Jackal
24.07.11,11:56
Dobry den. Potreboval by som od Vas poradit. Planujem dovoz a predaj kozmetiky zo zahranicia z krajiny mimo EU. Predpokladam, ze vsetky taketo vyrobky musia byt v sulade so smernicami EU. Akym sposobom by som mal vybavit povolenie na predaj alebo niekay certifikat o zdravotnej nezavadnosti ziskat? Treba sa obratit na nejaky urad v oblasti zdravotnictva? Za kazdu informaciu Vam budem vdacny.
lujza.j
24.07.11,10:32
Danielle369
26.07.11,16:41
BIZAL
17.08.11,08:19
MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVA ti poskytne informacie
tosko333
03.02.12,10:25
Ahojte,

Planujem dovoz a predaj kozmetiky z krajiny mimo EU. Uz ked som myslel ze mam vsetky informacie z Uradu verejneho zdravotnictva, tykajuce sa npr. hodnotenia bezpecnosti a ohlasenia pred samotnym predajom (npr. aj na Dovoz a predaj kozmetiky (http://www.porada.sk/t173172-dovoz-a-predaj-kozmetiky.html)), vyrobca mi zacal tvrdit ze potrebujeme oficialnu "klasifikaciu vyrobku" pre colnicu ?! Ze vraj nestaci tam uviest ze je to kozmetika a "product code" (npr. z http://www.exporthelp.europa.eu/thdapp/display.htm?page=rt%2frt_InputForm.html&docType=main&languageId=en&status=PROD) ale ze potrebujeme oficialny papier od nejakeho statneho organu ze co to je ?! Ze ani hodnotenie bezpecnosti kde pise ze splna vsetky podmienky na kozmeticky vyrobok, nebude stacit a ze mu vyrobky vratia z colnice ?!

Mate prosim Vas niekto podobnu skusenost? Nic o klasifikacii kozmetiky (okrem ze treba nahlasit vyrobok na UVZ pred pustenim do predaja) neviem najst.


Dakujem !!!
BIZAL
03.02.12,10:39
Ahojte,

Planujem dovoz a predaj kozmetiky z krajiny mimo EU. Uz ked som myslel ze mam vsetky informacie z Uradu verejneho zdravotnictva, tykajuce sa npr. hodnotenia bezpecnosti a ohlasenia pred samotnym predajom (npr. aj na Dovoz a predaj kozmetiky (http://www.porada.sk/t173172-dovoz-a-predaj-kozmetiky.html)), vyrobca mi zacal tvrdit ze potrebujeme oficialnu "klasifikaciu vyrobku" pre colnicu ?! Ze vraj nestaci tam uviest ze je to kozmetika a "product code" (npr. z http://www.exporthelp.europa.eu/thdapp/display.htm?page=rt%2frt_InputForm.html&docType=main&languageId=en&status=PROD) ale ze potrebujeme oficialny papier od nejakeho statneho organu ze co to je ?! Ze ani hodnotenie bezpecnosti kde pise ze splna vsetky podmienky na kozmeticky vyrobok, nebude stacit a ze mu vyrobky vratia z colnice ?!

Mate prosim Vas niekto podobnu skusenost? Nic o klasifikacii kozmetiky (okrem ze treba nahlasit vyrobok na UVZ pred pustenim do predaja) neviem najst.


Dakujem !!!

Predpokladam, ze si z alebo od Presova, niekto tam momentalne riesi kozmetiku z 3. krajin....
Priprav sa na psychiatriu, zblaznis sa z toho...ale teraz k veci - potrebujes nie jeden doklad, ale kopec. Originalitu, analyzy, ingrediencie....vsetko, co vyrobca pouziva na vyrobu tychto vyrobkov. To vsetko ti musi poslat, cerstve, podpisane, orazene...
tosko333
03.02.12,10:45
Ahoj Bizal,

Dakujem za rychlu odpoved ale asi ta sklamem - nie som z Presova :) Poznas mozno niekoho tam, s kym by som sa mohol skontaktovat na danu temu? Alebo kde si mozem precitat viac? Co sa tyka ingrediencii, analyzy bezpecnosti by sme urobili tu na SK podla smernice EU.
Ved je to iba kozmetika, prirodny balzam na plet ...
BIZAL
03.02.12,10:59
Ahoj Bizal,

Dakujem za rychlu odpoved ale asi ta sklamem - nie som z Presova :) Poznas mozno niekoho tam, s kym by som sa mohol skontaktovat na danu temu? Alebo kde si mozem precitat viac? Co sa tyka ingrediencii, analyzy bezpecnosti by sme urobili tu na SK podla smernice EU.
Ved je to iba kozmetika, prirodny balzam na plet ...

Ja dovazam. Iba balzam na plet - kozmetika je to nahorsie, co sme si mohli vybrat. Iste urady mi radsej odporucali dovazat alkohol, cigarety, potraviny....nie je to take prisne ako kozmetika. Ja som sa teraz dala na doplnky vyzivy, nie je to take krute ako kozmetika. S kym by si sa mohol porozpravat? Nikto ti v tom neporadi, dokonca ani urady. Nevedia. Pytaj od vyrobcu vsetko co ti moze poskytnut a predlozis to na colnici. Dufam, ze ten balzam nie je olej, alebo olejovy, pretoze to nedocezies uz vobec...drzim ti prsty, budes to potrebovat...
tosko333
03.02.12,14:44
Ja dovazam. Iba balzam na plet - kozmetika je to nahorsie, co sme si mohli vybrat. Iste urady mi radsej odporucali dovazat alkohol, cigarety, potraviny....nie je to take prisne ako kozmetika. Ja som sa teraz dala na doplnky vyzivy, nie je to take krute ako kozmetika. S kym by si sa mohol porozpravat? Nikto ti v tom neporadi, dokonca ani urady. Nevedia. Pytaj od vyrobcu vsetko co ti moze poskytnut a predlozis to na colnici. Dufam, ze ten balzam nie je olej, alebo olejovy, pretoze to nedocezies uz vobec...drzim ti prsty, budes to potrebovat...

Dakujem Bizal,

Uz som pisal na colnicu ze ci potrebuju este nieco okrem faktury aby sme presli colnym konanim. Snad sa ozvu, a ked nie, tak rovno tam zajdem aj so vzorkou .. :)

Okrem toho ze by tovar pustili cez colnicu, nezda sa mi ze by to s kozmetikou bolo az take komplikovane .. aspon nie podla toho co som sa dozvedel na UVZ .. ze by bolo lahsie dovazat alkohol a cigarety, to sa mi nezda :confused: ... Alebo ma niekto inu skusenost?
Jackal
04.02.12,13:22
Ahoj. Ja som niekedy chcel zacat dovazat kozmetiku z 3. krajin, ale vzhladom na byrokraciu, ktora by ma cakla som sa na to vykaslal. Proste bolo toho vela, normy sa stale menia a je ich dost vela. Kazdopadne ti zelam vela uspechov, nech sa ti to podari, pripadne napis ako si na tom a ci uz dovazas.
korela
04.02.12,18:46
Ahoj Bizal,

Dakujem za rychlu odpoved ale asi ta sklamem - nie som z Presova :) Poznas mozno niekoho tam, s kym by som sa mohol skontaktovat na danu temu? Alebo kde si mozem precitat viac? Co sa tyka ingrediencii, analyzy bezpecnosti by sme urobili tu na SK podla smernice EU.
Ved je to iba kozmetika, prirodny balzam na plet ...
Prosím ťa, čo si chcel vyjadriť myšlienkou - veď je to iba kozmetika?
tosko333
05.02.12,14:08
Chcel som tym povedat ze nejde o vyrobky ktore si zo zakona vyzaduju specialne povolenia alebo testy (ako npr. lieky) pred uvedenim na trh alebo specialne podmienky skladovania, a pod.
Uz som si prestudoval smernicu vlady ktorou sa urcuju podmienky na predaj (a dovoz) kozmetickych vyrobkov. Potom som bol na Urade verejneho zdravotnictva a tam mi povedali ze staci nahlasit vyrobok skor nez ho uvedieme na trh a zaroven otestovat na bezpecnost aby sme mali doklad pri moznej kontrole. Ide o cisto prirodny vyrobok, takze ziadan hazard po zdravie.
Studoval som aj stranky EU ktore hovoria o dovoze a nic tam neviem najst ohladom certifikatou, alebo nejakych licencii?! Ked by mi vyrobca nepisal ze potrebujeme nejaku klasifikaciu (ale ani on sam nevie povedat aku), hned by som si dal objednat vyrobky.
Tak cakam odpoved z colnice ...
BIZAL
05.02.12,14:17
Najlepsie to poradi pani, ktora ma na starosti kozmeticke vyrobky na uvzsr v Bratislave. Zatelefonuj tam a ona ti odpovie - je odbornicka a velmi mila. Neviem, ci tu takto mozem zverejnit jej meno...co sa tyka colnice, najlepsie je zatelefonovat. A vsade, pretoze maju lehotu 30 dni a odpoved nemusi byt uspokojiva, a tak budes opat pisat a cakat 30 dni...nebudu na colnici potrebovat nic, co by vyrobca nemohol zabezpecit. Len sa to vsetko tiahne, treba trpezlivost a ak mozem poradit: poriadne si zvaz kolko toho objednas
tosko333
05.02.12,14:18
Ahoj Jackal, dakujem za odpoved! Skoda ze sa to nepodarilo :(

Vedel by si mi povedat co konkretne sa od teba ziadalo (aspon nieco)?? Prestudoval som smernicu vlady pre kozmeticke vyrobky a navstivil UVZ (velmi prijemni ludia) a okrem testovania bezpecnosti nic nepotrebujeme. Ze by colnica robila problem ked mame fakturu a chceme zaplatit clo a DPH?? Podla mna nie, ale skor vyrobca ma obavy ... Kazdopadne napisem ked mi odpisu alebo ked osobne zajdem tam.

Vec je aj v tom ze uz mam odbitovy kanal a potencialnych zakaznikov, tak ak ma niekto skusenosti v oblasti dovozu, kazdu pomoc uvitam.
:o
BIZAL
05.02.12,14:22
Tusim, ze som sa skor uz pytala....neide o nejaky druh oleja, alebo podobnu konzistenciu? Mozno potrebujes Material safety data sheet.
tosko333
05.02.12,14:42
Najlepsie to poradi pani, ktora ma na starosti kozmeticke vyrobky na uvzsr v Bratislave. Zatelefonuj tam a ona ti odpovie - je odbornicka a velmi mila. Neviem, ci tu takto mozem zverejnit jej meno...co sa tyka colnice, najlepsie je zatelefonovat. A vsade, pretoze maju lehotu 30 dni a odpoved nemusi byt uspokojiva, a tak budes opat pisat a cakat 30 dni...nebudu na colnici potrebovat nic, co by vyrobca nemohol zabezpecit. Len sa to vsetko tiahne, treba trpezlivost a ak mozem poradit: poriadne si zvaz kolko toho objednas

Bizal,

Presne na UVZ som sa osobne rozpraval s tou pani :) Od nej mam aj tieto informacie, ze treba nahlasit vyrobok u nich ale aj otestovat vyrobok na bezpecnost. Su to informacie ktore sa daju najst aj na forume UVZ (npr. http://www.uvzsr.sk/forum/viewtopic.php?t=267&sid=7a2b689905ddda35ae826e002bea6af0)

Obavy mam preto ze mi vyrobca tvrdi ze potrebujeme este nejaky extra doklad :)

Vyrobky obsahuju 1-2% etericky ojel, co je ale v poriadku...

Na tu colnicu asi zajdem osobne, a podelim sa o skusenost :) Skoda to vzdat ak ide iba o par formalit ...

Peknu nedelu prajem !
korela
07.02.12,13:11
Ak by niekto vedel poradiť, alebo mal skrášľujúcu kozmetiku bez chémie, tvár, riasenka, tiene a pod., môže mi poslať info na SS. Ďak.
korela
07.02.12,13:15
Chcel som tym povedat ze nejde o vyrobky ktore si zo zakona vyzaduju specialne povolenia alebo testy (ako npr. lieky) pred uvedenim na trh alebo specialne podmienky skladovania, a pod.
Uz som si prestudoval smernicu vlady ktorou sa urcuju podmienky na predaj (a dovoz) kozmetickych vyrobkov. Potom som bol na Urade verejneho zdravotnictva a tam mi povedali ze staci nahlasit vyrobok skor nez ho uvedieme na trh a zaroven otestovat na bezpecnost aby sme mali doklad pri moznej kontrole. Ide o cisto prirodny vyrobok, takze ziadan hazard po zdravie.
Studoval som aj stranky EU ktore hovoria o dovoze a nic tam neviem najst ohladom certifikatou, alebo nejakych licencii?! Ked by mi vyrobca nepisal ze potrebujeme nejaku klasifikaciu (ale ani on sam nevie povedat aku), hned by som si dal objednat vyrobky.
Tak cakam odpoved z colnice ...
Čo ide na telo, ide aj do tela. Koža nie je pršiplášť.
vilo1070
10.09.12,10:16
Bizal,

Presne na UVZ som sa osobne rozpraval s tou pani :) Od nej mam aj tieto informacie, ze treba nahlasit vyrobok u nich ale aj otestovat vyrobok na bezpecnost. Su to informacie ktore sa daju najst aj na forume UVZ (npr. http://www.uvzsr.sk/forum/viewtopic.php?t=267&sid=7a2b689905ddda35ae826e002bea6af0)

Obavy mam preto ze mi vyrobca tvrdi ze potrebujeme este nejaky extra doklad :)

Vyrobky obsahuju 1-2% etericky ojel, co je ale v poriadku...

Na tu colnicu asi zajdem osobne, a podelim sa o skusenost :) Skoda to vzdat ak ide iba o par formalit ...

Peknu nedelu prajem !

Ahoj, tiez zvazujem dovoz kozmetiky (parfumy) z 3. krajin a tiez som narazil na tento problem - aj mna upozornuje dodavatel na potrebne povolenia pre nasu colnicu. Ake ti dali nakoniec na colnici vyjadrenie? Bolo treba nejake povolenie, prip. certifikaty alebo im stacila faktura?
Este k tomu nahlaseniu vyrobku na UVZ a otestovaniu na bezpecnost... Absolvoval si to uz? Ako dlho prosim ta tento proces trva a kolko to cele stoji? To ohlasenie predpokladam nic, pripadne nie vela, ale otestovanie?

Vopred dakujem za odpoved.
Chrusťa
13.10.15,09:25
ahoj tosko, je to síce stará téma, ale zaujíma ma ako si nakoniec pochodil ohľadne papierovačiek a dovozu prírodnej kozmetiky mimo EU. Podarilo sa? Lebo aj ja chcem dovážať a rada by som preto vedieť, či byrokracia u nás vôbec za to stojí, aby sa človek do toho pustil. Vďaka za každú cennú radu a skúsenosť