Marek Rigo
22.07.11,12:58
Som evidovaný na úrade práce
mám možnosť pracovať ,len nechcú za mňa platiť odvody
Takže tu sú tie otázky.
Kolko môžem zarobiť ak chcem byť ešte v evidencii??
Vždy musí platiť objednavateľ mojich služieb za mna odvody , či poplatky???
Ja len preto, že je to práca čo by aj bavila a bolo by to z domu.
Nandrolon
22.07.11,11:03
to je ten slovenský "Pán podnikateľ" - grcajúci smajlík
- od takého by som išiel čo najďalej, lebo za krátku chvíľu bude rozmýšľať ako ti nezaplatiť za už vykonanú prácu...
Lucia Červenková
22.07.11,11:11
Som evidovaný na úrade práce
mám možnosť pracovať ,len nechcú za mňa platiť odvody
Takže tu sú tie otázky.
Kolko môžem zarobiť ak chcem byť ešte v evidencii??
Vždy musí platiť objednavateľ mojich služieb za mna odvody , či poplatky???
Ja len preto, že je to práca čo by aj bavila a bolo by to z domu.

Ako uchadzac o zamestnanie mozes zarobit na dohodu do 139,90 € na dohodu (bud o pracovnej cinnosti alebo o vykonani prace). Pri dohode plati zamestnavatel len garancny fond a urazove poistenie. Pokial nemas podpisanie u zamestnavatela vyhlasenie k dani z prijmu, platis preddavky na dan.
Lucia Červenková
22.07.11,11:12
to je ten slovenský "Pán podnikateľ" - grcajúci smajlík
- od takého by som išiel čo najďalej, lebo za krátku chvíľu bude rozmýšľať ako ti nezaplatiť za už vykonanú prácu...

mozno ho "pan podnikatel" potrebuje na pat hodin tyzdenne. Lepsie, ked pracuje aspon trocha, ako ked nepracuje vobec.
Zelkaem
22.07.11,11:13
Spíš s podnikateľom riadnu zmluvu a ak ti bude meškať s výplatou, najlepšie urobíš keď hneď odídeš. Ja som tak isto robila, odvody za mňa neplatil a mzdy som sa nedočkala, stále len sľuboval a ja som robila ako sprostá. Dodnes mi je dlžný, ale nemôžem nič robiť, lebo som nemala riadnu zmluvu, len ústnu dohodu.
Nandrolon
22.07.11,11:27
mozno ho "pan podnikatel" potrebuje na pat hodin tyzdenne. Lepsie, ked pracuje aspon trocha, ako ked nepracuje vobec.

Tak nech platí odvody za 5 hodín týždenne...
Lucia Červenková
22.07.11,11:37
Tak nech platí odvody za 5 hodín týždenne...
a potom zadavajuci strati narok na podporu v nezamestnanosti a potencialne pride o viac penazi ako zarobi
Nandrolon
22.07.11,16:46
a to je ten nahovno systém...

- keby bola zrušená podpora, tak túto otázku nemusíme riešiť...

- ono je to tak, že ak si "zamestnanec" hlasuješ za "zamestnancové privilégiá", ak si "zamestnávateľ", hlasuješ za "zamestnávateľové" privilégiá...

- ja osobne by som sociálne dávky /nie podporu - na tú si človek šetrí sám, zrušil/.

- je veľmi zaujímavé že zamestnávatelia bojujú za zrušenie hrubej mzdy ale nie za "zrušenie sociálnych dávok".....

- všetci /zamestnanci vieme ktorá bije.../

Veď ak by sa zrušili sociálne dávky, bolo by predsta viac pracovných miezd, ale niekomu nejde o miesta, ale o "mzdy" /a paradoxne tvrdia, že sa zníži nezamestnanosť /ktorá by sa rovnako znížila poberaním sociálnych dávok, ale tie zamestnávatelia potrebujú ako soľ /kto by ich dotoval, ak nie štát/....
Marek Rigo
25.07.11,09:36
Lenže ja nepoberám,žiadne socialne dávky,ani podporu,ani pomoc hmotnej nudzi, moju režiu zatial platí rodina, lenže ide o to či je dohoda o vykonávaní práce alebo dohoda o vykonávaní pracovnej činnosti.
Jedna je taká,že môžem byť nadalej v evidencii nie??
ivka70
25.07.11,09:39
Lenže ja nepoberám,žiadne socialne dávky,ani podporu,ani pomoc hmotnej nudzi, moju režiu zatial platí rodina, lenže ide o to či je dohoda o vykonávaní práce alebo dohoda o vykonávaní pracovnej činnosti.
Jedna je taká,že môžem byť nadalej v evidencii nie??

Pri oboch dohodach mozes byt nadalej v evidencii UP, ale mas povinnost dohodu nahlasit najneskor den pred zaciatkom prace a kazdy mesiac budes nosit potvrdenie o zarobku.
Akonahle ho v jeden mesiac prekrocis nad 136 EUR, tak ta z evidencie UP vyradia.
Indeed
25.07.11,09:40
V ŽIADNOM PRÍPADE sa neoplatí byť zaregistrovaný na Úrade práce.

Robotu Ti nezoženú,

a byť šikanovaný hlúpymi tetami s veľkými ri*ami,

tak to naozaj za to NESTOJÍ.
Nandrolon
25.07.11,09:54
a nefunguje to ešte tak že keď je registrovaný a nič nedostáva že platí zaňho úrad práce odvody??
Mám dojem že je vždy finančne na tom lepšie na úrade práce ako iba tak doma...
No a ak si robotu nájde, tak sa odregistruje...
kn-alka
25.07.11,09:56
áno, keď je registrovaný na úrade práce, nemusí si platiť zdravotné poistenie, ktoré by si musel platiť ako samoplatiteľ.
Indeed
25.07.11,09:57
a nefunguje to ešte tak že keď je registrovaný a nič nedostáva že platí zaňho úrad práce odvody??
Mám dojem že je vždy finančne na tom lepšie na úrade práce ako iba tak doma...
No a ak si robotu nájde, tak sa odregistruje...

Radšej si sám platiť odvody, ako byť ŠIKANOVANÝ

hlúpymi tetami, s veľkými ri*ami.
Letko
25.07.11,10:03
Radšej si sám platiť odvody, ako byť ŠIKANOVANÝ

hlúpymi tetami, s veľkými ri*ami.

Tie odvody do zdravotnej poisťovne sú dosť vysoké, takže ja osobne by som radšej chodil na podpis na Úrad práce.
Nandrolon
25.07.11,10:11
indeed, nie každý má prachatých rodičov, prípadne nahrabané z niečoho iného.
Nevidím dôvod, prečo by som mál sám platiť odvody ako k*kot, keď mám zo zákona nárok byť evidovaný na úrade práce a tieto odvody cvakať štát???
a ešte úmyselne vylepšovať štatistiku tým mafiánom vo vláde ako málo je na slovensku nezamestnaných ???????????????????
Možno máš nejaký komplex, ale ja keď som bol pred 13 timi rokmi na úrade práce, nikto ma nešikanoval, o debilných bachratých ritiach ničnerobiacich na stoličkách som si pomyslel svoje, vybavil čo trebalo a išiel domov...
Indeed
25.07.11,10:17
indeed, nie každý má prachatých rodičov, prípadne nahrabané z niečoho iného.
Nevidím dôvod, prečo by som mál sám platiť odvody ako k*kot, keď mám zo zákona nárok byť evidovaný na úrade práce a tieto odvody cvakať štát???
a ešte úmyselne vylepšovať štatistiku tým mafiánom vo vláde ako málo je na slovensku nezamestnaných ???????????????????
Možno máš nejaký komplex, ale ja keď som bol pred 13 timi rokmi na úrade práce, nikto ma nešikanoval, o debilných bachratých ritiach ničnerobiacich na stoličkách som si pomyslel svoje, vybavil čo trebalo a išiel domov...

Ja som bol registrovaný na ÚP celkom 3x
1992-1993
1996-1997
marec 2003-august 2003
dokonca som poberal aj podporu v nezamestnanosti.

Ale ked som doniesol potvrdenie od buduceho zamestnavateľa, že ma zamestná od 1-ho nasledujuceho mesiaca
a nasledne mi prišla "ponuka práce" k inemu zamestnavateľovi s vyhrážkou vyradenia s evidencie,tak som si o tetach tam zamestnanych urobil svoj usudok a odvtedy moja noha do toho uradu viac nevkročila , aj ked je vzdialený od miesta mojho bydliska cca 80 m.
Nandrolon
25.07.11,10:23
poviem to takto: nikdy nehovor nikdy, raz ťa možno okolnosti prinútia, takisto ako každého kto tam chodí.
Predpokladám že tam nikto nechodí iba tak, od radosti...
kn-alka
25.07.11,10:50
aj ja som mala príhodu:

sedím si oproti tety-úradníčky. Mala natočený monitor počítača tak, že som aj ja videla, čo si vypisuje. Vypisovala ponuku práce a stále jej to veľkými písmenami vypisovalo: OBSADENÉ. Aj tak mi ponuku vytlačila a poslala ma na pohovor do vzdialenosti 25 km. A viem, že keď odmietnem ísť, tak ma z úradu práce vyradia. Je to fakt celé o ničom... Ale čo už, zasmiala som sa nad tým a tvárila sa: ja nič-ja muzikant.
Indeed
25.07.11,10:53
aj ja som mala príhodu:

sedím si oproti tety-úradníčky. Mala natočený monitor počítača tak, že som aj ja videla, čo si vypisuje. Vypisovala ponuku práce a stále jej to veľkými písmenami vypisovalo: OBSADENÉ. Aj tak mi ponuku vytlačila a poslala ma na pohovor do vzdialenosti 25 km. A viem, že keď odmietnem ísť, tak ma z úradu práce vyradia. Je to fakt celé o ničom... Ale čo už, zasmiala som sa nad tým a tvárila sa: ja nič-ja muzikant.

Tak vidíš...

čo všetko sú ochotné tieto hlúpe tety urobiť, len aby si udržali svoje lahké, dobré platené ZAMESTNANIE...
Lucia Červenková
27.07.11,05:09
Pri oboch dohodach mozes byt nadalej v evidencii UP, ale mas povinnost dohodu nahlasit najneskor den pred zaciatkom prace a kazdy mesiac budes nosit potvrdenie o zarobku.
Akonahle ho v jeden mesiac prekrocis nad 136 EUR, tak ta z evidencie UP vyradia.

Ta hranica sa posunula od 1.7. na sumu 139,90 €, inak so vsetkym suhlasim.
Marek Rigo
29.07.11,07:18
A vie mi niekto povedať koľko si platí dobrovoľne nezamestnaný človek??
Zelkaem
29.07.11,07:24
dobrovoľne nezamestnaný platí do ZP tak isto ako živnostník t.j. 46,06 €
Marek Rigo
29.07.11,09:11
a do socialky nič??
kn-alka
29.07.11,09:18
do SP platí len dobrovolne
Marek Rigo
29.07.11,09:40
môžte mi to definovať dobrovoľne???
keby som chcel,tak kolko je minimum??
Dakujem
zk24
29.07.11,10:05
môžte mi to definovať dobrovoľne???
keby som chcel,tak kolko je minimum??
Dakujem

Min.VZ = 329,06 €, z toho poistné celkom: 115,65 € (NP, SP, IP, PvN, RFS)

NP = 14,47 €
SP = 59,23 €
IP = 19,74 €
PvN = 6,58 €
RFS = 15,63 €
ivka70
29.07.11,10:06
môžte mi to definovať dobrovoľne???
keby som chcel,tak kolko je minimum??
Dakujem

do socialnej poistovne sa plati
dochodkove poistenie
invalidne poistenie
poistenie v nezamestnanosti
nemocenske poistenie

kazde ma nejaku hranicu od-do vymeriavacieho zakladu a kazde nejake %, ktore sa platia

Zavisi teda od toho, co si chces platit, co tym chces dosiahnut.

Blizsie info najdes na stranke Socialnej poistovne
http://www.socpoist.sk/dobrovolne-poistena-osoba/1536s