Ajk&
24.07.11,06:27
Dobrý deň milí poraďáci,
včera som našla v takej šachte malého vrabčeka: je strašne zlatý, bystré čierne očičká, výzor chuligána, strapatý. Ešte nelieta, dokonca sa mi zdá ako keby jedno krídielko trošku mal poškodené. Zatiaľ žerie to čo som doma našla: jablká so strúhankou, najviac mu chutia spod mojich gelových nechtov. Asi mu pripomínajú zobák mamy. Plánujem mu íst nachytať nejaké húsenice, nech má aj mäso. Chvalabohu stolicu má tiež pravidelnú, a že mu dobre trávi vidno na novinách. Prespal v starej koženej rukavici s kožušinkou, moje prsty si mýli s halúzkami a rád si na nich posedí. Potrebujem poradiť od záhradkárov: mám ho nechať doma až kým nebude vedieť lietať (panebože ako ho to naučím, bývame na V. poschodí???) aby ho nezožrala mačka, alebo ho mám dať do trávy a možno si ho adoptuje nejaká vrabčiacka rodina? Keby že sme na chalupe tak nie je problém, tam si ho nejako vychovám a odsledujem, ale v BA neviem čo s ním, či prežije. Zatiaľ sa zdá že je čulý, ale nečviriká, je ticho. Púšťala som mu z internetu aj čvirikotanie vrabcov domácich, počúval, ale neodpovedal, nečvirikal. Mám ho odniesť zverolekárovi, nevysmeje ma - možno to krídlo by potrebovalo kuknúť od odborníka, len sa s ním hanbím ísť. Môže prežiť vrabčiatko v zajatí, má s tým niekto skúsenosti?
A nerehnite sa ...... ide tu o život
legolas
24.07.11,05:53
..neboj prežije to, sú to silné nátury, len s tým lietaním budeš mať problémy, asi sa budeš musieť naučiť lietať najprv ty a potom sa uvidí:)
danushka
24.07.11,06:01
Veterinár by Ťa nevysmial, vrabčekov je z roka na rok menej a sú zákonm chránené.
Len keď si spomeniem, že ako malá som bežne videla vrabcov vonku poskakovať, tak dnes si uvedomujem, že keby som položila nejakému 8r. dieťaťu otázku ,,koľko krokov spraví vrabček za sto rokov"...nebude vedieť odpovedať, lebo vidieť skákajúce vrabča, je náhoda.

Zachráň ho Ajk, máš pravdu, že je to chuligánček, veď sa raz bude tlačiť do lastovičieho hniezda a tam ho budú chceť lastovice zalepiť, ale nech. :)
220870
24.07.11,06:09
Vrabčica svoje mladé neopustí.Mali ste ho vytiahnuť a položiť do trávy onaa by si ho našla.Teraz už je neskoro.Taký vrabec zožerie takmer toľko koľko sám váži.Keď príde jeho čas sám vyletí.Ale aj tak to bude mať ťažké .mladé vrabce ich rodičia krmia ešte niekoľko týždňov po opustení hniezda.Predpokladám ,že toto už sotva zvládnete.
arizona
24.07.11,06:20
Ajk&
24.07.11,09:43
Asi budem musieť s ním zostať doma na materskej: pospí si v krabici a o chvíľu už ho počujem z balkóna až do kuchyne ako ďobe do krabice. Najviac sa mu páči keď mu dáme kus suchého rohlíka a on si ho oďobáva a nosí v zobáčiku. Nemám srdce ho nechať v tráve, lebo by ho asi mačky alebo psy zožrali, počkám až zosilnie. Ak myslíte že ma MVDr. nevysmeje tak pôjdem s ním na pohotovosť a uvidím čo mi povie.
220870
24.07.11,10:56
kamoska1
24.07.11,13:29
Keď príde jeho čas,on vyletí.Ja to vidím na zahrade u mladých drozdíkov,len oni ešte nevedia dobre lietat,su väčšinou len na zemi,pokial nepríde sviňa kočka.Ak nepríde kočka,tak naozaj ich ešte chviľu kŕmia starí.Ak príde kočka,tak zbohom...
Silvernola
24.07.11,19:07
Ak mu "dovolíš" odletieť ihneď, ako to dokáže, neprežije. Ešte si nevie hľadať potravu, pár dní ho dokrmujú rodičia. Okrem toho, nedokáže uletieť napr. pred mačkou ap. Obávam sa, že by to chcelo aspoň 10 dní ho držať v miestnosti, umožniť mu lietať a kŕmiť ho.
Ice dive
24.07.11,19:38
MVDr. ťa určite nevysmeje, pre neho si ako každý iný zákazník... jemu je jedno, či ošetruje, mačku, psa, papagája alebo korytnačku...
otázkou je, či ťa to vychovávanie vrabčiaka neprejde, po zhliadnutí účtu od veterinára...
Ajk&
26.07.11,04:52
Dobré ráno milí poraďáci, musím vám oznámiť smutnú správu: náš Chuligán zomrel. Stále sa mi videl taký veselý, životaschopný a včera poobede keď som prišla z roboty, tak bol v krabici natiahnutý, živé čierne očká boli už mŕtve. Zaujímavé je že miska kde mal nasekané vajíčko so strúhaným jablkom bola úplne prázdna. Všetko zožral. Sám ešte nepil vodičku preto som mu tam dala aj jablko aby mal nejakú tekutinu. Zabehnúť mu nemohlo, žĺtko je mäkké a jablko bolo nastrúhané. Ráno bol čiperný, začínal už skackať, nič nenasvedčovalo že by mal byť koniec. Sme smutní, už sme si na neho zvykli a tešili sme sa že prežije. Že by všetko naraz zožral a prežral sa ?
Indeed
27.07.11,05:21
Dobré ráno milí poraďáci, musím vám oznámiť smutnú správu: náš Chuligán zomrel. Stále sa mi videl taký veselý, životaschopný a včera poobede keď som prišla z roboty, tak bol v krabici natiahnutý, živé čierne očká boli už mŕtve. Zaujímavé je že miska kde mal nasekané vajíčko so strúhaným jablkom bola úplne prázdna. Všetko zožral. Sám ešte nepil vodičku preto som mu tam dala aj jablko aby mal nejakú tekutinu. Zabehnúť mu nemohlo, žĺtko je mäkké a jablko bolo nastrúhané. Ráno bol čiperný, začínal už skackať, nič nenasvedčovalo že by mal byť koniec. Sme smutní, už sme si na neho zvykli a tešili sme sa že prežije. Že by všetko naraz zožral a prežral sa ?

Aj moj dedko prežil vojnu, hlad, nutene práce a nakoniec ho zabil blahobyt.
Stanislav 1975
27.07.11,06:55
Dobré ráno milí poraďáci, musím vám oznámiť smutnú správu: náš Chuligán zomrel. Stále sa mi videl taký veselý, životaschopný a včera poobede keď som prišla z roboty, tak bol v krabici natiahnutý, živé čierne očká boli už mŕtve. Zaujímavé je že miska kde mal nasekané vajíčko so strúhaným jablkom bola úplne prázdna. Všetko zožral. Sám ešte nepil vodičku preto som mu tam dala aj jablko aby mal nejakú tekutinu. Zabehnúť mu nemohlo, žĺtko je mäkké a jablko bolo nastrúhané. Ráno bol čiperný, začínal už skackať, nič nenasvedčovalo že by mal byť koniec. Sme smutní, už sme si na neho zvykli a tešili sme sa že prežije. Že by všetko naraz zožral a prežral sa ?

Mne tak pred 25 rokmi skapal papagájik, Elán sa volal- raz večer sa mi zdal taký smutný, nesvoj- nebol OK, tak sme mu dali do klietočky Paralen, nech sa mu uľaví- ráno sa zobudím, Paralen ozobaný a Elán vykotený...
R.I.P.
Gina Er
27.07.11,13:17
Mne tak pred 25 rokmi skapal papagájik, Elán sa volal- raz večer sa mi zdal taký smutný, nesvoj- nebol OK, tak sme mu dali do klietočky Paralen, nech sa mu uľaví- ráno sa zobudím, Paralen ozobaný a Elán vykotený...
R.I.P.
si mu tým paralenom asi pomohol.....
tetrisss
27.07.11,16:20
Chudak vrabcek...:mee: