Iruška
15.01.06,16:55
Nebola zmena v roku 2005 nezadniteľná čiastka 300.000.-Platí aj v roku 2005. Sme športový klub.
evina
15.01.06,16:33
Nebola zmena v roku 2005 nezadniteľná čiastka 300.000.-Platí aj v roku 2005. Sme športový klub.

Predpokladám, že máš na mysli hranicu oslobodenia príjmov od dane z príjmu podľa §13 pre takéto organizácie- tak tá sa v roku 2005 nemenila:
Paragraf 13:
e/ daňovníkov uvedených v § 12 ods. 3, ak nepresiahli za zdaňovacie obdobie 300 000 Sk, okrem príjmov, z ktorých sa daň vyberá zrážkou (§ 43), a príjmov oslobodených od dane podľa tohto zákona; pri predaji majetku, ktorý daňovník využíval na výkon svojej činnosti, sa do ustanoveného limitu započítava rozdiel, o ktorý príjem z predaja tohto majetku prevyšuje výdavok na jeho obstaranie. Ak takto vymedzené príjmy presiahnu 300 000 Sk, do základu dane sa zahrnú len príjmy nad uvedenú sumu. Výdavky nezahŕňané do základu dane, priraďované k sume oslobodených príjmov sa určia v rovnakom pomere, v akom je suma oslobodených príjmov k celkovým príjmom zahŕňaným do základu dane.
JOVI
16.01.06,13:22
mali sme prijmy z prenajmu reklamnej plochy, tieto vsak ani zdaleka nedosiahli 300 000,-. znamena to ze nemusime kvoli tejto skutocnosti podavat danove priznanie?
Zn.: Sportovy klub = Obcianske zdruzenie.
danielko
21.01.06,14:56
Ja by som daňové priznanie určite podala, pretože:
- daňová povinnosť je tak či tak 0,
- ak ho netreba podať a vy ho podáte, je na DÚ, a príp. DÚ Vás upovedomí o tom, že ho nebolo treba alebo ho založia,
- ak ho treba a nepodáte ho, dostanete pokutu.

My sa vojdeme stále do hranice 300000 Sk a daňové priznanie vždy podávame. Zatiaľ je to o.k. Na DÚ ho uložia a máme pokoj.

Môj názor.
evina
21.01.06,15:04
§41-

1/ Daňové priznanie za predchádzajúce zdaňovacie obdobie je povinný podať daňovník v lehote podľa § 49. Daňovník, ktorý nie je založený alebo zriadený na podnikanie, Národná banka Slovenska a Fond národného majetku Slovenskej republiky nemusia podať daňové priznanie, ak majú iba príjmy, ktoré nie sú predmetom dane, a príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43. Občianske združenia nemusia podať daňové priznanie, ak majú iba príjmy, ktoré nie sú predmetom dane, príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43, a príjmy oslobodené od dane podľa § 13 ods. 2 písm. b). Rozpočtové organizácie a príspevkové organizácie nemusia podať daňové priznanie, ak majú okrem príjmov, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43, len príjmy oslobodené od dane.
zuzla3
25.01.06,07:13
Tiež sme občianské združenie a nedosiahli sme žiadne príjmy ktoré by podliehali zdaneniu, teda vsetko su nedanove prijmy......takze naozaj nemusime podavat dan. priznanie? Tento odsek mas odkial? A teda mam na danovy urad odovzdat len nejake prehlasenie ze sme ziadne prijmy podliehajuce dani nedosiahli? alebo vobec nic.....len urobit uzavierku a finito?

este sa chcem opytat tych co to danove aj ked nulove podavaju, aky typ danoveho to je? budem to robit prvy krat, tak neviem ci to mam spravne....vedieme JÚ....


dakujem
zuzla3
25.01.06,07:15
A co clenske prispevky, tie su naozaj oslobodene od dane? stale sa v tom motam....jeden hovori to iny mi zasa poradi ono....dakujem
evina
25.01.06,07:27
Paragraf 13 ods. 2 , písmeno b)zákona o dani z príjmu:

2/ Od dane sú oslobodené aj a) výnosy z kostolných zbierok, cirkevných úkonov a príspevky plynúce registrovaným cirkvám a náboženským spoločnostiam,
b) členské príspevky podľa stanov, štatútu, zriaďovacích listín alebo zakladateľských listín prijaté záujmovými združeniami právnických osôb, profesijnými komorami, občianskymi združeniami vrátane odborových organizácií, politickými stranami a politickými hnutiami
evina
25.01.06,07:28
Tiež sme občianské združenie a nedosiahli sme žiadne príjmy ktoré by podliehali zdaneniu, teda vsetko su nedanove prijmy......takze naozaj nemusime podavat dan. priznanie? Tento odsek mas odkial? A teda mam na danovy urad odovzdat len nejake prehlasenie ze sme ziadne prijmy podliehajuce dani nedosiahli? alebo vobec nic.....len urobit uzavierku a finito?

este sa chcem opytat tych co to danove aj ked nulove podavaju, aky typ danoveho to je? budem to robit prvy krat, tak neviem ci to mam spravne....vedieme JÚ....


dakujem

Je to paragraf 49 Zákona o dani z príjmu....
Simonab
25.01.06,10:36
Evka asi tam budeš mať preklep. Je to § 41, v § 49 sú lehoty na podávanie DP. Ale aj tak si pomohla, kto chce ten si to nájde. Ja som ale chcela napísať o niečom inom. Nedávno som volala na DÚ kvôli inej veci, ale popri tom som sa dozvedela, že ak občianske združenie má zamestnanca, musí sa registrovať na DÚ a preto vraj musí podávať DP aj keď nulové. Dosť ma to prekvapilo. Ešte mi povedali, že keby sme sa chceli registrovať dobrovoľne, kvôli tomu aby nám pridelili DIČ, tiež musíme podávať DP aj keď žiadne zdaniteľné príjmy nemáme. Vie o tom niekto niečo?
evina
25.01.06,10:45
Evka asi tam budeš mať preklep. Je to § 41, v § 49 sú lehoty na podávanie DP. Ale aj tak si pomohla, kto chce ten si to nájde. Ja som ale chcela napísať o niečom inom. Nedávno som volala na DÚ kvôli inej veci, ale popri tom som sa dozvedela, že ak občianske združenie má zamestnanca, musí sa registrovať na DÚ a preto vraj musí podávať DP aj keď nulové. Dosť ma to prekvapilo. Ešte mi povedali, že keby sme sa chceli registrovať dobrovoľne, kvôli tomu aby nám pridelili DIČ, tiež musíme podávať DP aj keď žiadne zdaniteľné príjmy nemáme. Vie o tom niekto niečo?

Áno ďakujem, je to paragraf 41, opravím to tam :).

Ak má OZ zamestnanca musí sa registrovať na DÚ z dôvodu povinnosti platiť preddavky na daň z príjmu zo závislej činnosti a podáva kvartálne a ročné hlásenia o platení a zúčtovaní preddavkov aj nulové, ak sa daň neodvádza. Na celkové nulové DP sa ešte pozriem...
zuzla3
26.01.06,08:51
Ďakujem evine za odpovede.....a ešte jednu otázku, keď teda nemusím podávať daň. priznanie, tak ani žiadne prehlásenie? minulý rok ho dávali.....máme pridelené daňové číslo, no neviem prečo.....lebo nemáme zamestnancov a doteraz nemali žiadnu daňovp povinnosť....

ďakujem....
JOVI
01.02.06,06:17
Ludia, my sa tu o niecom bavime, stresujeme sa. Ja som prave v piatok bol zaplatiti pokutu 4000 Sk Danovemu uradu, nepredlozili sme v danom termine vyhlasenie. Peniaze ale odvedene boli. Vcera som zistil aka je "spravodlivost" :-(

http://www.sme.sk/clanok.asp?cl=2569188
aladin
19.02.06,11:45
chcel by som sa spytat ludi znalych veci ci pri obcianskom zdruzeni {T.J.}sa za zdanitelny prijem povazuje i dotacia ?? fin.vypomoc ?? prispevok ?? {neviem ako to spravne nazvat }od obce. v roku 2005 to bolo cca 80.000 sk
aladin
25.02.06,16:21
asi s tym nikto nema skusenost ,,
bezradná
08.03.06,07:15
Ja by som daňové priznanie určite podala, pretože:
- daňová povinnosť je tak či tak 0,
- ak ho netreba podať a vy ho podáte, je na DÚ, a príp. DÚ Vás upovedomí o tom, že ho nebolo treba alebo ho založia,
- ak ho treba a nepodáte ho, dostanete pokutu.

My sa vojdeme stále do hranice 300000 Sk a daňové priznanie vždy podávame. Zatiaľ je to o.k. Na DÚ ho uložia a máme pokoj.

Môj názor. Súhlasím s Vami. Robím pre nezisk. org. daň priznanie a zistila som, že nájomné za r. 2005 splatné do 31.12. nebolo uhradené, tým pádom síce nevznikla povinnosť podať daňové priznanie, ale keďže org. má pridelené DIČ radšej to priznanie podám a vo výkaze o majetku a záväzkoch uvediem tú sumu do pohľadávok.
Zároveň prosím aj o radu. Ako je to s evidenciou hmotného majetku u nezisk. organizácií? Ide o gen. opravu budovy. Do majetku ju zahrniem pri kolaudácii? A ako s odpismi?:confused:
press
13.03.06,13:16
chcel by som sa spytat ludi znalych veci ci pri obcianskom zdruzeni {T.J.}sa za zdanitelny prijem povazuje i dotacia ?? fin.vypomoc ?? prispevok ?? {neviem ako to spravne nazvat }od obce. v roku 2005 to bolo cca 80.000 sk

Mna zaujima tato tema tiez, lebo som si neni ista kam radit
1. granty zo ministerstiev
2. granty z firiem (Slovnaft, Orange, atd...)
3. granty z miest, obci a podobne.
S tymto je to podla mna tazko...
Nasla som jeden odsek zo stranky danoveho riadistelstva...

Podľa § 9 ods. 2 písm. k) zákona o dani z príjmov sú od dane oslobodené podpory a príspevky poskytované z prostriedkov štátneho rozpočtu okrem platieb prijatých v súvislosti s výkonom činností, z ktorých plynú príjmy podľa § 5 a 6.

takze o moc mudrejsia aj tak nie som.:(
reinholzova
13.03.06,16:32
touto cestou by som chcela byť informovaná, či zníženi základu dane podľa §11zákona, platí za celých 12 mesiacov pre zamestnanca aj vtedy keď odrobil iba 4 mes. To jest, či je možné odpočítať od úhrnu nezdaniteľnú časť za celých 12 mesiacov alebo len za tie 4 mesiace Vopred ďakujem S pozdravom Mel
Tweety
13.03.06,16:33
touto cestou by som chcela byť informovaná, či zníženi základu dane podľa §11zákona, platí za celých 12 mesiacov pre zamestnanca aj vtedy keď odrobil iba 4 mes. To jest, či je možné odpočítať od úhrnu nezdaniteľnú časť za celých 12 mesiacov alebo len za tie 4 mesiace Vopred ďakujem S pozdravom Mel
Celý rok si môžeš uplatniť.:cool:
reinholzova
13.03.06,16:36
dakujem velice pekne a pekný večer prajem
Tweety
13.03.06,16:37
dakujem velice pekne a pekný večer prajem
pekný večer aj Tebe.:)
musena
14.03.06,12:52
Prosím o info pre občianske združenie, ktoré malo príjem väčší ako 300.000,ale všetko v položkách oslobodených od dane. Ako podať daň. priznanie. Ďakujem