Ekonomka-SR
22.07.11,11:17
Zdravím Vás, rada by som požiadala o radu.
robím účto pre szčo, neplatiteľa DPH, paušálne výdavky. Podnikateľ prijíma za dodanie tovaru, služby peniaze v hotovosti, občas na účet.
V zákone o Dani z príjmov je uvedené, že treba viesť evidenciu príjmov, zásob a pohľadávok - ak sú paušalné výdavky.
Co sa týka knihy pohľadávok, uvádzam tam - fa, dátum dodania, vyhotovenie, odberateľa, suma a kedy mi uhradil pohľadávku.
Je potrebné viesť aj nejakú pokladničnú knihu, kedže zákon mi to nestanovuje? musím vôbec evidovať nejako svoje výdavky, ak ich vedieť paušálne. Môj názor je že nie, ale už som sa stretla aj s opačnými názormi.
kn-alka
22.07.11,09:36
evidovať výdavky nemusí, preto má paušál. Je to len a len na iniciatíve podnikateľa, príp. účtovníka pre prípad, že by v daňovom priznaní bolo výhodnejšie uplatniť si skutočné výdavky.
Ekonomka-SR
01.08.11,19:35
evidovať výdavky nemusí, preto má paušál. Je to len a len na iniciatíve podnikateľa, príp. účtovníka pre prípad, že by v daňovom priznaní bolo výhodnejšie uplatniť si skutočné výdavky.
kn-alka prosím Ta nevies poradiť? ako sa uvádza registrácia na faktúrach, ak registrujem ZS, Obc. zdruzeniu a obci. napr. ak fakturujem PO, tak uvediem: spoločnost je zapísaná v OR...na súde,vo vlozke....
dakujem