vevoncek
21.07.11,05:07
Dobry den chcela by som sa informovat ako dosiahnut najvyssiu matersku kedze som teraz na materskej dovolenke ale pred nastupom na prvu matersku mi skoncil pracovny pomer bola som este v ochrannej lehote a teraz planujeme druhe babo, len neviem kolko a kedy zacat platit dobrovolne nemocenske poistenie aby som dostala najvyssiu matersku
alušik
21.07.11,04:34
Keďže pracovný pomer netrvá, jediný možný spôsob je založiť si dobrovoľné nemocenské poistenie s maximálnym možným vymeriavacím základom a platiť si z tejto sumy poistné pol roka. Následne si už môžete znížiť platbu na minimum. Ak sa Vám aj hneď teraz podarí otehotnieť, tak na materské budete vypísaná až budúci rok a ako vymeriavací základ sa bude brať suma, z ktorej ste platili v tomto roku.;)
mimotemyLen keby som tak mala čarovnú guľu a vedela, aký osud bude čakať dobrovoľné poistenie budúci rok a či pravidlá, ktoré platia dnes, budú platiť aj od 1.1.2012.:o
vevoncek
21.07.11,07:02
Dakujem velmi pekne velmi ste mi pomohli a este jedna otazka kedy si mozem znizit na minimum to dobrovolne nemocenke poistenie?
veronikasad
21.07.11,07:16
Dakujem velmi pekne velmi ste mi pomohli a este jedna otazka kedy si mozem znizit na minimum to dobrovolne nemocenke poistenie?
Zmena VZ je možná po 6 mesiacoch (platí pre rok 2011).
vevoncek
22.07.11,05:04
A etse sa chcem spytat na co mam narok ked nastupim na matersku? pametam sa ze ked som nastupila na prvu dostala som aj od primatora nejaky prispevok plus prispevok od statu ten jednorazovy pri narodeni ked sa dieta dozije pol roka a neviem este co dalej