1236Lenca
21.07.11,13:06
Ospravedlňujem sa za priradenie témy,ale neviem kam mám túto otázku pichnúť...
Zaujíma ma kedy si môže zamestnanec uplatniť DB?
Je zamestnaný na dobu určitú na dva mesiace. Má nárok si ho uplatniť? Je to tak, že u zamestnávateľa musí zamestnanec dosiahnuť hrubý príjem zo závislej činnosti minimálne vo výške polovice platnej mesačnej minimálnej mzdy???

Vopred ďakujem
katka50
21.07.11,11:10
Ospravedlňujem sa za priradenie témy,ale neviem kam mám túto otázku pichnúť...
Zaujíma ma kedy si môže zamestnanec uplatniť DB?
Je zamestnaný na dobu určitú na dva mesiace. Má nárok si ho uplatniť? Je to tak, že u zamestnávateľa musí zamestnanec dosiahnuť hrubý príjem zo závislej činnosti minimálne vo výške polovice platnej mesačnej minimálnej mzdy???

Vopred ďakujem

Môže si uplatniť aj na 2 mesiace, pokiaľ si neuplatňuje DB manželka, musí však splniť podmienku výšky mesačného zdanit. príjmu, ktorú spomínate, doložiť rodné listy detí, ak sú staršie ako 16 r. aj potvrdenie o návšt. školy. Podpísať Vyhlásenie k dani a vpísať deti.
ivka70
21.07.11,11:11
Ano, ak dosiahne vysku mzdy minimálne vo výške polovice platnej mesačnej minimálnej mzdy, tak ma narok na DB za ten mesiac.
1236Lenca
21.07.11,11:23
Ďakujem Vám za odpovede.
Ludula
28.07.11,09:03
Zamestnancovi našej firmy sme vyplacali bonus na jeho deti od jeho vstupu do zamestnania do júna 2011. Dnes nám oznamil, že DB bude poberať jeho manželka a že jej už za mesiac jún 2011 aj DB vyplatili. Nechápem ako mohol zamestnávateľ manželky bez akýchkoľvek dokladov od zamestnávateľa manžela vyplatiť DB keď ho doteraz nevyplácal.Podľa mňa si mala manželka od nás vyžiadať doklad dokedy sme vyplácali DB manželovi a ten nám to mal včas oznámiť a podpísať zmenu vo vyhlásení.
Prosím poraďte čo mám teraz robiť.
veronikasad
28.07.11,09:06
Zamestnancovi našej firmy sme vyplacali bonus na jeho deti od jeho vstupu do zamestnania do júna 2011. Dnes nám oznamil, že DB bude poberať jeho manželka a že jej už za mesiac jún 2011 aj DB vyplatili. Nechápem ako mohol zamestnávateľ manželky bez akýchkoľvek dokladov od zamestnávateľa manžela vyplatiť DB keď ho doteraz nevyplácal.Podľa mňa si mala manželka od nás vyžiadať doklad dokedy sme vyplácali DB manželovi a ten nám to mal včas oznámiť a podpísať zmenu vo vyhlásení.
Prosím poraďte čo mám teraz robiť.
ako zamestnávatel nerobíš nič. Daj si podpísať dátum zmeny vo vyhlásení.
Za uplatnenie DB je zodpovedný zamestnanec. Potvrdenie od manželky nepotrebuješ.

(zamestnanec je povinný preplatok vrátiť)
Erislava
28.07.11,09:09
Ja tiež nežiadam potvrdenia od zamestnávateľa partnera, vždy sa opýtam zamestnanca , či si DB neuplatňuje partner. On je zodpovedný za to, aby uviedol pravdivé skutočnosti, veď to aj podpisuje vo vyhlásení. Dala by som mu podpísať vo Vyhlásení v časti III druh zmeny so skutočným dátumom, kedy zmenu nahlásil a ten navyše vyplatený DB by som vysporiadala v RZ za rok 2011.
Ludula
28.07.11,09:27
Ďakujem za rady. Ludula