dana99
22.07.11,14:02
Dobrý deň.

Prosím, chcela by som vedieť, koľkí z Vás - účtovníkov - bežne používajú cudzí jazyk, pri svojej práci.

Hľadám si prácu a vo väčšine inzerátov požadujú cudzí jazyk na aktívnej úrovni. A ja som sa učila len po rusky.

Je naozaj potrebný, alebo len selektujú záujemcov o prácu?

Ďakujem.
dana99
22.07.11,12:41
:),,,
Braňo
22.07.11,13:01
No v zahraničných firmách je nevyhnutný.
avalik
22.07.11,13:21
ak firma spolupracuje so zahranicim je predpoklad, ze aj faktury budu v cudzom jazyku :)
dana99
22.07.11,14:04
Ďakujem Vám všetkým.

(aj keď, išlo mi o bežných účtovníkov v bežných firmách - nie zahraničné spoločnosti, ani spoločnosti, ktoré obchodujú so zahraničím)
ondrejvla
22.07.11,14:08
Ďakujem Vám všetkým.

(aj keď, išlo mi o bežných účtovníkov v bežných firmách - nie zahraničné spoločnosti, ani spoločnosti, ktoré obchodujú so zahraničím)

Mám skúsenosti, že prijímajú účtovníka so znalosťou cudzích jazykov a popri tom bude vykonávať prácu asistentky, prípadne odbytového pracovníka, kde firma nadväzuje obchodné styky aj so zahraničím.
Ale väčšinou chcú mladé baby, s veľkou praxou a znalosťou cudzích jazykov.
Toľko moja skúsenosť.:rolleyes:
Lucia Červenková
27.07.11,05:17
Mám skúsenosti, že prijímajú účtovníka so znalosťou cudzích jazykov a popri tom bude vykonávať prácu asistentky, prípadne odbytového pracovníka, kde firma nadväzuje obchodné styky aj so zahraničím.
Ale väčšinou chcú mladé baby, s veľkou praxou a znalosťou cudzích jazykov.
Toľko moja skúsenosť.:rolleyes:

Este by som doplnila ze by nemala mat deti a ani by sa nemala chystat mat deti. Proste clovek, s ktorym sa da dlhodobo pocitat :) ale takto je to vsade, nie len pri uctovnikoch (na jednom pohovore sa ma spytali, ci planujem mat najblizsich 5 rokov dieta. Dnes, keby sa ma to niekto spyta, tak mu rovno odpoviem nieco podobne mile, napr. ci ked podpisem zmluvu, tak mam zarucene, ze ma budu najblizsich 5 rokov zamestnavat - ved istoty by mali byt vzajomne :) )
zk24
27.07.11,05:23
Dobrý deň.

Prosím, chcela by som vedieť, koľkí z Vás - účtovníkov - bežne používajú cudzí jazyk, pri svojej práci.

Hľadám si prácu a vo väčšine inzerátov požadujú cudzí jazyk na aktívnej úrovni. A ja som sa učila len po rusky.

Je naozaj potrebný, alebo len selektujú záujemcov o prácu?

Ďakujem.

Ja pouzivam denno-denne. Ono ani nemusite vy byt zahranicna firma, staci ked mate dodavatela, odberatela v zahranici, a ked treba niekedy nieco vykomunikovat, tak jedine v cudzom jazyku.

V dnesnej dobe otvoreneho trhu je cudzi jazyk uz viac menej nevyhnutnostou. Tak ako ja ovladam jeden aktivne a druhy pasivne, tak moje mladsie kamaratky ovladaju uz aj styri jazyky, a pri nich uz aj moje dva cudzie jazyky su smiesne. A to som si par rokov dozadu myslela ze som na tom relativne dobre.
Lucia Červenková
27.07.11,05:37
Dobrý deň.

Prosím, chcela by som vedieť, koľkí z Vás - účtovníkov - bežne používajú cudzí jazyk, pri svojej práci.

Hľadám si prácu a vo väčšine inzerátov požadujú cudzí jazyk na aktívnej úrovni. A ja som sa učila len po rusky.

Je naozaj potrebný, alebo len selektujú záujemcov o prácu?

Ďakujem.

Moj prvy prispevok bol mimo temy. Momentalne cudzi jazyk pri svojej praci nepouzivam, ale mali sme zahranicneho klienta, s ktorym bolo treba komunikovat po anglicky.

To, ci ta firma potrebuje anglicky jazyk naozaj, alebo len selektuje uchadzacov, je tazke posudit. Skus poslat zivotopis aj ked nesplnas tuto podmienku a firma sa sama rozhodne, ci ta pozve na pohovor alebo nie. Ked nebudes v zivotopise klamat a pozvu ta, tak to nebude pre nich take dolezite. (momentalne robime pohovory na poziciu uctovnik a ludia posielaju take zivotopisy...napr. niekto kto okolo ucta nepresiel).
Antea
28.07.11,06:26
Este by som doplnila ze by nemala mat deti a ani by sa nemala chystat mat deti. Proste clovek, s ktorym sa da dlhodobo pocitat :) ale takto je to vsade, nie len pri uctovnikoch (na jednom pohovore sa ma spytali, ci planujem mat najblizsich 5 rokov dieta. Dnes, keby sa ma to niekto spyta, tak mu rovno odpoviem nieco podobne mile, napr. ci ked podpisem zmluvu, tak mam zarucene, ze ma budu najblizsich 5 rokov zamestnavat - ved istoty by mali byt vzajomne :) )
Áno, aj mám také skúsenosti, vôbec ich nezaujímejú vaše odborné znalosti.Mám pre takých zamestnávateľov zlepšovák: Japonci už vymysleli super kočku - robot, nech si objednájú, ale má jednu chybu potrebuje nejaký zdroj napájania, perpetum mobile to nie je.