Evelyn25
15.01.06,15:26
Ahojte,

mozete mi jasne vysvetlit, aký je rozdiel medzi náhradou príjmu a náhradou mzdy? a co jednotlivé položky presne zahrňujú?:(

Dakujem velmi pekne
vladan
15.01.06,14:30
Ahojte, mozete mi jasne vysvetlit, aký je rozdiel medzi náhradou príjmu a náhradou mzdy? a co jednotlivé položky presne zahrňujú?

- s náhradou príjmu sa spája dočasná pracovná neschopnosť zamestnanca - Zákon o náhrade príjmu pri dočasnej pracovnej nechopnosti zamestnanca
- s náhradou mzdy sa spájajú prekážky v práci - Zákonník práce § 136 -§ 145
virka
01.10.07,08:02
Prosím Vás vie mi niekto poradiť: Ukončená práceneschopnosť 30.9.2007 je potrebné doložiť ešte k ukončeniu preukaz o trvaní dočasnej pracovnej neschopnosti k tomuto dňu? Ďakujem
Gabi03
01.10.07,08:03
Prosím Vás vie mi niekto poradiť: Ukončená práceneschopnosť 30.9.2007 je potrebné doložiť ešte k ukončeniu preukaz o trvaní dočasnej pracovnej neschopnosti k tomuto dňu? Ďakujem

Prečo by sa malo dokladať trvanie, keď je ukončenie?! :) ;)
brm
01.10.07,09:49
Prečo by sa malo dokladať trvanie, keď je ukončenie?! :) ;)
gabi, nepýtaj sa prečo? na to je jediná odpoveď...lebo sociálka...budeš sa smiať, odo mňa to už takto pýtali...dlho na mňa spomínali na záhradníckej...:D
Gabi03
01.10.07,10:23
gabi, nepýtaj sa prečo? na to je jediná odpoveď...lebo sociálka...budeš sa smiať, odo mňa to už takto pýtali...dlho na mňa spomínali na záhradníckej...:D

Veď práve... :) Predpokladám, že si im ho aj tak nedala. :D