mackoleri
22.07.11,13:59
Pozdravujem všetkých,

stala sa mi taka vec, byval som vo vlastnom byte par rokov a mal som zavedeny na SZCO internet. Byt som ale v roku 2008 predal o com samozrejme je aj kupnopredajna zmluva a novy majitel v katastri, internet som osobne podanym listom zrusil a povazoval som vec za vybavenu. Tohto roku mi dosiel list od exekutora kde odomna ziadaju zaplatit 14 mesiacov od zrusenia s krasnym urokom.

Na moju zivnost na ktoru bol tento internet fakturovany ide este jedna linka ktora sa nadalej plati a nie je ziaden problem.

Moja otazka znie : co by ste poradili aky dalsi postup voci tomuto nezmyslu ?
Je ocividne ze neplatenie prvej linky nie je zamerne kedze sa plati este jedna kazdy mesiac. Mam ale len kupnopredajnu zmluvu a zapis do katastra. Exekutor mi sice za pravdu dal ale vraj pravne nemam nic....momentalne uz byvam uplne inde, trvaly pobyt nahlaseny od minuleho roka.

Dakujem za kazdu radu.
neva19
23.07.11,17:33
Podaním listu sa v T-come jednoducho nedá zrušiť internet!!! Vždy je tam nejaká viazanosť a pravdepodobne v tom je celý problém.
pepsikova
23.07.11,17:44
...nepíšeš, od koho máš internet...ak je to T-com, príp. Orange, je tam viazanosť na určitú dobu...ak máš iného poskytovateľa,podľa zmluvy by si mal vedieť, ako dlho dopredu sa musí nahlásiť zrušenie a ak máš doklad o tom, že si žiadal o zrušenie prípojky , potom je chyba u poskytovateľa, že ju neuznal a teraz vymáha...

...možno, keby si zašiel k poskytovateľovi, ktorého si zrušil, našla by sa tam zmluva na nezaplatený internet, tam by si zistil, akú výpovednú dobu si mal...a či je platné odhlásenie tvojim listom, alebo doba plynula do ukončenia zmluvy..túto zmluvu by mal mať aj exekútor v spise..
arizona
23.07.11,18:02
To, ze si sa prestahoval ta neopravnuje prestat platit faktury,ak si mal podpisanu zmluvu. U vacsiny poskytovatelov sa da urobit tzv.prekladka na novu adresu.
Ak si nemal zaujem o pokracovanie,mal si sa osobne informovat u poskytovatela,ake mas moznosti.

To, ze si im "poslal list", ta asi nezachrani. Zmluva sa da zrusit iba obojstranne.Mas od nich odpoved, ze ti rusia zmluvu?
Ak nie, tak asi ti nic ine nezostava,len uhradit skodu.