misstka
23.07.11,13:40
Rozmýšľam, že by som sa vybrala do Viedne na pár hodín. Išla by som z Bratislavy vlakom alebo autobusom. Koľko stojí lístok a ako sa dá dostať z vlakovej alebo autobusovej stanice do centra? Prípadne na iné miesta, ktoré by ste mi odporučili?
myara
23.07.11,12:05
spiatocny autobusovy OPEN listok stoji 14,30 EUR, dovezies sa na Sudtirolerplatz, odtial ide metro U1, ktore stoji priamo na Stephansplatze, co je priamo centrum, inak sa oplati ist na zamok Schonbrun, Hundertwasserhaus je zaujimavy, alebo je tam aj museumsquartier http://www.mqw.at/, kde su vselijake muzea a vystavy, alebo mozes ist do Pratru
avalik
23.07.11,12:12
arizona
24.07.11,03:45
osky
24.07.11,19:09
arizona prilozila vsetko poucne,co tu uz je,o viedni sa tu uz vela popisalo.
sice som prave pred hodinou dorazila po 10-dnovej pauze,tak aj sa tu musim zase trochu zabyvat....ale prispejem,co ma rychlo napada k tym spojom,nech to je cerstve:

do centra sa da dostat najpriamejsie elektrickou D.
od südbahnhof-stanice zides len kusok peso dolu kopcom a tam mas hned zastavku.
je to zaciatona zastavka-smer nußdorf,nemas co pokazit.
hned nasledujuca zastavka je zamok belveder,a o 3 zastavky dalej si uz pri opere,Hofburgu cez radnicu........prejdes vsetko dolezite,staci sa len rozhodnut,kde vystupis.

z tej istej vychodzej zastavky,ale na opacnej strane sa do centra dostanes autobusom cislo 13A.
tento vsak ide po viedenskych ulickach a dovezie ta napr.na znamu mariahilferstrasse/je to ale zastavka neubaugasse!!/,alebo jedna stanica pred tym je Haus des Meeres-morsky svet.
alebo sa tymto autobusom dovezies na Südtirolerplatz a odtial si vezmes uz spominanu U1-metro.

elektrickou 0 sa dovezies na opacny smer,napr.na landstrasse-to je tiez velmi znama ulica plna obchodov.
odporucam sa ist pozriet na reumannplatz/dostanes sa tam U1/ a skocit do zmrzlinoveho salonu Tichy-trochu drahsia ale ked skusite tie speciality,neobanujete.najväcsou raritou su samozrejme jeho Eismarillenknödel.

ak pocestujes elektrickou d,mozes napr.vystupit na schwarzenbergplatz a ked prejdes cez cestu,stale rovno,nastupis na taky malinky autobusik-2A.tento ide cez stare mesto,priamo popri pamiatkach,kde sa za normalnych okolnosti dostanes len peso.najlepsie je odviest sa jednym i druhym smerom,lebo tato linka je jednosmerka,ale kazdy smer ma inu trat,takze smerom tam uvidis nieco ine ako smerom spät.