Daniela 7
23.07.11,15:46
Ahojte
Som tu opäť so svojou novou otázkou.Verím,že mi niekto poradí.:)Ak si ja cez internet kúpim tovar ako živnostník - neplatca DPH a zaplatím samozrejme tovar aj s DPH napr. v hodnote 10 € a chcem to potom ďalej predávať cez eshop,môžem si tam sama nahodiť svoju maržu? Napr.ten 10 € tovar by som predávala za 11 €? Je to možné?Alebo sa musím riadiť nejakým pravidlom v zákone?
a_je_to
23.07.11,13:58
Nevidím právnu prekážku .... prečo by si to nemohla predať aj za 15, ak nájdeš kupujúceho, ktorý to kúpi. Veď o tom je biznis - lacnejšie kúpiť a drahšie predať. Rozdiel je legálna marža, ako základ zisku obchodníka, aj krytie jeho réžie.
Daniela 7
23.07.11,14:02
Veľmi pekne ďakujem
PaveloSK
07.11.11,20:57
Len tak informačne poraďáci a internetoshopisti - koľko máte (resp. býva) priemerne marža na produktoch v eshope?
camozzi
07.11.11,22:31
Len tak informačne poraďáci a internetoshopisti - koľko máte (resp. býva) priemerne marža na produktoch v eshope?

Zalezi na produkte a na konkurencii. Napr. pri elektronike a parfumoch je to charita, ktora s podnikanim uz nema nic spolocne. Zo skusenosti viem, ze pri sportovych potrebach boli niektori obchodnici schopni skresat 80% marzu na 15%. Je lepsie sa orientovat na iste specifikum produktov, kde sice nebude predaj taky velky ako napr. pri elektronike, ale marze budu vyssie, napr. chovatelske potreby. Podla mna sa oplati predavat produkty s marzou od 20% vyssie.
Dantess
08.11.11,07:39
Ja mám maržu od 15% do 40%, ale predávam tovar v hodnote okolo 10eur, takže to je pár eur... Ono dnes mnohí podnikatelia si myslia, že vyhrajú boj tak, že znížia ceny na 1% maržu... ale tak to nefunguje
Daniela 7
08.11.11,17:21
Ahojte
Ja by som sa k tomu chcela ešte opýtať,ak si ja nahodím vlastnú maržu napr.zisk bude 1,- € za kus nejakého tovaru a na druhý den za ten istý tovar získam 2,- €.Je to OK?Alebo sa musím držať len tej jednej sumy?
Daniela 7
08.11.11,17:40
Prosím pomôžte mi.:(
PaveloSK
09.11.11,12:32
Dantess: rozumiem, pri veciach ktorých cena je cca 10EUR by si pri marži menšej ako 10% zarábal dačo v rozmedzí niekoľkých desiatok centov až jedného eura.. A tam by potom bola otázne, či sa s tým vôbec oplatí babrať.
EricDaze
09.11.11,13:41
Ahojte
Ja by som sa k tomu chcela ešte opýtať,ak si ja nahodím vlastnú maržu napr.zisk bude 1,- € za kus nejakého tovaru a na druhý den za ten istý tovar získam 2,- €.Je to OK?Alebo sa musím držať len tej jednej sumy?

Cenotvorba je na tebe, mozes si dat cenu aku len chces, pokial sa najdu ludia, ktori budu ochotni platit. Mozes mat marzu aj 10000 %.

Vzhladom ale na tvoje otazky usudzujem, ze v tejto brandzi nie si velmi (a dovolim si tvrdit ze ani zakladne) rozhladena, tak sa radsej viac pytaj a davaj pozor aby si sa v niecom nepopalila. Alebo este lepsie, hladaj zarobok v niecom, comu sa aspon trochu rozumies, lebo pri tvojich otazkach rozmyslam, ci si len nerobis srandu ...
Daniela 7
09.11.11,13:48
Dakujem za odpoved
Ale ak si myslis,že si robím srandu,tak mi neodpovedaj.Niekedy mám pocit,akoby táto porada bola skôr o overovaní či si niekto nerobí dobrý den,alebo to myslí vážne.Ja som začínajúci podnikateľ a nie humorista.To,že niečo sa pýtam ako malé decko neznamená,že neviem kde je sever.Preto poprosím každého,kto si myslí,že si robím srandu,nech mi radšej ani neodpovedá,lebo ma to oberá o čas.:confused:
Economic
09.11.11,15:11
Pekne si to napísala. Naozaj keď niečo kúpiš za 10.- Eur a jednému to predáš za 11.- Eur, no druhý Ti za to zaplatí aj 20.- Eur, to je len tvoja šikovnosť. Môžeš to tak urobiť. Či niekto dá takú sumu, to je už otázne. To si zistíš.... No na webovej stránke by si mala mať nejaký cenník, ktorý bude základ. Mňa osobne by nepotešilo, keby som nevidela hne´d cenu, za aký tovar ponúkaš. takže ten predaj ako píšem za tých 20.- Eur to asi nie je veľmi reálne potom. Ak sa jedná o jednorázovky, tak možno aj áno.