florens
23.07.11,11:04
ahoj, zaujíma ma, ako mám riešiť, keď nakúpim napr. v METRE tovar na firmu a chcem si z toho nákupu nechať niečo pre seba na osobnú spotrebu. Mám to všetko na jednom doklade. ako to riešiť? môžem na doklade k položke, ktorej sa to týka zaznačiť, že sa jedná o osobnú spotrebu? a ako sa to bude účtovať? alebo ako sa to inak robí??? Ďakujem....
Danielle369
23.07.11,14:04
VNZD-výdavok neovplyvňujúci základ dane-osobná spotreba podnikatela, nakolko to bolo pre tvoju osobnú spotrebu
florens
24.07.11,17:24
VNZD-výdavok neovplyvňujúci základ dane-osobná spotreba podnikatela, nakolko to bolo pre tvoju osobnú spotrebu


ďakujem za odpoveď...
Katarina
24.07.11,17:35
Ak si platca DPH nemáš nárok na odpočet dane z osobnej spotreby.
mr2
24.07.11,20:27
zdravim, ak ide o s.r.o. ako to je? nieco stoji 1000 euro a bude to osobna potreba podnikatela, to sa da? ale potom sa to neda dat do nakladov? ale zaroven sa to nemusi danit ako pri vyplateni odmeny konatelovy? chapem to spravne?
Tweety
25.07.11,05:29
zdravim, ak ide o s.r.o. ako to je? nieco stoji 1000 euro a bude to osobna potreba podnikatela, to sa da? ale potom sa to neda dat do nakladov? ale zaroven sa to nemusi danit ako pri vyplateni odmeny konatelovy? chapem to spravne?
V PÚ- s.r.o., a.s., niečo také, ako osobná spotreba, neexistuje.
Economic
25.07.11,09:06
ahoj, zaujíma ma, ako mám riešiť, keď nakúpim napr. v METRE tovar na firmu a chcem si z toho nákupu nechať niečo pre seba na osobnú spotrebu. Mám to všetko na jednom doklade. ako to riešiť? môžem na doklade k položke, ktorej sa to týka zaznačiť, že sa jedná o osobnú spotrebu? a ako sa to bude účtovať? alebo ako sa to inak robí??? Ďakujem....

Toto si porieš s Tvojou účtovníčkou. Z Tvojej otázky nie je zrejmé či si FO alebo PO. No určite Ti doporučím dobrú účtovníčku, tá vie ako na to.
elektromontaze
25.07.11,09:09
a to tam nemôže ostať, aby si to dal do nákladov?
Economic
25.07.11,09:13
ak je tam napríklad nákup spodného prádla, zubná kefka a podobne, to tam ozaj nemá čo robiť
elektromontaze
25.07.11,09:17
tak to určite nie, ale keď si zoberieš z 5 balíkov kancelárskeho papiera 1 domov, tak to tam môže ostať
Economic
25.07.11,09:19
DÚ nezistí že ten balík si minul doma....
Kristina27
25.07.11,09:23
V PÚ- s.r.o., a.s., niečo také, ako osobná spotreba, neexistuje.

Ak si náhodou konateľ "omylom" niečo platil z účtu s.r.o., tak to dávam 355/221 ako pohľadávku voči spoločníkovi, ktorú na konci ÚO konateľ vysporiada.

Ak je SZČO účtujúca v PÚ, na osobnú spotrebu sa používa účet 491 - Vlastné imanie FO.

Káva, keksíky: 513 - N na reprezentáciu /bez odpočtu DPH/
Minerálka - pitný režim - ochranné nápoje pre zamestnancov: 501 - Spotreba materiálu