Mrenek
21.07.11,15:51
Zdravím, čo vravíte na nápad skupovania starých domov, na ktorých sú pozemky aj 1000m2 alebo aj viac a stavať tam chaty a predávať. Alebo nejaké chalupy, klasické, nie moc veľké a drahé a následne predávať, čo vy na to? Pozemky by som kupoval tak do 2000€ a chatu som videl aj za 3000€ na kľúč... Samozrejme,keby bol na pozemku nejaký dom, zbúrame a pekne očístíme pozemok...
Braňo
21.07.11,14:04
Kde sú také pozemky?
Mrenek
21.07.11,14:10
Vedľa v dedine som videl podobný, ale to nie je podstatné.
Katarina
21.07.11,14:45
Včera si chcel zarobiť na cených papieroch, dnes na vykupovaní pozemkov. S akým nápadom prídeš zajtra?:)
Mrenek
21.07.11,14:57
Dostala sa mi do ruk kniha,ktora sa zaobera tymito problematikami, tak sa len pytam ci by to bolo vyhodne. Kde by som bol keby som sa vobec neinformoval, za opytanie nic nedam
mattto
21.07.11,15:10
pozemok za 2000? postaviť chatu za 3000? slovom dve tisíc a tri tisíc eur? Všetko je o kúpnej sile, takto lacné pozemky sú v regiónoch, kde je kúpyschopnosť veľmi malá vzhľadom na ceny, o ktorých píšeš. Preto to nie je dobrý nápad.

Človek z tohto regiónu si kúpi pozemok sám a nepotrebuje sprostredkovateľa - snaží sa šetriť každé euro a chata je v podstate luxus, ktorý k životu nepotrebuje a preto veľa chát v hladových dolinách s 30% nezamestnanosťou nepredáš.

Človek z mesta, ktorý si chce kúpiť chatu, asi nepôjde do takéhoto regiónu, aj keď záleží od veľa faktorov, príroda, možnosti v okolí, cesta... Človek z krajského mesta nebude cestovať 200-300 km každý víkend na chatu do regiónu, kde pozemok stojí 2000 EUR
Ajk&
21.07.11,15:17
Veď poskupuj, ak si myslíš že je to dobrý biznis. Ale mysli aj na to že musíš platiť dane z nehnuteľností a ak na nich nezarobíš z čoho ich zaplatíš? Keby to bol taký dobrý biznis ako v Bratislave, developeri by už na to dávno prišli a predbehli ťa tak ako ťa predbehli v Bratislave, v Trenčianskch Tepliciach, v Tatrách.
mattto
21.07.11,15:25
ak máš nejaké peniaze a rozmýšľaš do čoho investovať, investuj do seba, zaplať si školu/kurzy v zahraničí, nauč sa perfektne jazyk, vyskúšaj žiť mimo SR, nápady prídu a nebudeš musieť skákať od cenných papierov k developerstvu
slavo11
22.07.11,10:34
príliš veľa začínaš "žrať" Kiyosakiho, to čo je jednoduché a výnosné v amerike nemusí doslova platiť aj u nás na Slovensku.
Mrenek
22.07.11,10:38
Ďakujem aj za negatívne komentáre, ale musíte uznať, keby bol dopyt po takých chatách, čo nikto nevie či bude, bol by to výhodný nápad, no nie?
Ale Kiyosakiho má určite v niečom pravdu.
mattto
22.07.11,14:17
Ďakujem aj za negatívne komentáre, ale musíte uznať, keby bol dopyt po takých chatách, čo nikto nevie či bude, bol by to výhodný nápad, no nie?
Ale Kiyosakiho má určite v niečom pravdu.


všetko, po čom je dopyt, je dobrý nápad :)