svedo
15.01.06,16:25
Dobry den,

chcel by som sa opytat, ci je mozne aby v ZDRUZENI vykonavali cinnost dve fyzicke osoby ak jedna je platitelom DPH a druha nie je platitelom DPH ale ziada on aj ked mu bolo uz 3x zamietnuta ziadost.

Dohoda je ze sa bude pouzivat jedno ICO, a jeden nazov zdruzenie, a ze ucotvnictvo bude vedene na jedneho clena /platitela DPH/, taktiez majetkove hodnoty bude spravovat jeden clen.

Dakujem

ADD1

To je pekne ze reagujete ale stale mi nikto neodpovedal na otazku >

Ci je to mozne aby to zdruzenie fungovalo ak jedej je platitel DPH a druhemu DU zamieta stale platcu DPH ???

Dakkujem
renča1
15.01.06,15:46
prikladám ti link o združení, kde je všetko pekne popísané a uvedené:
http://www.porada.sk/t8060-p2-tovanie-v-zdruen.html
lenkak
15.01.06,15:49
Ak sa účastník združenia rozhodne registrovať pre daň (ak je už platcom), musia sa registrovať pre daň všetci účastníci združenia a musia požiadať, aby ich daňové úrady registrovali k rovnakému dátumu.
lenkak
15.01.06,15:51
Poverená osoba je povinná písomné poverenie predložiť miestne príslušnému daňovému úradu; súčasne s poverením je povinná predložiť menný zoznam účastníkov združenia, ich sídlo (trvalý pobyt), miestne príslušný daňový úrad jednotlivých účastníkov združenia a písomnú zmluvu o združení, na základe ktorej vykonávajú spoločne zdaniteľné plnenia.
Aj druhý účastník združenia podáva daňové priznanie k DPH. Aj keď nulové.
malina
15.01.06,15:53
Dobry den,

chcel by som sa opytat, ci je mozne aby v ZDRUZENI vykonavali cinnost dve fyzicke osoby ak jedna je platitelom DPH a druha nie je platitelom DPH ale ziada on aj ked mu bolo uz 3x zamietnuta ziadost.

Dohoda je ze sa bude pouzivat jedno ICO, a jeden nazov zdruzenie, a ze ucotvnictvo bude vedene na jedneho clena /platitela DPH/, taktiez majetkove hodnoty bude spravovat jeden clen.

Dakujem

§ 4 Zákona o DPH:
(2) ... Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom dane, uzavrie zmluvu o združení s platiteľom dane, je povinná podať žiadosť o registráciu pre daň najneskôr do desiatich dní odo dňa uzavretia tejto zmluvy.