cherokee161
21.07.11,11:00
Dobry den,
Chcel by som sa opytat ako sa riesi nasledovna situacia: podnikatel platca, kupi dielo od nepodnikatela cca 1800€ a potom ho preda inemu platcovi za 2000€. Zaujima ma ake doklady musia byt vyhotovene medz nepodnikatelo a prvym podnikatelom a cim je nepodnikatel obmedzeny co sa tyka vysky sumy aby mu nevznikala povinnost odviest dan.
Dufam ze som to stylizovl spravne :-)

Dakujem.
veronikasad
21.07.11,09:02
Dobry den,
Chcel by som sa opytat ako sa riesi nasledovna situacia: podnikatel platca, kupi dielo od nepodnikatela cca 1800€ a potom ho preda inemu platcovi za 2000€. Zaujima ma ake doklady musia byt vyhotovene medz nepodnikatelo a prvym podnikatelom a cim je nepodnikatel obmedzeny co sa tyka vysky sumy aby mu nevznikala povinnost odviest dan.
Dufam ze som to stylizovl spravne :-)

Dakujem.
čo rozumieš pod "dielom" ? Nepodnikatel je zamestnaný, nezamestnaný, dôchodca ?
cherokee161
21.07.11,10:42
Nepodnikatel je zamestnany elektrikar a dielom myslim elektricku instalaciu na zautomatizovanie mechanickeho stroja.
cherokee161
21.07.11,18:03
Ak by dielo nepodnikatel predal za tych 890€ , daloby sa to povazovat za prilezitostny prijem oslobodeny od dane? V tom pripade ak by potom prvy platca ked tento vyrobok preda za 1800€ z akej sumy a aku dan musi odviest? Ako doklad staci zmluva o diele? Je prvy platca nejako obmedzeny co sa tyka poctu takto zakupenych veci v priebehu roka?
Vopred dakujem.