dolfort
22.07.11,12:52
Spadla mi slivka. Neni rozlomená na kmeni, ale vyvrátená od koreňa.
Zatiaľ som s ňou nič nerobil. Dá sa zachrániť strom? Dá sa zachrániť úroda?
Čo robiť? A taký dobrý strom to bou..
Ďakujem za rady!!!
travina
22.07.11,11:37
Poradiť neviem, ale takto podobne sa mi vyvrátila od koreňa jablonka po veľkých dažďoch pred dvoma rokmi. Nič som s ňou nerobila len som ju podoprela /neležala až tak na zemi ako slivka/.Minulý rok prežila, mala aj niekoľko jablčok, toho roku jediná zakvitla a potom začala usychať. Všimla som si že hnije v tej časti čo bola v zemi. Možno keby som ju bola orezala....
Gapo
22.07.11,15:10
Tak takto mne raz dopadlo viacero stromov v záhrade po výdatných lejakoch a silnom vetre.
S manželkou a v gumákoch sme ich narovnávali, podopieraním z jednej strany až kým neboli namieste. Potom som ich poriadne ukotvil, ani jeden nezahynul. Neboj sa, pokiaľ je to od takéhoto a nie že má odhnité korene, tak ešte úrodu pozberáš.
durisovad
22.07.11,15:12
Bolo by skoda, keby vyhynula, je krasne zarodena. Prajem ti, aby sa ti podarilo ju zachranit.
dolfort
23.07.11,11:44
UPDATE: no kým som sa stihol spamätať tak prišli susedia a slivka stojí. No tvrdia mi že keď príde silnejší vietor tak pôjde k zemi tak či onak...
Týmto zároveň ďakujem mojim akčným susedom za pomoc.

Každopádne budem dúfať že stromčok sa ešte ujme. O jednu fajnúúúú slivku som už prišiel tak že ju rozštepilo vodvoje, slivky mala sladučké ako med.
Gina Er
23.07.11,11:47
UPDATE: no kým som sa stihol spamätať tak prišli susedia a slivka stojí.
mimotemybáli sa,že nebude slivovica :D:D:D:D
Gapo
23.07.11,12:46
Presne toto som mal na mysli. No a aby nespadla musíš ju zaistiť,
kým pôda nepreschne a slivka sa neuchytí opäť koreňmi v zemi.
Moje sa už potom nevyvrátili a držia dodnes.
dolfort
24.07.11,10:28
mimotemybáli sa,že nebude slivovica :D:D:D:D

presne