Paulush
21.07.11,22:09
Dobry den, moj problem je trosku komplikovanejsi, nastupujem v septembri do 5. roc na VS, ale nie na denne studium ako to bolo doteraz, ale na externe, viem, ze sa nemusim nikde hlasit ani nic podobne, ale vykonavala som taku pracu kt. si vyzadovala registraciu na danovom urade, resp. pridelenie DIC, tuto pracu som vykonavala na dohodu, vypoved som este nepodala(i ked sa v blizkej buducnosti chystam), ale od zajtrajska nastupujem do inej prace a tiez na dohodu. Chcem sa opytat ako je to so zdanovanim prijmu, ci je potrebne, aby som podavala danove priznanie a zaroven ci je vobec mozne vykonavat dve prace na dohodu sucasne? Ci to nejako zmena z denneho studia na externe neovplyvnuje? A tiez ci teda ako externy student sa musim hlasit na prislusne urady ak nejaku pracu vykonavat, teda nie som nezamestnana? Vopred Vam dakujem za odpoved :)
veronikasad
21.07.11,20:34
O akú prácu išlo ? Pri dohodách v zmysle Zákonníka práce nepotrebuješ DIČ.

V zamestnaní môžeš podpísať vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov, príjem vo výške mesačnej nezd.časti základu dane nebudeš mať zdanený. Do 31.3. nasl. kal. roka podáš DP, kde zahrnieš príjem z dohody zo zamestnania + príjem z DIČ.
Paulush
22.07.11,09:39
Islo o financne poradenstvo, "uzasna" to praca :D a tu bola podmienka bud mat zivnost alebo to DICko. Ak som to dobre pochopila tym, ze som uz externista a pracujem musim podavat danove priznanie a to za oba typy prace? V tejto novej praci kde nastupujem na dohodu som podpisala presne to vyhlasenie kt. spominate, len som sa bala ci to nejako to DIC neovplyvni, ci sa to teda da, nerada by som nejake pokuty platila :) Dakujem
veronikasad
22.07.11,10:13
Islo o financne poradenstvo, "uzasna" to praca :D a tu bola podmienka bud mat zivnost alebo to DICko. Ak som to dobre pochopila tym, ze som uz externista a pracujem musim podavat danove priznanie a to za oba typy prace? V tejto novej praci kde nastupujem na dohodu som podpisala presne to vyhlasenie kt. spominate, len som sa bala ci to nejako to DIC neovplyvni, ci sa to teda da, nerada by som nejake pokuty platila :) Dakujem
ano, musíš si sama podať DP typu B, do ktorého zahrnieš príjem z dohody aj príjem z finančného poradenstva.

Vyhlásenie k zdaň.príjmov môžeš mať u zamestnávatela podpísané. Daňové priznanie podávaš nie preto, že si externista, ale preto, že príjem presiahne 1/2 nezd.časti základu dane.