ivuska84
20.07.11,17:47
Zelam pekny den,
zacinam robit jednoduche uctovnictvo a natrafila som na takyto problem...zjavne len pre mna,tak chcem vediet ako to vlastne je.
Mam fakturu od Orange, kde ako ucastnik je uvedena szco: obchodne meno a sidlo (trvale bydlisko) Problem je v tom, ze ako adresu platitela uhrad ma udane obchodne meno ale adresa je jeho prechodny pobyt. je takato faktura spravna pre uznanie vydavku?
Inak sa ospravedlnujem ak nie som v spravnej teme,ale do inej sa mi to nehodilo
A vopred dakujem
Katarina
20.07.11,15:53
Ja v tom nevidím problém, výdavok môžete uznať.
ivuska84
20.07.11,16:03
posudzuje sa to u szco inak ako napriklad u pravnickej osoby?lebo viem, ze udaje na fakture sa musia zhodovat z vypisom z or, tak som myslela ze aj pre szco plati nieco take, cize udaje zo zivnostenskeho registra a ze ak je tam nieco ine je to nespravne
Mila123
20.07.11,16:04
posudzuje sa to u szco inak ako napriklad u pravnickej osoby?lebo viem, ze udaje na fakture sa musia zhodovat z vypisom z or, tak som myslela ze aj pre szco plati nieco take, cize udaje zo zivnostenskeho registra a ze ak je tam nieco ine je to nespravne

Ja odporúčam, aby aj SZČO mali adresy v poriadku......nech si dá zmenu u dodávateľa služby, a adresu doručenia nech má prechodné bydlisko......
ivuska84
20.07.11,16:10
ved ono to aj tak bolo myslene, len ta faktura vyzera tak ze mne sa to nezda, obchodne meno nie je totozne s menom szco, a ta dorucovacia adresa je na fakture v popredi a na prechodnom predsa ziadne obchodne meno ani neuvadza ...skor bz sa mi tam hodilo len meno a adresa, ziadne obchodne meno...jooj, chcem to mat poporiadku