POLO
15.01.06,21:30
VIETE MI NIEKTO PORADIT?VO FEBRUARI 2005 SOM UKONCILA PRAC.POMER DOHODOU,NAJPRV TO MALO BYT PRE PORUSENIE PRAC.DISCIPLINY,ALE DOHODLI SME SA NAKONIEC DOHODOU.DO KOLKYCH MESIACOV,RKOKOV...MOZEM SPATNE VYMAHAT NEVYPLATENU MZDU?PODLA AKEHO ZAKONA,PARAGRAFU ZP?DAKUJEM
Peterf
15.01.06,21:02
VIETE MI NIEKTO PORADIT?VO FEBRUARI 2005 SOM UKONCILA PRAC.POMER DOHODOU,NAJPRV TO MALO BYT PRE PORUSENIE PRAC.DISCIPLINY,ALE DOHODLI SME SA NAKONIEC DOHODOU.DO KOLKYCH MESIACOV,RKOKOV...MOZEM SPATNE VYMAHAT NEVYPLATENU MZDU?PODLA AKEHO ZAKONA,PARAGRAFU ZP?DAKUJEM Mozes podla zakonika prace mas narok na mzdu do kedy si si dohodla vypoved.
Najlepsie je sa obratit na zamestnavatela pisomne ak neuspejes, tak na inspektorat prace, ale najlepsie na sud.
Vacsinou zaberie ak Tvoj pravny zastupca posle zamestnavatelovi list. Je to len na Tebe a Tvojej sikovnosti.
Co sa tyka sudu nase sudnictvo je strasne. Mozes sa sudit tak priemerne min rok a viac a vysledok nemusi byt isty. :(
POLO
19.01.06,21:42
MôZE MI NIEKTO ODPOVEDAT NA MôJ PROBLEM?PRESNEJSIE-AKY ZAKON,PARAGRAF...ODPOVEDALI MI DVAJA LUDIA,POCHOPILA SOM,ALE CHCELA BY SOM KONKRETNEJSIE ODPOVEDE.DAKUJEM!!!!!!!!!!!!!!!
kukučka
19.01.06,21:48
Pozri si zákonník práce, je tu na Porade
sklenkova
19.01.06,21:57
a nedali to do trestné ho zákona,niečo som o tom počula
Chobot
20.01.06,08:17
a nedali to do trestné ho zákona,niečo som o tom počula

A vieš, že máš pravdu?!?

Je to presne § 214 - Nevyplatenie mzdy a odstupného. Je to tam už od r. 2000, teraz však bol Trestný poriadok rekodifikovaný, tak sa to dostalo dopovedomia ľudí. Trestná sadzba je až 3 roky, v prípade, že sa jedná o viac ako 10 zamestnancov alebo vznikla rozsiahla škoda sa trestná sadzba zvyšuje až na 1-5 resp. 2-8 rokov. Takže žiadna sranda pre majiteľov firiem, ktorí si myslia, že sú polobohovia.

POLO, pekne navštív najbližší policajný útvar, prines si podklady a podaj trestné oznámenie. Myslím, že zamestnávateľ sa potom zobudí.
Chobot
20.01.06,08:32
MôZE MI NIEKTO ODPOVEDAT NA MôJ PROBLEM?PRESNEJSIE-AKY ZAKON,PARAGRAF...ODPOVEDALI MI DVAJA LUDIA,POCHOPILA SOM,ALE CHCELA BY SOM KONKRETNEJSIE ODPOVEDE.DAKUJEM!!!!!!!!!!!!!!!

Pokiaľ nie je uvedené inak, tak všeobecná premlčacia doba podľa § 101 Občianskeho zákonníka je 3 roky. Ak chceš poznať podrobnejšie zákonnú úpravu premlčania, pozri si 8 hlavu Občianskeho zákonníka, sú to § 100-114. Nemá význam ich sem celé kopírovať.

Čo ešte konkrétnejšie by si chcela vedieť? Pýtala si sa iba na toto.