Danielka1982
23.07.11,09:59
Znova sa k vám obraciam s prosbou.Priatelovi zablokovala exekútorka účet.Nenechala mu na účte ani životné minimum.Podrobnejšie: v roku 2006 si z manželkou cez spoločnosť Zepter objednali na splatky tycovy mixer v hodnote cca 200 €.Mixer mali dostat po zaplateni poslednej splatky.No o mesiac nato sa rozisli a preto ten mixer ani nesplacali teda ten mixer ani nemaju.Tento mesiac mu exekutorka zablokovala učet na 640 eur a hned mu aj celu vyplatu ,,vzala".No priatelovi az teraz prisla upomienka o zacati exekucie.Priatel z toho uctu plati aj vyzivne na dve deti.Volali sme exekutorke ako je mozne ze na ucte nenechala ani cent ked on ma este vyzivovaciu povinnost a ta exekutorka mu povedala ze si ma zobrat pozicku na zaplatenie vyzivneho.Podla mna mala mu nechat na ucte aspon to zivotne minimum alebo sa mylim?Ako postupovat dalej?Da sa s tym nieco robit?
misoft
23.07.11,14:24
Neštandardný postup. Nemohol ani podať námietku voči exekúcii, zablokovaný účet bez možnosti čerpať zákonom stanovené prostriedky, nelogická odpoveď exekútorky. Toto by chcelo oznámiť
http://www.ske.sk/ (Slovenská komora exekútorov), podať podnet na prešetrenie postupu exekútorky, prípadne žiadať vyvodenie dôsledkov (náhrada škody, vylúčenie z komory, trestnoprávnu zodpovednosť).
Danielka1982
25.07.11,11:06
Ďakujem za odpoveď...Dnes sme sa s tou exekútorkou skontaktovali znovu aby sme sa dohodli na naprave no znova nam povedala ze banka poskytuje zivotne minimum necelych 100 eur a priatel si to ma vybavit v banke a ze ona nezistuje co vsetko plati z uctu a tym ani nevedela ze plati aj vyzivne a ze konala podla zakona a upovedomenie o zacati exekucie sa vraj podla zakona posiela zaroven spolu v jeden den s prikazom na zablokovanie uctu.Tak co teda robit dalej?
JAJA11
25.07.11,11:12
Znova sa k vám obraciam s prosbou.Priatelovi zablokovala exekútorka účet.Nenechala mu na účte ani životné minimum.Podrobnejšie: v roku 2006 si z manželkou cez spoločnosť Zepter objednali na splatky tycovy mixer v hodnote cca 200 €.Mixer mali dostat po zaplateni poslednej splatky.No o mesiac nato sa rozisli a preto ten mixer ani nesplacali teda ten mixer ani nemaju.Tento mesiac mu exekutorka zablokovala učet na 640 eur a hned mu aj celu vyplatu ,,vzala".No priatelovi az teraz prisla upomienka o zacati exekucie.Priatel z toho uctu plati aj vyzivne na dve deti.Volali sme exekutorke ako je mozne ze na ucte nenechala ani cent ked on ma este vyzivovaciu povinnost a ta exekutorka mu povedala ze si ma zobrat pozicku na zaplatenie vyzivneho.Podla mna mala mu nechat na ucte aspon to zivotne minimum alebo sa mylim?Ako postupovat dalej?Da sa s tym nieco robit?

mimotemy :eek: tomu nerozumiem... Platí za niečo, čo nedostal ? :eek:
Danielka1982
25.07.11,11:33
no podľa zmluvy so spoločnosťou zepter by dostal ten tyčový mixér až po uhradení poslednej spátky.No splátky ani nezačal platiť a už má exekútorku na krku.
Flinstone
25.07.11,15:43
Založme kampaň s názvom Potopme Zepter na Slovensku... Nesprávajú sa ako obchodníci ale ako výpalníci