11ariana11
22.07.11,09:29
Dobry den,
potrebujem poradit ako postupovat pri odstupeni konatela z sro...kam ake papiere odovzdat...viem,ze sa to tu niekde pise,ale naozaj nemam uz cas to hladat...prosim SURNE! Najprv som bola majitelka aj konatelka ja sama...teraz som uz len konatelka a chcem z tejto funkcie odstupi...ak by mi vedel dat niekto presny postup,bola by som velmi vdacna :(
Economic
22.07.11,07:32
Ak si v spoločnosti sama konateľka a sama spoločníčka, je treba rozhodnutie jediného spoločníka o odvolaní konateľa a zároveň vymenovaní nového konateľa. Spoločnosť musí mať nejakého konateľa. Otázka je veľmi nepostačujúca. Zaoberám sa takýmito službami v prípade pomoci.
11ariana11
22.07.11,07:37
v spolocnosti som konatelka sama a mam uz aj nahradu,konatelom sa stane ten,kto je teraz majitelom..na to rozhodnutie o odvolani konatela a zaroven vymenovani noveho konatela je nejaky specialny formular? komu ho treba poslat? je nutne,aby bol na nom podpis aj noveho konatela?
Economic
22.07.11,07:46
v spolocnosti som konatelka sama a mam uz aj nahradu,konatelom sa stane ten,kto je teraz majitelom..na to rozhodnutie o odvolani konatela a zaroven vymenovani noveho konatela je nejaky specialny formular? komu ho treba poslat? je nutne,aby bol na nom podpis aj noveho konatela?

Rozhodnutie jediného spoločníka sa overuje, /spoločník/
je to dokument, ktorý sa vyhovuje individuálne, no musí mať určité povinné náležitosti.
Všetko spolu s ostatnými dokumentami sa podáva do obchodného registra a na živnostenský úrad.
Či už bude konateľ podpisovať návrh, alebo tým niekoho splnomocní, podpis konateľa sa musí overiť. A ešte môžeš vedieť, že pri elektronickom podaní sa môže ušetriť 50 % na súdnom poplatku.
avalik
22.07.11,07:54
v spolocnosti som konatelka sama a mam uz aj nahradu,konatelom sa stane ten,kto je teraz majitelom..na to rozhodnutie o odvolani konatela a zaroven vymenovani noveho konatela je nejaky specialny formular? komu ho treba poslat? je nutne,aby bol na nom podpis aj noveho konatela?

rozhodnutie napr. takto: http://www.hontmedik.eu/news/rozhodnutie-jedineho-spolocnika-spolocnosti-hont-medik-s-r-o-/

info o potrebnych dokladoch do orsr a zbierky:
http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&aid=721