ingak
23.07.11,22:19
Mám prijatú faktúru od švajčiarskej firmy s officom v Bratislave. Zabezpečujú nám dopravu z Číny do Nemecka, skladné a doprava na SK. Tieto faktúry sa dávajú pri preclení tovaru, tam už je DPH vyrátané z celého tovaru s dopravou colnicou, takže už do DPH ich nedávam, dávam neovplyvňujúce.
Teraz ale mám faktúrovaný poplatok za meškanie s prevzatím tovaru (waiting time). Táto faktúra nie je zohľadnená v colnom doklade. Chcela som si to zdaniť aj zároveň urobiť odpočet, ale teraz som zneistela, lebo táto firma neuvádza žiadne daňové číslo, ani zmienka.
Na faktúre je veta ... osobou povinnou platiť daň je odberateľ služby.
My sme platcami DPH v SK, môžem si urobiť odpočet, alebo len odviesť daň?
Do akých riadkov to uvediem v daňovom priznaní 9 alebo 11?
ingak
24.07.11,18:56
Mám prijatú faktúru od švajčiarskej firmy s officom v Bratislave. Zabezpečujú nám dopravu z Číny do Nemecka, skladné a doprava na SK. Tieto faktúry sa dávajú pri preclení tovaru, tam už je DPH vyrátané z celého tovaru s dopravou colnicou, takže už do DPH ich nedávam, dávam neovplyvňujúce.
Teraz ale mám faktúrovaný poplatok za meškanie s prevzatím tovaru (waiting time). Táto faktúra nie je zohľadnená v colnom doklade. Chcela som si to zdaniť aj zároveň urobiť odpočet, ale teraz som zneistela, lebo táto firma neuvádza žiadne daňové číslo, ani zmienka.
Na faktúre je veta ... osobou povinnou platiť daň je odberateľ služby.
My sme platcami DPH v SK, môžem si urobiť odpočet, alebo len odviesť daň?
Do akých riadkov to uvediem v daňovom priznaní 9 alebo 11?
Spravím zle, keď len vypočítam a odvediem daň (nie je to veľa 4,75 EUR), keďže neviem, či si môžem tú daň aj odpočítať?
Potom ale bude 4,75 EUR môj uznateľný náklad, ako zaplatená daň?