Gabriela 19
22.07.11,11:28
Može si SZČO - prepravca uplatniť na vstupe DPH ak na fakture
nemá uvedené IČ DPH? /faktura orange/
Tweety
22.07.11,09:30
Može si SZČO - prepravca uplatniť na vstupe DPH ak na fakture
nemá uvedené IČ DPH? /faktura orange/
Nie.
kn-alka
22.07.11,09:43
NIE, kontrola neuzná faktúry ... viem z vlastnej skúsenosti
Lucia Červenková
22.07.11,09:53
NIE, kontrola neuzná faktúry ... viem z vlastnej skúsenosti
My na takéto faktúry dávame pečiatku, na ktorej je aj IČ DPH, myslíte, že aj takto doplnené faktúry by daňová kontrola vyhodila?
babi2
22.07.11,10:23
My na takéto faktúry dávame pečiatku, na ktorej je aj IČ DPH, myslíte, že aj takto doplnené faktúry by daňová kontrola vyhodila?
Podľa mňa, ak na faktúre od Orange nie je uvedené IČ DPH odberateľa, nie je tam ani IČO, to znamená že zmluva je na fyzickú osobu a nie na SZČO a preto nie je možné uplatniť si DPH a nepomôže ani tam dať pečiatku
kn-alka
22.07.11,10:31
nie-nie, ide aj o bezohľadnosť pracovníkov Orange, ale aj samotných SZČO. Koľkokrát sa mi stalo, že Faktúra je na IČO, ked ešte podnikateľ nebol platca DPH, neskôr sa stal platcom a nezašiel od Orange, aby mu na Faktúru dopísali DIČ SK. Takisto sa mi stalo, že SZČO bol aj 3x v Orange, a na faktúre sa to DIČ SK neobjavilo, niektorý zamestnanec v Orange sa na to zvysoka ..... .
Lucia Červenková
22.07.11,10:40
Podľa mňa, ak na faktúre od Orange nie je uvedené IČ DPH odberateľa, nie je tam ani IČO, to znamená že zmluva je na fyzickú osobu a nie na SZČO a preto nie je možné uplatniť si DPH a nepomôže ani tam dať pečiatku

Práveže stáva sa, že "čerstvý" platca DPH si pozabudne dať dopísať IČ DPH na faktúru. Keď je to ojedinelý prípad, tak opečiatkujeme faktúru, tým pádom je tam IČ DPH. (ostatné identifikačné údaje tam sú).
robika
22.07.11,10:55
treba zajsť do orangu, nechať si dopisať IC DPH a nech este raz poslu fakturu, uz som mala taky pripad a bez problemov poslali opatovne fakturu s doplnenymi vsetkymi udajmi, len treba pritlacit na pracovnika a nedat sa odbit...