khg
21.07.11,10:10
Zdravm,
Chcel by som poprosit o informaciu ohladom môjho problemu, vlastne by sa dala rozdelit do 3 otazok:

1. môzem si popri trvalom pracovnom pomere zalozit SHR?? ako je to z platenim odvodov??

2. mam možnosť predavat konretne slamu do Švajčiarska, a popravde nemam skusenost ako je to z clom potrebnymi dokladmi pre colnikov a dph, ak sa nemylim tak pri vyvoze mimo EU nemusim platit dph.

3. a da sa konkretne takato cinost vykonavat ako SHR??

za informacie vopred dakujem, pomôzu aj odkazy kde taketo info zozeniem....

vopred naozaj dakujem
a_je_to
25.07.11,10:43
Zdravm,
Chcel by som poprosit o informaciu ohladom môjho problemu, vlastne by sa dala rozdelit do 3 otazok:

1. môzem si popri trvalom pracovnom pomere zalozit SHR?? Určite áno, informuj sa na svojom obecnom úrade, ktorý registruje SHR – viď § 3, ods. 4 živnostenského zákona s odkazom na zákon 219/1991 Zb. ako je to z platenim odvodov?? tak ako u iných szčo, keď presiahneš limit základu dane, tak platíš, aj keď si zamestnaný

2. mam možnosť predavat konretne slamu do Švajčiarska, a popravde nemam skusenost ako je to z clom potrebnymi dokladmi pre colnikov a dph (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2011-a.html), ak sa nemylim tak pri vyvoze mimo EU nemusim platit dph. ... hmmm ... slamu ? do Švajčiarska ? to akože fakt ? Koľko tej slamy vyrobíš popri zamestnaní ? za Aviu, či viac ? a dopravu hradí kupujúci ?

3. a da sa konkretne takato cinost vykonavat ako SHR?? slama je produkt poľnohospodárskej výroby a ten si SHR môže predať kde chce. Ale to Švajčiarsko beriem iba ako žart

za informacie vopred dakujem, pomôzu aj odkazy kde taketo info zozeniem....

vopred naozaj dakujem


odpoveď modrým v texte
khg
26.07.11,03:25
Dakujem za odpovede, potvrdil si mi niektore domienky.
a fakt to nebol zart, prepravu hradi odberatel a slamy je dost:)