Frando
22.07.11,15:37
Ako by bolo mozne sa zbavit spoludlznictva v pripade ze pozicka bola pouzita na zriadenie respektive udrzanie podnikania jedneho z paru ??
Mária27
22.07.11,16:17
Zrušiť pôvodný záväzok a nahradiť ho novým.
Frando
22.07.11,17:00
Zrušiť pôvodný záväzok a nahradiť ho novým.

Ale akym sposobom ?? Po vzajomnej dohode dlznikov alebo to ide aj inak ?? kto o tom rozhodne banka alebo sud ??
Mária27
22.07.11,18:40
Ale akym sposobom ?? Po vzajomnej dohode dlznikov alebo to ide aj inak ?? kto o tom rozhodne banka alebo sud ??
Všetci účastníci záväzku. Záväzok zanikne dohodou, že ho nahradí nový dlh založený novou dohodou. Môže ísť napr. o prevzatie dlhu podľa § 531 obč.zák. alebo o zmenu v obsahu záväzku podľa § 516... V každom prípade to treba rozumne a jasne spísať aj s veriteľom, nemusíte používať paragrafy. Ak ide o banku, oni takých prípadov majú veľa, budú to vedieť urobiť.
draik
24.07.11,20:06
Dohodou o postupeni prav a povinnosti, ktoru uzatvoria vsetky zmluvne strany povodneho vztahu. Banka s tym bude suhlasit ak je dostatocna bonita dlznika, ktory ma vo vztahu zostat. Veritela nezaujima, ze uver pouzil iba jeden z dlznikov.
hena77
30.07.11,07:09
Ja by som sa chcela opytat a zaroven vas poprosit o radu.Som rozvedena 2 roky,moj byvali manzel mal kopec dlhov,ma jeden uver v banke,kde som bola spolumajitelkou uctu aj ja,no a samozrejme,ze prestal platit,no a dlh rastie.Zacinam mat z toho problemy v banke,nemozem zacat od znova,nemozem si vziat uver,nakolko figurujem ako dlznicka tiez.Teraz je dokonca vo vykone trestu.Da sa nejak,vysporiadat dlh?Aby sa moje meno neobjavovalo na dlznickej listine?.Dakujem
KEJKA
30.07.11,07:42
zbytočne duplikuješ otázku, zakladáš aj novú tému a načo? tieto dlhy a spoluúčasti ste si mali vyriešiť medzi sebou. teraz ti nezostane iné, len zaplatiť.