unidat
22.07.11,14:18
Opýtam sa asi na blbosť, ale mám na záhrade niekoľko tupých sekier
( po vysekávaní koreňov stromov a pod.). Kúpil som brúsku Einhell
BT-BG 200 - 2 kotúče. Som v tomto laik, ale kotúče sa točia smerom "ku mne", teda nemôžem ju položiť na operu. Myslel som, že pri napr. uhle 30
stupnov sa kotúč nemá pohybovať proti ostriu, ale smero kde smeruje ostrie. Ako je to? Vopred sa ospravedlňujem odborníkom, ale dosiaľ som to pidlikal iba kameňom.
misoft
22.07.11,12:37
viktorviktor
22.07.11,19:37
nôž sa brúsi proti ostriu, tak aj sekera proti
Mila123
22.07.11,19:48
nôž sa brúsi proti ostriu, tak aj sekera proti

nôž sa brúsi proti ostriu???? ja to viem aj opačne.....a nôž reže.....aj moje prsty.....:D:D:D
petmar
23.07.11,17:53
Nakreslil som narýcho vo Worde =príloha, ako ma kedysi učili brúsiť sekeru. Kotúč brúsky musí byť jemný, nie nejaká šmirglovka. Dokončím pilníkom, potom kameňom hrubším, potom jemným. Potom sa s ňou oholím. :)
Mila123
23.07.11,17:58
Nakreslil som narýcho vo Worde =príloha, ako ma kedysi učili brúsiť sekeru. Kotúč brúsky musí byť jemný, nie nejaká šmirglovka. Dokončím pilníkom, potom kameňom hrubším, potom jemným. Potom sa s ňou oholím. :)
mimotemymimotemymimotemy
vy sa tak normálne holíte sekerou? všetci stredoslováci????? s jedným žijem a zatiaľ som si to nevšimla.........
legolas
23.07.11,20:08
Opýtam sa asi na blbosť, ale mám na záhrade niekoľko tupých sekier
( po vysekávaní koreňov stromov a pod.). Kúpil som brúsku Einhell
BT-BG 200 - 2 kotúče. Som v tomto laik, ale kotúče sa točia smerom "ku mne", teda nemôžem ju položiť na operu. Myslel som, že pri napr. uhle 30
stupnov sa kotúč nemá pohybovať proti ostriu, ale smero kde smeruje ostrie. Ako je to? Vopred sa ospravedlňujem odborníkom, ale dosiaľ som to pidlikal iba kameňom.

..ak chceš mať tie sekery dobre ostré, tak ich daj urobiť dobrému kováčovi, lebo ako tu píšeš, tie po tom sekaní koreňov a aj kameňov sú také tupé, že tvoja snaha vyjde nazmar.., sakera sa nielen ostrí, ale sa musí niekedy aj vytiahnuť, aby mala lepší brit, kováč ju nahreje, vytiahne, zakalí a v konečnej fáze dobrusí ostrie.., ale s takou sekerou sa nerúbu korene:) ale stromy.., apropo, každý chlap by mal vedieť rúbať, kosiť a milovať:);)
bettylou
25.07.11,09:11
kde nájdem kováča? okolie ke, snv
Juraj Bindzár
14.08.11,05:11
Otvor si zlaté stránky a v tel zozname ich nájdeš koľko len chceš:-)))))))))) Alebo si kúp novú sekeru za 5 eur a máš pokoj.
legolas
14.08.11,07:35
kde nájdem kováča? okolie ke, snv

... nájdeš ho v N.Ruskove pri Trebišove, pred domom je vytepaná zemeguľa a Eifelová veža /zmenšeniny/...
Mr.40
14.08.11,19:38
proti ostriu alebo po ostrí...dôležité je aby bola sekera kvalitne zakalená a vykovaná a ten zbytok doladí pilník...
video1983
14.08.11,20:24
Opýtam sa asi na blbosť, ale mám na záhrade niekoľko tupých sekier
( po vysekávaní koreňov stromov a pod.). Kúpil som brúsku Einhell
BT-BG 200 - 2 kotúče. Som v tomto laik, ale kotúče sa točia smerom "ku mne", teda nemôžem ju položiť na operu. Myslel som, že pri napr. uhle 30
stupnov sa kotúč nemá pohybovať proti ostriu, ale smero kde smeruje ostrie. Ako je to? Vopred sa ospravedlňujem odborníkom, ale dosiaľ som to pidlikal iba kameňom.



zhod dole tie plechy a otoc brusku mozes brusit potom ako chces a ako ti vyhovuje
rudopp
15.08.11,03:38
..ak chceš mať tie sekery dobre ostré, tak ich daj urobiť dobrému kováčovi, lebo ako tu píšeš, tie po tom sekaní koreňov a aj kameňov sú také tupé, že tvoja snaha vyjde nazmar.., sakera sa nielen ostrí, ale sa musí niekedy aj vytiahnuť, aby mala lepší brit, kováč ju nahreje, vytiahne, zakalí a v konečnej fáze dobrusí ostrie.., ale s takou sekerou sa nerúbu korene:) ale stromy.., apropo, každý chlap by mal vedieť rúbať, kosiť a milovať:);)

čo takto : rozmýšľať ?
rudopp
15.08.11,03:40
proti ostriu alebo po ostrí...dôležité je aby bola sekera kvalitne zakalená a vykovaná a ten zbytok doladí pilník...

Noooo

Keď nemá dosť "ľahkú ruku" a brusi ju po ostrí, môže ju trošku vyžíhať.