fortun21
22.07.11,08:36
Dobry den, chcem sa spytat aky je postup, ak nemam doklad o zaplateny positky pricom auto je poistene do konca roka. Sek som niekde stratil, vyda mi poistovna nejaky iny doklad alebo musim uzatvorit nanovo poistku? Respektive co omi moze sluzit ako doklad ak ma zastavia policajti ? Dakujem
dadika22
22.07.11,06:56
Dobry den, chcem sa spytat aky je postup, ak nemam doklad o zaplateny positky pricom auto je poistene do konca roka. Sek som niekde stratil, vyda mi poistovna nejaky iny doklad alebo musim uzatvorit nanovo poistku? Respektive co omi moze sluzit ako doklad ak ma zastavia policajti ? Dakujem

Potvrdením o PZP je podľa zákona iba biela karta, ktorú Vám zaslala poisťovňa po zaplatení poistného, žiadny iný doklad to byť nemôže. Takže pri sebe nemusíte nosiť žiadny iný doklad o zaplatení.

Čo je to potvrdením o poistení zodpovednosti, špecifikuje vyhláška Ministerstva financií SR číslo 413/2001 Z.z. v znení neskoršej novelizácie v § 1. V odseku 2 hovorí o tom, ako má vyzerať potvrdenie.
"(2) Vzor potvrdenia o poistení zodpovednosti je uvedený v prílohe č. 1. Farba potvrdenia o poistení zodpovednosti je biela a jeho rozmery sú 95 = 70 mm."
fortun21
22.07.11,07:02
a tu bielu mi vystavia v poistovni? kedze auto som prevzal od neboheho dedka a ten nemal v dokladoch okrem technickeho, emisnej a stk nic viac :)
dadika22
22.07.11,08:39
tak to teda fakt neviem, skúste sa spýtať v poisťovni, nie som poisťovák :) resp. skúste pohľadať, či by sa medzi nejakými papiermi nenašla...
kn-alka
22.07.11,08:42
poisťovňa by mala vydať "bielu kartičku" znova, treba len požiadať