focus3ccd
20.07.11,19:31
Ahojte, chcel by som Vas poprosit o nazory, ci je normalne, aby stolar doniesol schodnice na schody a zo spodnej strany bolo vidno dorezkove hranolky?
Je to sice zdola, ale hrubka schodnice sa miestami dostava na 18mm namiesto pozadovanych 25mm.
Miestami je aj kora pripadne hlboke vypadane hrce.
Zhora samozrejme schodnica vyzera dobre.
Stolar povedal, ze to sa este vyfrezuje a dolozi kuskami dreva a zabrusi. Je to normalny postup? Mali ste podobne skusenosti?

Za tu palku, co idem vysolit sa mi to zda dost neseriozne,

Dakujem
220870
20.07.11,17:45
Nemal by s tým byť problém.Bežne sa drevo otáča horšou stranou na lepenú stranu.Ale nectí to majstra.
andiablo
21.07.11,04:21
tak toto by som mu neprebral. Ako stolár by som si takúto zakázku nedovolil predať. Ako drevo sa dáva horšou časťou dole ale to čo má on je moc. Doporučoval by som zo spodnej časti na dĺžku podstupníc vyfrézovať drážky
mendo933
21.07.11,04:53
Mne sa zdaju tie podstupnice dost tenke. Neviem ani po com tu chodial ale v PL co sme kupovali 40mm ,30x100cm skarovka buk 25€/ks a spravi na mieru ako len chces a 100% robota a kvalita. Mame uz 5rokov zalozene
toto je dost fuserska robota
focus3ccd
21.07.11,06:19
Stupnice sa budu ukladat na beton a su 25mm. Chcel davat 40mm, ale ta sialena cena. Ked som sa poinformoval od viacerych zdrojov, potvrdili mi, ze 25mm staci.

No cena dost vysoka, pri 18 schodoch (tocite dost atyp) 1100 Eciek. Za 40mm chcel este o 400 Eur viac....
mendo933
21.07.11,06:48
25mm ako tak staci ak je kvalitne tvrde drevo. Ale 18mm je uz fakt malo.Ak by 18mm bolo na nose tak alebo sa to casom vykruti alebo zlomi.
Ja budem davat zo 40mm dreva stym ze budu zafrezovane a zapustene. V konecnom stadiu na betone bude cca 25mm, tak som mal aj v projekte vysku stupnic.
Za tych 400€ mam v PL 16 stupnic, takze fajn rozdiel
Atyp dokazu tiez vyrobit, staci spravit makety. Aj podesty
pivko
21.07.11,14:24
So stupnicou o hrúbke 18mm by som ho hnal kadeľachšie, podstupnice mám 14mm.
A cenu máš super lacnú asi takú ako aj kvalita , lebo na cca 17 schodov ti treba cca 0,65 m3 dreva čo kvalitné stojí cca 800Eur/m3.
focus3ccd
22.07.11,06:27
Viem, co uz teraz. Zena ma do toho casovo tlacila, tak som si to nemohol tak do detailu cenovo porovnat. Ukazoval mi schodnicu u neho a ta aj zdola vyzerala pekne. Taky odrb, on to vraj vyfrezuje podoklada drevom, znova zabrusi a potom si to na tmavej schodnici clovek ani nevsimne.

Ja si osobne myslim, ze si viac prihodil na pracu, lebo je to dost zlozite, museli to prist dopasovavat (nahrubo urobene schodnice podoriezat) a zase ich zobral , uz upravene a az teraz ich bude lakovat. Su tam rozne doriezky.... A ma v cene aj montaz vratane bokov. Tak som zvedavy nakoniec, ako to bude vyzerat.
A povedal som mu, ze kazdu schodnicu si pred nalepenim riadne zdola pozriem. Potom urobim fotku.
pivko
22.07.11,12:06
Mne išlo do podkrovia namiesto 5cm -7 cm poter , tym padom som mal posledný schod 19cm a nie 17 ako ostatné. Stolár to najprv zrovnal OSB doskami aby bol každý schod rovnaký potom urobil šabloný a na hrubo urobil stupne a podstupnice. Prišiel z vercajgom a každý schod na mieste /piplačka neskutoćná/ upravoval , tam kde sa toćia schody tak to pekne vyrezal do oblúka+ krásne olepil a vytmelil soklové liśty. Lepil to lepidlami od f. Wurth a ešte dával do stupníc aj hmoždinky.Urobil nádherné schody ktoré každy obdivuje.cena za 17 schodov s materiálom 1.560 EUR
focus3ccd
01.08.11,15:30
Mozem este poprosit jednu radu. Schodnice sa osadili, ale mne sa zda, akoby niekde bolo malo laku. Neviem, ci som moc narocny......
Mam to prelakovat, alebo sa na to vykaslat?
Dakujem.
Neviem, ci to je dobre vidiet na tych fotkach.
220870
01.08.11,16:51
Neviem ,ale zo štetcom by som do toho moc nevrtal.A treba zistiť aký lak použil .Nie každý lak s každým sa dá kombinovať.
focus3ccd
01.08.11,17:21
Vraj polyuretanovy dvojzlozkovy sayerlack.
220870
01.08.11,17:28
Tie polyuretany niečo vydržia.Ak sa dobre pamätám tak sa musí lakovať postupne vždy s odstupom 12-24 hod .Po pár týždňoch sa to neodporúčalo.Možno sa mýlim už sú to roky dozadu čo som s tým čosi robil.
Zzazzu
13.11.12,11:08
je to síce trošku staršia téma, ale mám tu radu pre tých, ktorí potrebujú kvalitné drevené schody... tiež som sa k tomuto stolárovi dostala len náhodou, ale bola som s ním veľmi spokojná a schody v našom domčeku obdivuje každý ... takže ak potrebujete šikovného stolára, skúste kontaktovať tohto http://www.stolarstvobaca.sk...
alltracboy
13.11.12,11:25
a to ta tak fascinuje, ze sa s tym teraz musis s kazdym podelit. Skus aj Funradio, teraz maju akciu na spoty.