Jonatan
15.01.06,16:11
Robím účtovníctvo manželovi,nemám s ním spísanú dohodu o vykonanej praci. Mohol mi za rok 2005 vyplatiť mzdu, keď som mu urobila uzávierku za celý rok naraz? Ak je to možné, čo mám robiť? Mal odviesť dane on alebo si ich môžem odviesť sama? Ďakujem za radu.
Tweety
15.01.06,15:17
Robím účtovníctvo manželovi,nemám s ním spísanú dohodu o vykonanej praci. Mohol mi za rok 2005 vyplatiť mzdu, keď som mu urobila uzávierku za celý rok naraz? Ak je to možné, čo mám robiť? Mal odviesť dane on alebo si ich môžem odviesť sama? Ďakujem za radu.
Ak nebola žiadna dohoda, tak na dohodu určite nie.
:) ;)Nepíšeš či máš živnosť na účtovníctvo, ak áno, tak potom je možnoť fakturácie svojej práce. Len neviem, ako to vlastne je. Treba viac info.
ata111
15.01.06,15:36
Robím účtovníctvo manželovi,nemám s ním spísanú dohodu o vykonanej praci. Mohol mi za rok 2005 vyplatiť mzdu, keď som mu urobila uzávierku za celý rok naraz? Ak je to možné, čo mám robiť? Mal odviesť dane on alebo si ich môžem odviesť sama? Ďakujem za radu.
Prihlás sa do SP napr. v januári na zopár dní na dohodu o vyk. práce. Do nákladov min. roku to síce už nedostaneš, ale mzda a daň budú legálne vyplatené za min. rok v tomto roku. Výdavok - hrubé mzdy - bude nákladom roku 2006.