brikina
23.07.11,17:31
prosím Vás, ked mi prišlo na bank.ucet z poisťovne poistné plnenie, tak to môžem dať do peňažného denníka ako "iný zdanitelný príjem"? /náklady na opravu som si dala do nákladov/
Musím na základe sprievodného listu od poisťovne - ktorý prišiel neskôr ako platba na účet - túto platbu zaevidovať do pohľadávok a potom spárovať s platbou, alebo stačí len že na základe bank.výpisu to dám do príjmov.
Vdaka za odpoved
brikina
23.07.11,16:17
ešte ma napadla jedna otázka... aj vrátene PZP z poisťovne je zdanitelný prijem? myslím, že áno, len sa chcem utvrdiť.
Katarina
23.07.11,16:18
Ano je to iný zdanitľný príjem. Sprievodný list od poisťovne pripni k výpisu z banky a účtuj len na základe výpisu.
Katarina
23.07.11,16:20
Ak pod PZP myslíš povinné zmluvné poistenie, tak je to VOZD v členení - poistenie s mínusovým znamienkom.
brikina
23.07.11,16:27
Ďakujem Katarína za tvoju odpoved. Prvá mi je jasná, ale ešte pre istotu sa opýtam na tú druhú. Ak mám na bank.výpise kladnú hodnotu teda vrátené pov.zmluv.poistenie od poisťovne, tak to mám dať do VÝDAJA ako výdaj ovplyv.základ dane? a nahadujem sumu s mínusom? Ja len, že prečo takýto postup? Vďaka, D.
ego.mc
23.07.11,19:46
Zaplatené PZP je VOZD v príslušnom členení. Pri vrátení a zaúčtovaní mínusom sa VOZD znížia.
brikina
24.07.11,13:46
vďaka