jarkel
21.07.11,23:20
Ideme vlakom 5.8.2011 späť20.8.2011.ubytko Pomorie Dom Jasmína.Ideme prvý krát.Máte niekto osobnú skúsenosť cesta vlakom do Bulharska?A celkovo aká je tam dovolenka,ceny,pláže.Ďakujem !!!!
arizona
22.07.11,03:54
Indeed
22.07.11,04:31
Kukol som na priložené linky a tém o Bulharsku je naozaj dosť.

No ale pre kompletnosť ešte chýbajú témy:
Bulharsko autobusom.
Bulharsko lietadlom.
Bulharsko motocyklom.
Bulharsko bicyklom.
Bulharsko stopom.

Zabudol som pridať ešte nejaký iný sposob ?

Aha ešte jeden ma napadá:
Bulharsko kamionom.

A ešte jeden:
Bulharsko loďou.
KoxXxo
22.07.11,07:18
Túto cestu som absolvoval a mínusom bola iba časová náročnosť. Samozrejme musíš byť v lôžkovom vozni a ideálne sú aspoň 3 spriatelené rodiny. Potom sa už iba podelíte na mužské a ženské kupé. Chlapi vytiahnu fľašky s vodičkou, ktorá má takú zvláštnu arómu a začínajú preventívne dezinfikovať. Ženy zatial môžu preberať recepty a deťúrence. Vlastne dovolenka začína už nástupom do vlaku.
jarkel
22.07.11,11:22
Nás ide 30 folklorna skupina sme v lôžkovom vozni.Deti máme len 6 kusov a to sú už pubiši.Čo sa týka čistoty,.. WC dá sa?Koľko vám trvala cesta jeden vraví že 28hod další 31.Ďík!!!
KoxXxo
22.07.11,13:30
Trvanie cesty záleží od toho, od kedy to rátaš, kde nastupuješ, ale okolo tých 30h. to bude. Napíš kedy idete a odkiaľ, môžem sa na to mrknúť.
Vo vozni by mal byť sprievodca a predávať aj nejaké občerstvenie.
Možno by bolo dobré si zobrať úžitkovú vodu alebo viacej minerálky, lebo počas cesty sa voda vo vagóne minie minie. WC sa dalo.
pivko
22.07.11,14:44
Kukol som na priložené linky a tém o Bulharsku je naozaj dosť.

No ale pre kompletnosť ešte chýbajú témy:
Bulharsko autobusom.
Bulharsko lietadlom.
Bulharsko motocyklom.
Bulharsko bicyklom.
Bulharsko stopom.

Zabudol som pridať ešte nejaký iný sposob ?

Aha ešte jeden ma napadá:
Bulharsko kamionom.

A ešte jeden:
Bulharsko loďou.
Zabudol si bulharsko peši:D
Ja som bol za sociku vlakom 1984:D 9ti spolužiaci , cesta v pohode v kuse :eek::D
Košice - Budapešť - Burgas , vlak Transdanubium cena 580 Skk spiatočný;) cesta trvala 28 hod , potom ubytko načierno camp Zlatna rybka Szopol. Najhorší úsek cesty - Rumunsko , keď zastal vlak v kukurici tak sa do neho začali trepať cigáni , my sme však boli šikovnejší a vopred zaviazali dvere šnúrkami od tenisiek aby sa do našeho vagónu nedostali/tak že ber Lano/
Dovolenka na konzervách a propán butánovej bombe + sem tam nejake dojedanie cacy:D 17 dní /každý deň solnčev briag , plodova rakia za 2,30 Leva/ dokopy 2.000 Skk/ super dovolenka.
jarkel
23.07.11,12:16
ideme 5,8,odchod 6.25 Blava
terezamaria
23.07.11,12:39
Túto cestu som absolvoval a mínusom bola iba časová náročnosť. Samozrejme musíš byť v lôžkovom vozni a ideálne sú aspoň 3 spriatelené rodiny. Potom sa už iba podelíte na mužské a ženské kupé. Chlapi vytiahnu fľašky s vodičkou, ktorá má takú zvláštnu arómu a začínajú preventívne dezinfikovať. Ženy zatial môžu preberať recepty a deťúrence. Vlastne dovolenka začína už nástupom do vlaku.

Ty kokso, prečo delíš kupé na pánske a dámske? :):---:D
Je to práve výborné pomiešané :) , viac zostane pitiva pre mužov.:D
My sme mali aj reštauračný vozeň, takže kávička, becher fungovali i v peknom prostredí tohoto vozňa, bol pekný a len sa bolo treba prejsť. Je pravda, že cesta trvala cca 30 hodín, ale v pohode sa to dalo vydržať.
danushka
23.07.11,14:26
Kukol som na priložené linky a tém o Bulharsku je naozaj dosť.

No ale pre kompletnosť ešte chýbajú témy:
Bulharsko autobusom.
Bulharsko lietadlom.
Bulharsko motocyklom.
Bulharsko bicyklom.
Bulharsko stopom.

Zabudol som pridať ešte nejaký iný sposob ?

Aha ešte jeden ma napadá:
Bulharsko kamionom.

A ešte jeden:
Bulharsko loďou.

Indeed, výborný postreh!
Kým som pracovala v špedičnej spoločnosti, vravela som môjmu synovi nech berie frajerku, ruksak a vybavím mu cez prázdniny cestovanie po EÚ s kamionstami, ktorých vyťažujeme.

A ten môj ťuťmák, že nié, že to nie je pohodlné :eek:.
Ja neviem teda, ale kebyže mám možnosť precestovať takto celú Európu, neváham ani minútu.
KoxXxo
23.07.11,19:36
Tak tu máš plán cesty:

Bratislava hl.st. » BurgasDátum: 5.8.2011 Piatok
Doba: 27 hod 18 min
Obmedzenie: ide do 9.IX. v 5
vlak vezie priamy ležadlový vozeň Bratislava hl.st. - Burgas


Stanica Prích. Odch. Pozn. Km
Praha hl.n. Metro 23:07 ! 0
Bratislava hl.st. 6:05 6:25 396
Nové Zámky 7:22 7:24 487
Štúrovo 7:51 8:12 531
Szob 8:23 8:24 546
Vac 8:47 8:49 587
Rakospalota-Ujpest 9:07 9:08 602
Budapest-Keleti pu 9:35 10:10 611
Szolnok 11:32 11:34 710
Bekescsaba 12:38 12:40 806
Lököshaza 13:10 13:38 835
Curtici 14:57 15:30
Giurgiu Nord 1:12 1:35
Ruse(BG) 2:00 4:30
Obrazcov Ciflik 4:48 4:53
Kaspichan 7:00 7:10
Karnobat 9:41 9:56
Burgas 10:43


R 1471 Nesebar 2. p.v. R , 27 hod 18 min
Železničná spoločnosť Slovensko, a.s.; Rožňavská 1, 832 72 Bratislava 3; Informácie získate na čísle Kontaktného centra 18 188
ide do 9.IX. v 5
do označených vozňov možno k cestovnému lístku zakúpiť miestenku
vlak vezie priamy vozeň
vlak vezie len vozne 2. triedy
vlak vezie priamy ležadlový vozeň Bratislava hl.st. - Burgas
pohraničný prechodový bod [SK/H]: Szob(Gr)


! - vlak nečaká na žiadne prípoje. 2. - vlak vezie len vozne druhej triedy. Metro - prestup do metra. p.v. - vlak vezie priamy, lôžkový alebo ležadlový vozeň. R - do označených vozňov možno k cestovnému lístku zakúpiť miestenku.
Ajk&
24.07.11,04:03
Cesta vlakom je aj pre deti zaujímavejšia ako auto kde musia sedieť pripútaní alebo sa im prispôsobíme a cestujeme na noc, aby cestu prespali. Majú možnosť pohybu, a pláže v Bulharsku sú pieskové na rozdiel od Chorvátskych, takže pieskomili sa tam vyhrajkajú. Na budúci rok o tom pouvažujem aj ja, preto keď prídete tak napíšte aké to bolo. Som už stará mať išla by som so 7 ročnou vnučkou (rodičia nemôžu, čakajú bábätko). Bude mi to pripomínať socík a vlak Družby: tiež sa začínalo protistresovými opatreniami, poznali sme sa podľa pyžama a ohovárali sme sa navzájom kto ako chrápe. Ale bolo to fajn, škoda že teraz má človek troška obavy akých spolucestujúcich dostane, či ho v spánku neokradnú, vtedy ma to ani nenapadlo. Ani nás neobťažovali rumunskí čiernookí, lebo vtedy Caušescu zariadil aby aj oni pracovali, takže boli v robote a mali levy.
pivko
24.07.11,04:42
1.Autom je to pre deti jednoznaćne lepśie/ možeš si urobiť pauzu kedýkoľvek a kdekoľvek chceš/
2. A neviem prečo prevláda názor že deťom treba piesočnaté pláže keď pre mojho Kuba by bez Corvátskych kameňov bola dovolenka ničím;)
Ajk&
24.07.11,05:12
Ja som bola napr. s mojim synom sa previezť z Bratislavy do Devínskej Novej Vsi a bol by si prekvapený, aký to bol pre neho zážitok lebo okrem auta nič iné nepoznal: rozprával to v škôlke a potom všetky deti otravovali aby išli na výlet na trasu Bratislava hl. stanica - Devínska Nová Ves. Samozrejme najväčší zážitok bol - tunel. Mamy nabalili jedivo a pitivo do plecniakov a deti ráno namiesto do škôlky mali nástup na Hlavnej stanici. Dodnes sa na tom rehoceme ......
pivko
24.07.11,05:39
;)Tak ja sa chodím pravidelne previezť z Črmela na Alpinku;)
Neporovnávaj cestu vlakom 10km a 1.200 km.:mee:
KoxXxo
24.07.11,07:29
1.Autom je to pre deti jednoznaćne lepśie/ možeš si urobiť pauzu kedýkoľvek a kdekoľvek chceš/
2. A neviem prečo prevláda názor že deťom treba piesočnaté pláže keď pre mojho Kuba by bez Corvátskych kameňov bola dovolenka ničím;)

Vo vlaku pauzu jednoznačne nepotrebuješ:)
pivko
24.07.11,09:58
Vlak ide do Varny 28 hod , ja to urobím autom za 11-12 s dvoma prestávkami na kávu , tak že o čom to je?:D
KoxXxo
24.07.11,10:35
Vlak ide do Varny 28 hod , ja to urobím autom za 11-12 s dvoma prestávkami na kávu , tak že o čom to je?:D

O možnosti vybrať si svoj spôsob dopravy.
lujza.j
24.07.11,10:44
Vlak ide do Varny 28 hod , ja to urobím autom za 11-12 s dvoma prestávkami na kávu , tak že o čom to je?:D

pre mňa osobne katastrofálne dlhá doba, ale hlavne pre nutnosť ísť na WC vo vlaku:eek::eek: pre mňa vôbec fóbia navštíviť akékoľvek verejné WC:(:( ale to je môj problém, asi by skončila ako dehydrovaná :( a ísť na WC s dieťaťom tak to už fakt neviem:( aj keď idem do Hr tak radšej v kríkoch ako na pumpe:D alebo medzi dverami auta;)
Indeed
27.07.11,05:18
Vlak ide do Varny 28 hod , ja to urobím autom za 11-12 s dvoma prestávkami na kávu , tak že o čom to je?:D

Neverím tomu, to by si musel mať rýchlostný priemer najmenej 110 km/h,

bolo by to realne spravit,len ked by celých 1200 km bola dialnica.
Tamila
27.07.11,07:04
Veľmi by ma zaujímalo, ako dlho dopredu sa kupujú cestovné lístky, pretože som počula veľmi rôzne fámy.
buchač
27.07.11,07:18
Neverím tomu, to by si musel mať rýchlostný priemer najmenej 110 km/h,

bolo by to realne spravit,len ked by celých 1200 km bola dialnica.

...no a ???....110 km/h ????.......to si ešte nevidel pivčove žihadlo ...:---:D


mimotemy
KE - BA
458 km,4 hodín, 52 minút
461 km,5 hodín, 14 minút
403 km,5 hodín, 11 minút

...poznal som jedného ...boli partia , niečo na spôsob Gaumontu preteky robili ...vklad 50 litrov bol ...aj pod 3 hodiny to stíhali ...:rolleyes:
KoxXxo
27.07.11,07:26
Veľmi by ma zaujímalo, ako dlho dopredu sa kupujú cestovné lístky, pretože som počula veľmi rôzne fámy.

To nie sú fámy, to je fakt. Predpredaj funguje myslím 60 dní pred dátumom cesty.
Martin Kőrösi
27.07.11,08:11
Má niekto aj reálne skúsenosti s cestovaním typu: vlak+blind :) ??
Bartošová Milada
31.07.11,16:48
Ahojte, ja mám dobrú skúsenosť. Vlak odchádzal z Bratislavy okolo 5,30 hod ( my sme už dávno v ňom spali) a do Burgasu sme prišli na druhý deň o 9.00, takže cesta trvala cca 27 hod . Lístky sa kupujú max. 60 dní vopred ale lehátka sme boli kupovať už v januári myslím. Je to v pohode cestovanie, len keby bola lepšia čistota.
anilah
04.08.11,14:46
Koľko stoi listok do Burgasu?