luckkka
21.07.11,11:59
Dobry den,

chcem sa poradit, mate niekto skusenosti s prerabanim umakartoveho jadra? na kolko nemam dostatok financnych prostriedkov na to aby som si dala vymurovat jadro, rozmyslala som o nalepeni obkladaciek priamo na umakart, a zaujali ma aj tapety. budem vdacna za kazdy nazor. Mate takuto rekonstrukciu niekto za sebou? kolko Vas to priblizne vyslo?
plavčík
21.07.11,10:09
My sme prerábali umakartové jadro pred 2 rokmi, keďže nie sme dáky odborníci, dali sme si to urobiť živnostníkovi a neľutujeme.
Vymontoval celé jadro, vyhodil sanitu a odviezol na skládku, potom to staval z pórobetónu, obkladal, spravil vodu aj nové elek.rozvody, vystierkoval, vyšpároval prosto všetko. Trvalo to 9 dní a bordel riadny - počas celej prestavby sme normálne fungovali i keď sprchovať sme sa chodili k sudsedom, WC nechal namontované pokiaľ sa dalo a potom sme boli iba zopár hodín bez WC.
A cena? Vieš to je závisí od použitej sanity, obkladov, prípadne či budeš meniť zárubne a dvere/ my sme nechali tie pôvodné/

My sme platili 3200€ aj s kachličkami - je pravda, že sme moc nevymýšľali, ale sme spokojný
VieraM
21.07.11,10:15
No nie je to šťastné riešenie, je lepšie umakart vyhodiť. Ale ja mám takto
prerobené jadro už niekoľko rokov a zatiaľ stále drží pokope. Na umakart sme nalepili obkladačky, na zem sme dlažbu , novú vaňu sme tiež obložili obkladačkami , plus sme vymenili umývadlo doplnili skrinkami a stenu z vonkajšej strany na chodbe sme obložili takým obkladom, na WC sme tiež položili dlažbu a obkladačky.
Na prvý pohľad nepoznáš že to jadro nie je murované. V pohode.
A cenu si musíš asi vypočítať sama, podľa toho čo tam chceš ale je to len zlomok z ceny ako by stálo nové jadro.
arizona
21.07.11,10:16
Dobry den,

chcem sa poradit, mate niekto skusenosti s prerabanim umakartoveho jadra? na kolko nemam dostatok financnych prostriedkov na to aby som si dala vymurovat jadro, rozmyslala som o nalepeni obkladaciek priamo na umakart, a zaujali ma aj tapety. budem vdacna za kazdy nazor. Mate takuto rekonstrukciu niekto za sebou? kolko Vas to priblizne vyslo?
http://www.porada.sk/t105321-tapetovat-bytove-jadro.html
http://www.porada.sk/t88730-tapety-a-folie.html
http://www.porada.sk/t32722-umakart.html
Valcake
21.07.11,10:33
..plavčík- nepomýlila si sa v cene? ...či to cena len za materiál, či len za prácu? ... mne to nijak nesedí.:(
luckkka
21.07.11,10:36
Dakujem ak mate niekto nejake foto budem rada ked prilozite. :)
alaya1
21.07.11,11:29
ma niekto skusenost s vymenou jadra v byte za sadrokartotovu konstrukciu? videla som to na nete, vyzera to dobre, neviem, ci niekto to ma doma.je to rychlejsie, menej spiny a hlavne lacnejsie.
marlo79
21.07.11,11:54
..plavčík- nepomýlila si sa v cene? ...či to cena len za materiál, či len za prácu? ... mne to nijak nesedí.:(

Do ten ceny sa myslim zmesti v pohode. Ja som bural 3 steny...kupelku komplet premiestnil.. vyhoda je ta ze mam sprchac a aj vanu... a cenu 3300€ som neprekrocil....
anonym222
21.07.11,18:25
..plavčík- nepomýlila si sa v cene? ...či to cena len za materiál, či len za prácu? ... mne to nijak nesedí.:(
Neviem koľko zaplatil plavčík, ale mňa vyšla kompletná rekonštrukcia pred tromi rokmi na 56tis.SK. Je pravda, že väčšinu prác som si robil sám, iba obklady, dlažbu a uloženie vane mi robil majster. Materiál ma vyšiel asi na 50 tis a práca 6tis. Myslím že, aj keď by som to nerobil sám, je 1800 eur za 10 dní práce dosť aj pre dobrého majstra.
Zvedavôčka
21.07.11,22:58
Ak uz skutocne nechces burat a to nestastne jadro prerobit (mala by si peknych par rokov pokoj), tak rozhodne obkladacky. S foliami byvaju casto problemy, ja osobne by som ju neodporucila.

Cena pri komplet prerabke by mala byt do tych 3300€, ale moze byt aj 2000, zalezi aky standard materialov (dlazdice, obkladacky, sparovacia, sanita) si vyberies, takze zvaz, ci nie je rozumnejsie, ked uz do tych kachliciek investujes, "nalepit" ich na novu stenu, ako na stare hnusne jadro.

Co sa sadrokartonu tyka, iste je to menej pracne, cistejsie a lacnejsie, ale otazka je zvukova izolacia. Predsa len v jadre su vsatky stupacky a odpadove potrubia a pracky a nie som si ista, ci zvukova izolacia, ktora bude medzi sadrokartonovymi doskami, buda taka ista ako keby sa tam dal nejaky Ytong alebo klasicka tehla.

Inac dporucam pozriet tehly na lepidlo :) robi sa s nimi rychlo a cistucko :)
Indeed
22.07.11,04:40
..plavčík- nepomýlila si sa v cene? ...či to cena len za materiál, či len za prácu? ... mne to nijak nesedí.:(

Nie , to je normálna cena.:)

Dávať si na všetko 300 % rabat je zhovadilosť. :mad:

A vysoké ceny brzdia dopyt.

Dá sa robiť aj za normálne prístupné ceny,

no dovolenka v Thajsku ani vozenie v X-5 s takého podnikania nebude.:mee:
plavčík
22.07.11,05:23
..plavčík- nepomýlila si sa v cene? ...či to cena len za materiál, či len za prácu? ... mne to nijak nesedí.:(


To je cena za celú prácu aj s materiálom a prerobením komplet vody a elektriky. Tu v BA je to jedna z tých nižších cien - robil nám to chlapík od Komárna.
Valcake
22.07.11,16:19
Zdravím a ospravedlňujem sa! Znova som to prerátala a ja som sa zmýlila:(. Nás to vyšlo iba o máličko viac...mea culpa!!!!!;)