozaj je to taky dobry marketingovy nastroj?
myslite ze mozem bizuteriam rozposlat maily? nie je to nezakonne? alebo to plati iba pri posielani FO
PS mozem dat na poradu inzerat hladam odberatela?
Gina Er
20.07.11,16:06
skoro každý e-shop je na FB
arizona
20.07.11,16:18
webstranka je v podstate hotova
na katalogu pracujem
na fb este nie som. naozaj je to taky dobry marketingovy nastroj?
myslite ze mozem bizuteriam rozposlat maily? nie je to nezakonne? alebo to plati iba pri posielani FO
PS mozem dat na poradu inzerat hladam odberatela?
Je tu aj inzercia http://www.porada.sk/inzercia/index.php
Rado Rohal
20.07.11,16:34
webová stránka,on-line obchod,FB....a spojiť to dokopy (nenávidím reklamné e-maily)

Fail.

Cielova skupina nie su koncovi klienti kde by sa dana struktura dala s uspechom pouzit ale obchody. Teda Mirka neoslovi tebou navrhovanou strategiou svoju cielovu skupinu. FB pouzit len ako doplnkovu formu marketingu ked vobec(v tvojom pripade som skeptik).

pouzitie SEO/SEM pre B2B v danom segmente ma nasledovne cisla (netrapil som sa s analyzou, je tam viac key, ale pre ilustraciu staci):


Keyword Local Monthly Searches velkoobchod bizuterie 590 [velkoobchod bizuterie] 28 [bižutéria veľkoobchod] 110 [veľkoobchod bižutéria] 58

tzn. mozes uvazovat nad SEO/PPC a direct emailingom.

Emailing je legitimna a FUNKCNA!! forma marketingu.

IMHO k direct emailingu mas dve moznosti:

1. ziskas databazu emailov svojej cielovej skupiny a oslovis ich emailom kde si vyziadas suhlas na zaslanie obchodnej ponuky(zakon o reklame- podla zakona o reklame musis mat najskor suhlas k zaslaniu reklamnej ponuky. ). Ludom ktori ti poskytnu suhlas posles svoj katalog.
2. oslovis specializovanu firmu, ktora to urobi za teba, resp. disponuje pouzitelnou databazou kontaktov.

IMHO k SEO/PPC mas opat dve moznosti:

1. snaz sa pomoct si sama, materialov na studium je dost, uspech v zavislosti na konkurencii v SERP.
2. oslov nejaku firmu, dohodnite sa na metrikach, atd

IMHO k webu:

1. eshop ti na nic nie je pokial nechces oslovit koncoveho klienta.
2. daj si urobit peknu grafiku, copy, call to action a implementuj analytiku nech mas prehlad o spravani uzivatelov na tvojom webe.

IMHO inzercia:

Skus, zopar klientov mozno ziskas, ale nejedna sa o celoplosne oslovenie cielovej skupiny, ci aktivne hladajucich dodavatela.


To je vsetko.
Dubak2000
20.07.11,16:59
Podla mna je v tom byt hlavne aktivny....
Eshop treba, ved aj tie obchody by mali vidiet tovar a objednavat. Ale myslim si ze velkoobchod musi aktivne oslovovat klientov. Oni uz obvykle maju dodavatelov a snazia sa predavat zakaznikom a ani nie hladat dalsich dodavatelov. Cize by som sa snazil ziskat kontakty, oslovit mailom, poslat info, pripadne katalog a potom po par dnoch obtelefonovat. Najlepsie by mozno bolo aj osobne navstivit, proste ako obchodny zastupca ale neviem ci to je realne. Veci ako FB je pri velkoobchode skor zbytocny. A prvotne by som sa az tak nezaoberal vecami ako SEO, pretoze ako som spominall aktivny musi byt velkoobchod. Ale mozno sa pletiem, ziadny nemam:) A vychadzam z toho ze velkoobchod hlada pravidelnych odberatelov (maloobchod), nie nahodnych kupujucich. vtedy SEO a pod bude mat vecsi vyznam. Resp vyznam to ma vzdy ale na zaciatku by som sa na to nesustredil..
MirkaN
20.07.11,17:19
dakujem za velmi dobre informacie.
prve som rozmyslala iba nad maloobchodom, ale ked pozeram na ceny niektorych velkoobchodov na slovensku tak si myslim ze im mozem celkom dobre konkurovat (a mozno nie :))
chcela by som pri velkoobchode prevadzkovat aj maloobchod (samozrejme s inymi cenami) takze mi su uzitocne aj sposoby reklamy k maloobchodu

ps dufam ze k velkoobchodu niesu potrebne nejake dalsie doklady... zivnost na to mam
Gina Er
20.07.11,17:26
Fail.

Cielova skupina nie su koncovi klienti kde by sa dana struktura dala s uspechom pouzit ale obchody. Teda Mirka neoslovi tebou navrhovanou strategiou svoju cielovu skupinu. FB pouzit len ako doplnkovu formu marketingu ked vobec(v tvojom pripade som skeptik)......
má aj maloobchod
MikiHalasko
20.07.11,17:39
ci maloobchod ci velko obchod, velky bilbord je dost velka zaruka.
ale osamote to je v tejto dobe slabe. doplnis to webom, kde musis presvedcit obchodnika nech sa u teba zaregistruje. a potom mu budes posielat novinky, samozrejem systemovo. a mozno aj do terenu by sa zislo skocit. samozrejme po telefonickom dohovore. ved sme teda firma na urovni. seo optimalizacia je velmy dolezita aby ta google nasiel medzi prvými, najlepsie je si seo navrhnut sam, nie si platit v google. dobry tvorca webu to zvladne, ale slova do seo by som odporucil aby si spravila sama. reklamne bannery tiez mozes dat na velke portaly. teraz ma viac nenapad
Rastislav.N
31.07.11,12:06
Dobrý deň,
Mám pre Vás riešenie prosím ozvite sa mi 0918 990 614
MirkaN
31.07.11,12:15
Dobry den
zatial ten velkoobchod asi riesit nebudem. prve musim trochu rozbehnut maloobchod, popripade rozmyslam ak by mali iba nejake mensie prevadzy zaujem o mensie dodavky tak okolo 100€ mesacne
Atomer.sk
05.09.11,17:52
Facebook by som vynechal. Ludia na facebooku nenakupuju. Konverzny pomer je tam minimalny. Radsej energiu vlozit do inych cinnosti.

To, ze skoro kazdy eshop je na facebooku nie je argument, aby ste tam boli aj Vy. Aj ostatne eshopy su na facebooku preto, lebo su tam vsetci ostatny... :-) Vacsinou to skonci tak, ze na facebook stranku sa dlhe obdobie nic nedava, nie je cas sa tomu venovat a potom je takato vec viac kontraproduktivna.