malebrckave
21.07.11,12:45
Dobry den. V roku 2009 (konkretne april) moj otec uzavrel kupno-predajnu zmluvu so svojimi dvoma sestrami - na odkupenie rodicovskeho domu. Po dedicskom konani - zdedenu cast po mame (ktorá umrela vo februári 2009) mu darovali a zvysnú cast im vyplácam ja (ako otcova dcera s manželom). Už v roku 2009 som sa s otcom dohodla, ze dom odkupime my s manzelom, ale kedze sme boli este studenti - zobral ho zatial na seba, a ja s manzelom sme ho pocas studia otcovým sestrám vyplácali - s tym ze nam potom otec dom daruje. Konkretne - teraz vlastní otec 1/4 domu (ako dedič) a dalsie 3/4 vlastní otec s mamou (ako manzelia). Problém nastava az teraz,kedy uvažujeme s manzelom zobrat si uver na dom a otec ho chce prepisat na nas. V banke mi povedali, že dako nechcu priznavat uver na darovany majetok a poradili mi ze ho mame od nasich odkupit. Ze je s tym menej roboty (z dôvodu nedokladovania blockov), pretoze staci kupno-predajna zmluva a peniaze poslu otcovi na ucet. Avsak hlavna otazka znie - ako sa da vyhnut tomu, aby sme platili dan z predaja nehnuteľnosti. Alebo poraďte, ako postupovat pri takejto situacii. Poznámka: V dome nemal od starkinej smrti 2/2009 trvaly pobyt nikto - az od 5/2011 mame trvaly pobyt napisany my s manželom. Za poradenie DAKUJEM