ico19
21.07.11,11:25
Robil som si VP skupiny A. Vlastnim VP skupiny B, bol som na testoch ale dosiahol som iba49 bodov:-O. a tam mi bolo oznamene ze mi zadrzia VP. chcem sa opytat je moznost sa nejako odvolat alebo neviem dakujem
Barbara
21.07.11,10:05
asik by bolo treba znovu ten zákon o cestnej premávke prelusknúť
ico19
21.07.11,16:16
lebo viem ze ked kolega robil vodicak nebolo to aktualne cca polroka do zadu alebo rok neviem
Ice dive
21.07.11,16:24
Robil som si VP skupiny A. Vlastnim VP skupiny B, bol som na testoch ale dosiahol som iba49 bodov:-O. a tam mi bolo oznamene ze mi zadrzia VP. chcem sa opytat je moznost sa nejako odvolat alebo neviem dakujem
no jediná možnosť je ísť znova na test a spraviť ho minimálne na 50 bodov... nakoľko rozširovaním VP si bol na preskúšaní kde si presvedčil policajtov, že neovládaš zákon o cestnej premávke t.j. nemáš mať ani to B-čko... odvolanie proti tomuto neexistuje...
ico19
22.07.11,05:47
dnes som sa bavil s instruktorom inej autoskoly a on povedal ze mi ho nemozu zobrat lebo som ho uz raz nadobudol tak neviem
Barbara
22.07.11,06:40
Zákon č. 8/2009 Z. z.


§ 92
Obmedzenie a odobratie vodičského oprávnenia


(1) Ak sa lekárskou prehliadkou, psychologickým vyšetrením alebo preskúšaním odbornej spôsobilosti zistilo, že držiteľ vodičského oprávnenia je spôsobilý viesť len niektoré skupiny a podskupiny motorových vozidiel o len niektoré motorové vozidlá, alebo len motorové vozidlo osobitne technicky upravené, orgán Policajného zboru obmedzí držiteľovi vodičské oprávnenie tak, aby zodpovedalo jeho zdravotnej spôsobilosti, psychickej spôsobilosti alebo odbornej spôsobilosti.

(2) Vodičské oprávnenie sa odoberie tomu, kto

a) nie je spôsobilý viesť motorové vozidlo pre stratu odbornej spôsobilosti,
b) nie je spôsobilý viesť motorové vozidlo pre stratu zdravotnej spôsobilosti alebo psychickej spôsobilosti,
c) nepreukázal, že sa v určenom rozsahu a v určenej lehote podrobil nariadenému preskúšaniu odbornej spôsobilosti alebo preskúmaniu zdravotnej spôsobilosti a psychickej spôsobilosti,
d) v čase jeho udelenia nespĺňal niektorú z podmienok na jeho udelenie.

(3) Rozhodnutím o odobratí alebo obmedzení rozsahu vodičského oprávnenia sa jeho držiteľovi počas odobratia alebo obmedzenia rozsahu vodičského oprávnenia zakazuje viesť motorové vozidlo až do času jeho vrátenia; ak ide o obmedzenie rozsahu vodičského oprávnenia, zakazuje sa mu viesť len motorové vozidlo tej skupiny a podskupiny vodičského oprávnenia, ktorého rozsah je obmedzený.(4) Vrátiť odobraté vodičské oprávnenie alebo obnoviť jeho pôvodný rozsah možno len po preskúmaní zdravotnej spôsobilosti alebo psychickej spôsobilosti a po preskúšaní odbornej spôsobilosti v rozsahu podľa § 91 ods. 5 a po splnení ostatných podmienok uvedených v rozhodnutí o odobratí vodičského oprávnenia alebo obmedzení rozsahu vodičského oprávnenia.

(5) Ak ten, komu bolo odobraté vodičské oprávnenie alebo jeho rozsah bol obmedzený, preukáže pominutie dôvodov na odobratie alebo obmedzenie vodičského oprávnenia alebo splnenie podmienok určených v rozhodnutí, vodičské oprávnenie sa vráti alebo sa obnoví jeho pôvodný rozsah, ak tomu nebránia zákonné dôvody.

(6) Náklady spojené s preskúšaním odbornej spôsobilosti, preskúmaním zdravotnej spôsobilosti alebo psychickej spôsobilosti uhrádza ten, komu bolo vodičské oprávnenie odobraté, komu bol jeho rozsah obmedzený alebo komu sa na základe rozhodnutia príslušného orgánu uložil zákaz viesť motorové vozidlo.

(7) Odobrať alebo obmedziť možno len vodičské oprávnenie zaznamenané vo vodičskom preukaze Slovenskej republiky.
Chobot
22.07.11,07:34
dnes som sa bavil s instruktorom inej autoskoly a on povedal ze mi ho nemozu zobrat lebo som ho uz raz nadobudol tak neviem

Ištruktor autoškoly asi tiež neovláda zákon o cestnej premávke. Tam je to jasne napísané v § 80 ods. 6:

(6) Odbornú spôsobilosť nezíska ten, kto nezloží čo len jednu z častí skúšky z odbornej spôsobilosti podľa § 79 ods. 2; ak pri preskúšaní odbornej spôsobilosti podľa tohto zákona neprospeje držiteľ vodičského oprávnenia, odbornú spôsobilosť stratí.

Teda môžu mu zobrať vodičák. Je to teda riziko, ak sa rozširuje oprávnenie. :rolleyes::rolleyes:
Ice dive
23.07.11,14:25
dnes som sa bavil s instruktorom inej autoskoly a on povedal ze mi ho nemozu zobrat lebo som ho uz raz nadobudol tak neviem
no nečudujem sa že si neprešiel... keď inštruktorovia z rôznych autoškôl neovládajú to čo učia... staré známe "kto neumí učí" sa zase potvrdilo...
Mila123
23.07.11,14:34
lebo viem ze ked kolega robil vodicak nebolo to aktualne cca polroka do zadu alebo rok neviem
platí to odjakživa......
ico19
25.07.11,14:44
platí to odjakživa......
no takze tak ako som tvrdil minuly rok to nebolo aspon tu v BB teraz mi to potvrdil jeden znamy z PZ. Ale tak dikes idem sa ucit:-D
Chobot
25.07.11,21:23
no takze tak ako som tvrdil minuly rok to nebolo aspon tu v BB teraz mi to potvrdil jeden znamy z PZ. Ale tak dikes idem sa ucit:-D

Na Slovensku platia zákony na celom území. Žiadny okres nemá vlastné zákony, takže to platilo aj v BB (ten tvoj známy asi tiež nie je žiadny lumen, ak neovláda zákony...). To čo máš informáciu, je typu JPP. Ak to tvrdíš, podlož to aj zákonom...
ico19
26.07.11,14:49
ja viem ze zakony platia vsade rovnake ale bolo to tak. Zmenil sa veduci dopravy a uz je to inak.