skatarinas
21.07.11,12:31
Som totálne sklamaná z konania firmy, v ktorej sme zamestnaní spolu so synom. Kolega a priamy nadriadený syna je alkoholik, pravidelne pod vplyvom alkoholu v práci. Pred pár týždňami ho dokonca chytili policajti s 1,5 promile alkoholu v služobnom aute a vzali mu vodičský, očakávali by ste, že dostane okamžitú výpoveď za hrubé porušenie pracovnej disciplíny, opak je pravdou. Následkom konania firmy dali dvaja z troch technikov výpoveď bez udania dôvodu, čo je škoda, dnes dávajú synovi výpoveď, aby mali preč posledného technika, ktorý vie aký jeho nadriadený je a ktorý nemá rešpekt pred takýmto pracovníkom, za vinu mu dávajú, že nezvláda administratívne uzatváranie servisov, pritom školení bol po telefóne a keď si žiadal doškolenie ani mu nebolo odpovedané na e mail, ďalším dôvodom, ktorý mu prischol je, že bol na servise u klienta, ktorý bol nešpecificky pripojený ešte pred nástupom syna do firmy, syn urobil zápis o potrebnom doriešený klienta, pretože nemal pri sebe potrebné súčiastky a posunul riešenie na nadriadeného pre naplánovanie, ten samozrejme zostal "čistý".
Má význam zostať v takejto firme, som zdravotne postihnutá ....... odkázaná na prácu a na mzdu ....... :mee:
misoft
21.07.11,11:42
Som totálne sklamaná z konania firmy, v ktorej sme zamestnaní spolu so synom. Kolega a priamy nadriadený syna je alkoholik, pravidelne pod vplyvom alkoholu v práci. Pred pár týždňami ho dokonca chytili policajti s 1,5 promile alkoholu v služobnom aute a vzali mu vodičský, očakávali by ste, že dostane okamžitú výpoveď za hrubé porušenie pracovnej disciplíny, opak je pravdou. Asi nadštandardné priateľské vzťahy so šéfstvom firmy - u neho vyhadzov nehrozí. Následkom konania firmy dali dvaja z troch technikov výpoveď bez udania dôvodu Pochopili, múdro sa rozhodli., čo je škoda, dnes dávajú synovi výpoveď, aby mali preč posledného technika Nech to radšej príjme - ale podľa ZÁKONA, nech sa nenechá odrbať., ktorý vie aký jeho nadriadený je a ktorý nemá rešpekt pred takýmto pracovníkom, za vinu mu dávajú, že nezvláda administratívne uzatváranie servisov Za vinu mu dávajú práve tí praví, ak syn nechce sa do niečoho z ich strany "namočiť", nech čím skôr odtiaľ odíde., pritom školení bol po telefóne a keď si žiadal doškolenie ani mu nebolo odpovedané na e mail Vedia prečo - takto budú operovať, že sa nechce odborne vzdelávať., ďalším dôvodom, ktorý mu prischol je, že bol na servise u klienta, ktorý bol nešpecificky pripojený ešte pred nástupom syna do firmy, syn urobil zápis o potrebnom doriešený klienta, pretože nemal pri sebe potrebné súčiastky a posunul riešenie na nadriadeného pre naplánovanie, ten samozrejme zostal "čistý".
Má význam zostať v takejto firme NEMÁ!, som zdravotne postihnutá ....... odkázaná na prácu a na mzdu .......Skús hľadať prácu inde aj so svojim postihnutím, niekto Ťa bude predsa len potrebovať.

;)

Až im všetci "zdupkajú" - môžu sa ísť pásť. A možno sa ešte nájde nejaký ten veriteľ a potom im nezostane ani na slanú vodu a chlieb. Ale to tam už nesmiete byť, lebo by ste si to odskákali Vy!.
skatarinas
21.07.11,12:21
Ďakujem, neskutočne ste to pomenoval, je mi ľúto, bola som plne lojálna voči spoločnosti
terezamaria
21.07.11,12:30
Som totálne sklamaná z konania firmy, v ktorej sme zamestnaní spolu so synom. Kolega a priamy nadriadený syna je alkoholik, pravidelne pod vplyvom alkoholu v práci. Pred pár týždňami ho dokonca chytili policajti s 1,5 promile alkoholu v služobnom aute a vzali mu vodičský, očakávali by ste, že dostane okamžitú výpoveď za hrubé porušenie pracovnej disciplíny, opak je pravdou. Následkom konania firmy dali dvaja z troch technikov výpoveď bez udania dôvodu, čo je škoda, dnes dávajú synovi výpoveď, aby mali preč posledného technika, ktorý vie aký jeho nadriadený je a ktorý nemá rešpekt pred takýmto pracovníkom, za vinu mu dávajú, že nezvláda administratívne uzatváranie servisov, pritom školení bol po telefóne a keď si žiadal doškolenie ani mu nebolo odpovedané na e mail, ďalším dôvodom, ktorý mu prischol je, že bol na servise u klienta, ktorý bol nešpecificky pripojený ešte pred nástupom syna do firmy, syn urobil zápis o potrebnom doriešený klienta, pretože nemal pri sebe potrebné súčiastky a posunul riešenie na nadriadeného pre naplánovanie, ten samozrejme zostal "čistý".
Má význam zostať v takejto firme, som zdravotne postihnutá ....... odkázaná na prácu a na mzdu ....... :mee:

Nemá význam zostávať v takej firme, veď keď si zdravotne postihnutá, môžeš ísť na PN-ku hneď po zaevidovaní sa na ÚPSV a R. Pošleš im kópiu PN-ky. Tým Ti zastavia vyplácanie podpory v nezamestnanosti a po skončení PN-ky v nej budeš pokračovať. Určite si nejakú prácu nájdeš, v rámci evidencie na ÚPSV a R si môžeš spraviť rekvalifikačný kurz SBS a zamestnáš sa.

Pokiaľ je to takáto firma, ten vedúci môže byť naložený aj v 2 promile každý deň, nič sa mu nestane. Je zbytočné si robiť nervy, v budúcnosti sú z takýchto stavov na pracovisku akurát tak rôzne diagnózy.
Držím Ti palce. :):):)
ondrejvla
21.07.11,12:42
Zažila som šéfa, ktorý bol denne naložený v liehu, verím ti, ako to musíš prežívať. Ja som mala to šťastie, že som bola živnostník a ukončila som s ním zmluvu ja, on si musel hľadať inú ekonómku, a ver mi, žiadna pri ňom nevydržala dlhšie ako pol roka. Skús sa poobzerať po inej práci, aj keď ZŤP, to majú horšie, ako zdraví ľudia. Musíš bojovať nielen s ním, ale aj so sebou, aby si dokázala utiahnuť svoje problémy. V žiadnom prípade sa nenechaj zneužívať šéfom, ktorý od sebalásky a sebaničenia nevie od rozkoše, čo robiť.
Zvedavôčka
21.07.11,23:07
Plne suhlasim, ze zostavat v takejto firme nema vyznam, ale pozastavila by som sa nad tym ze synovi davaju vypoved.

Ma uz predtym nejake upozornenie??? Predsa aj vo firme alkoholikov plati zakonnik prace a nie je mozne s niekym rozviazat pracovny pomer ihned. Ak mu davaju klasicku vypoved (2 mes), nech sa tiez hodi na PN, aspon bude mat cas na hladanie si novej prace. Ale ja tak by som sa pozrela s dobrym pravnikom, ktory sa specializuje na pracovne pravo na to, ci firma nepochybila pri davani vypovede a neda sa tam nieco napadnut. Nie preto, ze by ste tam chceli byt zamestnani, ale nech mate, ak sa da, aspon nejaku financnu naplast za tie stresy, o ste tam iste zazivali obaja :)
skatarinas
22.07.11,09:39
Ďakujem Vám všetkým za rady, žiaľ nemôžem si dovoliť odísť, nemám odpracovanú potrebnú dobu na to aby mi bola vyplácaná podpora v nezamestnanosti, zo začiatku som tu pracovala len na dohodu, kým si firma vybavila chránenú dielňu na mňa. Syn nastúpil po skončený SŠ, takže tiež mu nevzniká nárok na podporu, nastúpil bez poriadneho zaškolenia, keď si s niečim nevedel poradiť, reakcia jeho nadriadeného po telefóne bola "to ti fakt neporadím, urob ako najlepšie vieš", tak aj chalan robil, poslal e mail vedeniu spoločnosti k celej situácii, bez reakcie, veria alkoholikovi viac ako slušnému človeku, pritom, Keď tomu ožranovi vzali vodičák a 2 technici dali výpoveď ťahal celé týždne služby, servisy, nemal čas na svoje súkromie, po skončení pracovnej doby musel byť k dispozícii do 22:00 hod., vtedy keď ho potrebovali, nikto sa na neho nesťažoval.
Teraz sa ho evidentne potrebujú zbaviť, aby si alkáč vybudoval u nových technikov autoritu