lubka0907
22.07.11,07:22
Ahojte práve som dostala z daňového úradu oznámenie ktoré sa týka vyhlásenia o pooukázaní podielu zaplatenej dane za r. 2010. Uvádzajú, že správca pokukáže podiel zaplatenej dane prijímateľovi uvedenému vo vyhlásení, ak sú splnené tieto podmienky: daňovník nemá do lehoty na podanie daňového priznania nedoplatok na dani, pričom daň za zdaňovacie obdobie, za ktoré podáva vyhlásenie, zaplatil v lehote na podanie daňového priznania, ani povolený odklad platenia dane a ani povolenie platenia dane v splátkach. Daňovník, ktorému zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, vykonal ročné zúčtovania, preukáže potvrdením od tohto zamestnávateľa, že daň za zdaňovacie obdobie, za ktoré sa ročné zúčtovanie vykonalo, bola daňovníkovy zrazená, takéto potvrdenie vystaví zamestnávateľ na žiadosť zamestnanca, pričom toto potvrdenie je prílhou vyhlásenia.
Mám to chápať tak, že chcú toto potvrdenie?
lubka0907
22.07.11,05:25
a ešte bolo napísané, že neboli splnené všetky podmienky nárok na poukázanie sumy zodpovedajúcej podielu zaplatenej dane v súlade s ustanovením zákona zaniká.
KEJKA
22.07.11,05:29
a ty si čo?
zamestnanec? - áno spolu s vyhlásením na 2% príjmu chcú potvrdenie od zamestnávateľa, treba ho doniesť.
v tom oznámení sú vymenované všetky podmienky a ty si asi máš vybrať, ktorú si nesplnila.
lubka0907
22.07.11,05:34
No my sme zamestnávatelia..Mám to chápať, tak že nebudú poukázené tie 2% ?
Tweety
22.07.11,05:42
No my sme zamestnávatelia..Mám to chápať, tak že nebudú poukázené tie 2% ?
Toto potvrdenie je pre daňovníka-zamestnanca, poukazujúceho 2%. Píšu, že neboli splnené všetky podmienky na poukazanie 2% dane. Niektorú tú podmienku, pozri si, nemáte splnenú.
lubka0907
22.07.11,05:44
No my sme vtedy nemali všetko splnené, takže ich nepoukážu. Spočiatku som si myslela, že je to niečo horšie, lebo list z daňového uradu väčšinou neveští nič dobré :D ale teraz mi aj ten list dáva zmysel. Ďakujem vám :)